Trending

Yılbaşına Evde Gireceklere 12 Film Önerisi


2021’yi karşılamaya 1 aydan az bir süre kaldı. Yılbaşı planlarınızı yapmak üzeresiniz ya da çoktan yaptınız. Biz de "Yılbaşına Evde Gireceklere 12 Film Önerisi" araştırdık.Çünkü evde kalacağımız süreçte bol bol film stoğuna ihtiyacımız olacak.

2cbb7fa864ea-christmas-table-blurred-lights-background-wood-desk-focus-xmas-wooden-plank-blur-home-room_70216-674-jpg
Yılbaşına Evde Gireceklere 12 Film Önerisi
Giriş18.11.2019 15:02

2021’yi karşılamaya 1 aydan az bir süre kaldı. Yılbaşı planlarınızı yapmak üzeresiniz ya da çoktan yaptınız. Biz de yeni yılı evde film izleyerek karşılamayı düşünenlere bir liste hazırladık. Yılbaşında ya da hemen öncesinde geçen, yepyeni bir yılı karşılamanın heyecanını hissettiren filmleri birer birer sıraladık… Öyleyse, yeni yılınızı şimdiden kutluyor ve hazırsanız başlıyoruz!

 

1. The Holiday (2006) IMDB Puanı: 6.9


 
Başrollerini Cameron Diaz, Jude Law, Kate Winslet ve Jack Black’in paylaştığı The Holiday filmi 2006 yapımı, What Women Want, Something’s Gotta Give ve It’s Complicated gibi filmlere imza atmış Nancy Meyers filmi. Film, başarısız aşk hayatları yüzünden nerdeyse sefil durumda olan iki kadının Noel tatili için evlerini değiştirerek kafalarını dinleyip biraz olsun huzur bulma çabalarını merkeze alıyor. 

 

2. Elf (2003) IMDB Puanı: 6.9


 
“Yeni yıla gülerek girelim, bütün yıl öyle geçsin” diyenler için, yılbaşı temalı komedi önerimiz Elf. Jon Favreau imzasını taşıyan Elf, 2003’te çektiği filmi. Film, gerçek ailesini bulmak için Kuzey Kutbu’ndan New York’a gelen Elf’in maceralarını konu alıyor. Başrolde ise Will Ferrell var.

 

 

3. Love Actually (2003) IMDB Puanı: 7.6


Love Actually,8 çiftin hikâyelerini merkeze alan bir film. Yılbaşı ruhuna en yakışan romantik komedilerin başında gelen Love Actually’de Emma Thompson, Alan Rickman, Keira Knightley, Colin Firth, Bill Nighy, Hugh Grant, Chiwetel Ejiofor, Andrew Lincoln, Liam Neeson gibi yıldızlar buluşuyor… İnsanın içini ısıtan olaylar arasında yumuşak geçişler yapan Love Actually, bir romantik komediden bekleyeceğiniz her şeye sahip! İlk yönetmenlik denemesi olan Love Actually ile gönüllere taht kuran Richard Curtis, altı yıl sonra çektiği The Boat That Rocked ile de izleyicisini bolca güldürmüş ve müziğe doyurmuştu.

 

 

4. Snowpiercer (2013) IMDB Puanı: 7.1


 Yeni yıla girerken sınırların dışına çıkıp, macerası bol, post-apokaliptik bir gerilim izlemek isteyenlere önerimiz yalnızca bir trenin içerisinde geçen ve belki de en tuhaf yeni yıla giriş sahnesini içinde bulunduran Snowpiercer… Chris Evans, Jamie Bell ve Tilda Swinton’ın başrolleri paylaştığı bol ödüllü film, Memories of Murder ve The Host’un yönetmeni Bong Joon-ho imzasını taşıyor.

 


5. Sex and the City: The Movie (2008) IMDB Puanı: 5.6


 Sex and the City dizisini seversiniz sevmezsiniz, orasını bilemeyiz. Ama Sarah Jessica Parker’ın canlandırdığı ve televizyon tarihinin en ikonik karakterlerinden biri olan köşe yazarı Carrie Bradshaw’un, yeni yıla girmeye dakikalar kala, karlı ve buzlu New York sokaklarında can dostu Miranda’ya ulaşmak için topuklularla koşturmasını izlemezseniz, yılbaşı ruhuna ihanet etmiş sayılırsınız! Hele ki fonda Mairi Campbell’ın “Auld Lang Syne” parçası çalarken…

 

 

6. New Year’s Eve (2011) IMDB Puanı: 5.7


Yılın son gecesi olan 31 Aralık’ta New York’ta geçen pek çok farklı hikayeyi merkeze alan filmde, Robert De Niro, Sarah Jessica Parker, Jessica Biel, Halle Berry, Seth Meyers, Zac Efron, Michelle Pheiffer, Alyssa Milano, Carla Gugino, Sarah Paulson, Sofía Vergara, Jim Belushi, Lea Michele Ashton Kutcher ve saymadığımız pek çok ünlü isim bulunuyor… “Yeni yıla minnoş bir aşk filmiyle gireyim” diyenler için ideal.

 

 

7. Bridget Jones’s Diary (2001) IMDB Puanı: 6.7


 
Yeni yıl deyince akla ilk gelen filmlerden biri hiç şüphesiz Bridget Jones’s Diary… Renéé Zellweger’in Bridget rolüyle hafızalara kazınan performansını unutmak ne mümkün! Filmde Zellweger’e Hugh Grant ve Colin Firth eşlik ediyor. Cold Mountain ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar’ı kucaklayan Zellweger, Bridget Jones performansı ile da adaylık kazanmıştı. Mark Darcy rolündeki Colin Firth’ün yılbaşı ruhunu sapına kadar yaşatan geyikli kazağı da ta o zamanlardan gönlümüze taht kurmuştu, bunu da ekleyelim…


8. Edward Scissorhands (1990) IMDB Puanı: 7.9


Tim Burton usulü bir Noel ve yeni yıl hikâyesi Edward Scissorhands… Bir mucidin yarattığı Edward, yaratıcısının ölümüyle “tamamlanamadan” ortada kalıyor ve kimsesiz bir biçimde mucidin şatosunda yaşıyor yıllarca yapayalnız… Ta ki güzellik ürünleri satan bir kadın, şatonun kapısını çalana kadar… Başrolleri 90’ların unutulmaz âşıkları Johnny Depp ve Winona Ryder’ın paylaştığı bu kült film, Edward’ın hem hüzünlü hem de ilham verici hikâyesini anlatıyor…

 


9. When Harry Met Sally (1989) IMDB Puanı: 7.6


 
Romantik komedinin şahı diyebileceğimiz When Harry Met Sally, kadın-erkek ilişkilerine bakış açısı ve sorduğu “iki karşı cins yalnızca arkadaş olabilir mi” sorusuyla türünün en iyi örnekleri arasında bulunuyor. Meg Ryan ve Billy Crystal’ın başrollerde yer aldığı Rob Reiner imzalı film, özellikle sonuyla yeni yıl ruhunu sonuna kadar yansıtıyor.

 

10. It’s a Wonderful Life (1946) IMDB Puanı: 8.6


 
Biraz da klasiklere uzanalım… Noel gecesi intihar etmeyi düşünen bir adamın, George Bailey’nin hikâyesine odaklanan eş Oscar adayı film, Frank Capra imzasını taşıyor. It’s a Wonderful Life’ta cennetten gönderilen bir melek, canına kıymayı düşünen George’a, eğer hiç var olmasaydı dünyanın nasıl değişeceğini anlatıyor. Unutulmaz klasikte James Stewart, Donna Reed ve Lionel Barrymore başrolleri paylaşıyor.

 

11. A Long Way Down (2014) IMDB Puanı: 6.4


 
İngiltere’den çıkan en iyi şeylerden biri olan yazar Nick Hornby’nin, çok satan kitabından beyazperdeye uyarlanan A Long Way Down, bol yıldızlı kadrosuna rağmen kitabın seviyesine ulaşamıyor. Ancak bu yeni yıl ruhunu yansıtmadığı manasına gelmiyor. Pierce Brosnan, Toni Collette, Imogen Poots ile Aaron Paul’ü başrollerde buluşturan film, hayatın sillesini yemiş bir grup insanın, yılbaşı gecesi kendilerini bir gökdelenin tepesinden atmak üzereyken kesişen hayatlarını konu alıyor.

 

12. Poseidon (2006) IMDB Puanı: 5.6


 
Biraz da aksiyon… Hem de sınırsız ve ayarsız aksiyon… Neticede herkes yeni yıla duygusallaşarak girmek istemeyebilir, bu bağlamda bir önerimiz de, yılbaşı gecesi Titanikvari dev bir gemide geçen Poseidon olacak. 2007’de görsel efekt kategorisinde Oscar adayı olan film, dev bir dalganın vurduğu gemiden kurtulmaya çalışmakta olan bir grup insanın hikâyesini anlatıyor. Richard Dreyfuss, Kurt Russell, Emmy Rossum, Josh Lucas, Kevin Dillon ve Freddy Rodríguez’in rol aldığı filmde, Fergie’yi de şarkıcı Gloria rolünde izliyoruz.

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.