Güzellik Sırları

Yaz Makyajı Nasıl Olmalı


Havalar ısınınca yazın makyaj yapmak zorlaşabiliyor. Yazın en rahat ve iyi olan şeyleri tercih ederek cildimize olabildiğince az ürün sürmek ve güneşten sakınmak istiyoruz. Fondötenin yapısının kalın olması, göz makyajının koyu renk olması yaz aylarında hepimizi rahatsız edebiliyor.

yaz-makyaji-nasil-olmali-a0183ca1-f4a2-4008-b665-f30e2f037f77
Yaz Makyajı Nasıl Olmalı
Giriş21.11.2019 16:38

 

Havalar ısınınca yazın makyaj yapmak zorlaşabiliyor. Yazın en rahat ve iyi olan şeyleri tercih ederek cildimize olabildiğince az ürün sürmek ve güneşten sakınmak istiyoruz. Fondötenin yapısının kalın olması, göz makyajının koyu renk olması yaz aylarında hepimizi rahatsız edebiliyor.

 

Sıcağında etkisiyle yapılan ağır makyaj akıp, dağılabilir ve bizi zor anlar yaşamak durumunda bırakabilir. Ki bunu hiç birimiz istemeyiz. Bu nedenle bugün ki yazımızda sizlere yazın nasıl makyaj yapılması gerektiği hakkında birkaç öneri sunacağız.

 

 

Yaz aylarında önceliğimiz hep güneş koruması olmalıdır. Aslında hepimiz artık biliyoruz güneşten yalnızca yazın değil kışın da korunmamız gerekiyor. Bunun için cilt tipinize uygun bir güneş kremi seçerek işe başlayabilirsiniz. Özellikle çok açık renkli tene sahip olanların mutlaka yüksek faktörlü güneş kremlerini kullanmaları gerekiyor. Aynı zamanda güneş kremlerinin çoğunun iki saatte bir yenilenmeleri gerektiğini unutmayın.

 

Makyaja başlamadan önce güneşe karşı hazırlandık. Ancak sıcağın etkisiyle makyajımızın dağılıp akmaması için makyaj öncesi ve sonrasında makyaj sabitleme spreyi kullanabiliriz.

 

 

Kullanacağımız bir makyaj bazı cilde makyajın tam oturmasını sağlayacaktır. Makyaj bazı kullanıp kullanmamak sizin isteğinize bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak cildinizde yağlanan bölgelere yağlanmaya karşı ya da gözenek küçültücü bir baz uygulamanız daha güzel pürüzsüz bir görünüm için gereklidir.

 

Her ne kadar ağır bir göz makyajı yapmayacak olsanız da göz kapağınıza direkt göz kalemi ya da eyeliner sürmek yerine önce bir baz uygulayıp üzerinden ten rengi bir farla ya da transparan bir pudrayla geçmenizde fayda var. Kaleminizi ya da eyelinerınızı bu farın/pudranın üzerinden sürebilirsiniz. Böylece sıcağın ve terlemenin etkisiyle göz kaleminiz akma dağılma yapmayacaktır.

 

Kullanacağınız krem ve ışıltılı farlar günü kurtaracaktır.

 

Kaşlarınızı doldurmak için kaş jeli tercih edebilirsiniz. Suya dayanıklı bir krem ile de tarayıp bırakabilirsiniz. Bu da sıcaktan ve terden minimum seviyede etkilenmenizi sağlar.

 

 

Fondöteninizin üzerinden transparan bir pudrayla çok hafifçe geçmenizin fondöteninizin kalıcılığını arttıracağını artık hepimiz biliyoruz ama eğer terlemeye müsait biriyseniz bu adımı atlamamalısınız. Krem fondöten yerine toz mineral fondöten kullanabilirsiniz.

 

Eğer pudra taşımak istemiyorsanız minik yağ emici kağıtlardan taşıyabilirsiniz. Bu pratik ve anlık bir çözüm olacaktır. Bu minik kağıtları çantanızda bulundurmanızda fayda var. Ya da bunun yerine peçeteyi katlarına ayırıp yüzünüze hafif baskılar yaparak uygulayabilirsiniz, aynı etkiyi sağlayacaktır.

 

Hafif renklerde tercih edeceğiniz kremsi rujlar hem fresh bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak hem de yaza uygun bir seçim olacaktır.

 

Eğer siz de yazın makyaj yapmayı sevenlerdenseniz makyajınızın dayanıklılığını arttırmak için bu uygulamaları deneyebilirsiniz.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.