Güzellik Sırları

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri


Kaşlar yüzünüzün en önemli kısmıdır ve iyi bir kaş, görünüşünüzü değiştirebilir veya bozabilir! Herhangi bir güzellik uzmanı, kaşlarınızın yüzünüz için neredeyse tüm makyaj ürünlerinden daha fazlasını yapabileceğini bilir. Peki siz doğru kaş şekli ve dolgusu ile gözünüzün algılanan boyutunu değiştirebileceğinizi, yüzünüzü şekillendirip,  yüz hatlarınızı en iyi şekilde sergileyebileceğinizi biliyor musunuz?

yuz-sekline-gore-kas-modelleri-76a4566b-d77c-4ac4-bb92-f75ab1cdd33e
Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri
Giriş19.11.2019 13:25

 

Herkesin kaş şekli farklı olsa da, tanımlayabileceğimiz 5 temel kaş şekli vardır. Beş şeklin her biri, diğer yüz özelliklerinizin görünümünü değiştirme gücüne sahiptir, bu nedenle istediğiniz sonuçlar için doğru şekli seçmek önemlidir. Hangi şeklin ihtiyacınız olan sonuçları sağladığını öğrenmek için okumaya devam edin! 

 

Kaş şekillerimizi değiştirerek, biraz farklı bir yüz şekli yanılsaması yaratabilir yüz özelliklerinin oranını akıllıca değiştirebiliriz. Bu, kaş şeklini değiştirerek üst çerçeveyi kaldırarak, indirerek veya uzatarak yapılabilir. Örneğin sadece bir kemer oluşturarak kaşları kaldırarak kısa kare bir yüzün daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Benzer şekilde, kaşların kuyruklarını uzatırsak, kaş alanı daha geniş görünecek ve çene çizgisi orantılı olarak daha ince görünecektir. Gözleri geniş olanlar, kaşlarını yakın tutarak birbirlerine daha yakın görünmelerini sağlayabilir. Bunu da yaparak burun köprüsünün daha ince görünmesi sağlanabilir. Daha dolgun kaşlar tüm yüzünüzün daha küçük görünmesini sağlayabilir, yuvarlak kaşlar yüzünüzün daha yuvarlak görünmesini sağlayabilir ve daha yumuşak konturlu kaşlara sahip olmak köşeli bir yüzü yumuşatır. Kaşlarınıza daha keskin açılar ekleyerek daha yumuşak ve yuvarlak bir yüzün daha şekilli görünmesini sağlayabilirsiniz. 

 

Düz Kaşlar

 

 

Yüzle uyumsuz olacağından ve daha kısa görünmesine neden olacağından yuvarlak bir yüzde düz düz kaşlardan kaçının. çünkü bu, yüzün daha yuvarlak görünmesini sağlar. Düz kaşlar, yüzü çerçevelemenin ötesinde, gözleri yüzün merkezine doğru çeker. Bu kaşlar, uzun yüz şekline sahip herkes için mükemmeldir çünkü yatay çizgi, aynı zamanda daha oval görünümlü olan daha kısa bir yüz illüzyonunu yaratır. 

 

Yuvarlak Kaşlar

 

 

Yuvarlak kaş şekilleri gözün doğal kıvrımını takip eder ve yukarı doğru kıvrılmaz. Yüzünüze yumuşaklık kazandırmaya çalışıyorsanız, yuvarlak şekil bir zorunluluktur. Kelimenin tam anlamıyla yüze yuvarlaklık katar ve sivri çene veya burun gibi keskin özellikleri en aza indirmeye yardımcı olur. 

 

Kavisli Kaşlar 

 

 

İster inanın ister inanmayın, kavisli kaşlar yuvarlak olanlardan tamamen farklı! Özelliklerine çok fazla yumuşaklık istemeyenler için mükemmel bir şekildir ve şekil kare yüzlerde son derece iyi çalışır. 

 

Keskin Kavisli Kaşlar

 

 

Açılı bir kaşın yüksek kemeri, yüze daha genç bir görünüm yaratma yeteneğine sahiptir ve yuvarlak veya elmas bir yüz şeklinin daha ince görünmesini sağlayabilir. Baklava biçimli bir yüz, dengeli ancak köşelidir; açıları yumuşatmak için kavisli veya yumuşak kemerli yumuşak bir kaş seçin. 

 

Yumuşak Kavisli Kaşlar

 

 

Bu, daha kısa bir kavisi ve daha yumuşak bir tepesi olması dışında yukarıda  kavisli kaş şekline çok benzer. Yumuşak açı, daha kadınsı bir görünüm için anahtardır ve oval bir yüz için, yüzün sürekli olarak şaşkın veya kızgın görünmesine neden olabilecek normal açılı kaş yerine yapılması gereken bir şeydir. 

 

 

 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.