Trending

Yılbaşında Sevdiklerinizle Oynayabileceğiniz Oyunlar


Yılbaşını şehrin gürültüsünden uzak, sıcacık evinizde sevdiklerinizle geçirmeye karar verdiyseniz size muhteşem tavsiyelerimiz var. Bu yazımızda " Yılbaşında Sevdiklerinizle Oynayabileceğiniz Oyunlar" neler araştırdık ve sizler için listeledik. İşte aileniz, arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle iyi vakitler geçireceğiniz o oyunlar..

29844059c63c-yilbasi1-jpg
Yılbaşında Sevdiklerinizle Oynayabileceğiniz Oyunlar
Giriş18.11.2019 16:35

Yılbaşını şehrin gürültüsünden uzak, sıcacık evinizde sevdiklerinizle geçirmeye karar verdiyseniz size muhteşem tavsiyelerimiz var. Bu yazımızda yılbaşı eğlencenizi katlayacağınız bir kaç oyun önerisinde bulunacağız. İşte aileniz, arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle iyi vakitler geçireceğiniz o oyunlar..
 

1. Tabu 

İlk sıraya Tabi ki Tabu’yu koyduk. Birçoğunuzun aklına gelmiştir elbette ama yanınızda sevdiğiniz insanlar var ise Tabu oynarken eğlencenin doruklarına varabilirsiniz. Bilmeyenler için kısaca özetleyelim. Tabu, kartta yazan yasaklı kelimeleri kullanmadan anlatmanız gereken kelimeyi takım arkadaşınızın bilmesini sağlayan bir oyundur. Tabu’nun farklı çeşitleri de mevcuttur. Bunlar, çizerek anlatma, kuklayla anlatma, 15 kelime sınırı gibi. Her varyasyonu farklı bir keyifli gerçekten.

2. Twister 

Yılbaşını özellikle arkadaşlarınızla birlikte geçirecekseniz Twister en muhteşem seçeneklerden biri. Diğer kutu oyunlarının tam tersine fiziksel bir oyun bir kere. Çarkı çeviriyorsunuz ve elleriniz veya ayaklarınızdan birini çarkta çıkan renge koymaya çalışıyorsunuz. Bu sırada düşecek, kilitlenecek, kalkacaksınız. Nefis bir ev aktivitesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

3. Jenga
 

Evde oynamalık oyun listesi yapıp Jenga’yı eklememek olmaz. Bu oyunda amaç her turda kuleyi yıkmadan bir tahta çekip en üste koymak. Diktörtgen şeklindeki kutuları 3'erli halde bir enlemesine bir de boylamasına üst üste koyarak oyuna başlanır.  Başlarda kolay olsa da sonrasında yıkmamak imkansız hale geliyor ve kimin elinde patlayacağını beklemek epey bir eğlenceli oluyor.


4. Monopoly

Gelelim biraz daha komplike bir oyun olan Monopoly’ye. İlk üç oyunda her şey bir hayli basitti ama bu oyunda içinizdeki Kayseriliyi ortaya çıkarmanız gerekecek. Kuruşu kuruşu pazarlıklar, ikna yapmış olduğu çalışmalar, oyuncuları sinsice kendi safına çekme… Bunları yapabilirseniz Monopoly’de başarılı olabilirsiniz. Aksi takdirde yıkılırsınız. Kurtlar sofrası bu oyun.

5. Scrabble

Sayısalcılar için bir tane önerdik, şimdi de sözelciler için önerelim. Elinizdeki harfler ile önünüzdeki tahtaya kelimeler yazmaya çalışıyorsunuz. Oyunun özeti kısaca bu. Tahtada kelime koyacak boşluklar doldukça kelime üretebilmek de zorlaşıyor tabii. 

6. İskambil Kağıtları 

Her evde bulunması gerekenlerden. Pişti’sinden Poker’ine onlarca oyun seçeneğiniz var. Seçin, beğenin, oynayın.

7. Tombala

Ve geldik yılbaşı gecesinin olmazsa olmazına. Tombala! Kaç kişi olduğunuzun hiçbir önemi yok. Birisi alacak eline torbayı, bir sayı çekecek, diğer oyuncularda elindeki kağıtta o sayı var ise alıp üstüne koyacak. Kağıttaki tüm sayıları tamamlayan oyunu kazanacak. Basit ama eğlenceli bir oyun.

8.İsim Oyunu

İsim Oyunu, eğlence arayan büyük bir grup yetişkin için harika,  oynaması rahat bir oyun olan süper kolay bir Yılbaşı partisi oyunudur.

Bu oyun için, her konuğun büyük bir kaseye bazı isimler eklemesi gerekecektir. Bunlar ünlülerin isimleri, kurgusal karakterler, tarihi karakterler ve hatta odada bulunan kişilerden bile olabilir. 

Oyunu oynayacaklar ekiplere ayrılır ve sırayla kağıt üzerindeki isimleri birbirlerine ipuçları vererek tahmin etmeye çalışırlar. Dilerseniz puanları takip edin veya oyunun eğlencesinin tadını çıkarın.

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.