Trending

Yalnızlıkla Başa Çıkmanın Yolları


Zaman zaman gittikçe büyüyen dünyanın içinde olağanüstü bir hızla yalnızlığın içerisine sürükleniyor gibi hissedebilirsiniz. Bu yalnızlık hissinden kurtulmak için neler yapabilir, yalnızlıkla başa çıkmanın yolları başlığı altında sizler için toparladık. Gelin birlikte keşfedelim.

798665bd020a-yalnizliklabasacikmak-jpg
Yalnızlıkla Başa Çıkmanın Yolları
Giriş14.02.2020 16:03

Yalnızlık Gerçek Bir Hissiyat, Kabullenin

 

Yalnız hissettiğinizde bunun sebebi, bir şeyin bu hissi hatırlatması değil, fiziksel olarak yalnız olduğunuzdur. Beyin, ağrı ve tehlikelere dikkat etmek için özel olarak tasarlanmıştır.. Bu sebeple yalnızlık dikkatimizi çeker. Sonrasında birbirinden farklı teoriler geliştirir; can sıkıcı bir hale bürünür. O zaman, bu daha büyük bir sorun haline gelir. Başlangıç olarak yalnızca bu hissi yaşadığınızı ve aşırı tepki vermeden onu kabul ettiğinizi anlamanız yeterlidir.

 

 

Arkadaşlarınızla Yeniden Tanışın

 

Siber ortamlarda çok fazla zaman harcamayın. Akıllı telefonunuzu veya dizüstü bilgisayarınızı kapatın ve gerçek çevrenizde tanıdığınız insanlarla daha fazla vakit geçirmeye çalışın.

 

 

Etkileşimli Bir Şekilde Yürüyün

Çevrenizde ne olduğuna dikkat edin; yalnızca bir bahçeye, bir vitrine, bir panoya hatta bir görüntüye takılı kalmayın. Çevrenizle kurduğunuz bağ ile yalnızlık duygusunun ters orantılı olduğunu unutmayın.

 

 

Yabancılarla Konuşun

Bu sizi rahatsız eden bir madde olabilir ancak kendinizi yeni komşulara tanıtmak ya da bina sakinleri ile tanışmak kötü bir fikir değildir. Bu durum yalnızlığı hafifletir. Ayrıca yeni insanların yaşamımızdaki potansiyel yerini, hayatlarımıza girmeden anlayamayız, bunu unutmayın.

 

 

Kendinize Diğer Alanlarda Şans Tanıyın

Kendinize mutlaka herhangi bir alanda şans tanıyın. Belki bunun için pek çok insanla bir araya gelebileceğiniz bir kurs ortamı bile başlangıç için çok güzel bir hamle olabilir. Dans edebilir, Aikido öğrenebilir ya da resim çizebilirsiniz... Emin olun bir şeyleri yapabilme hissiyatı çok kuvvetli bir duygudur.

 

 

Koşun

Yapılan egzersizlerin ruh halindeki olumlu değişimleri araştırmacılarla doğrulanmış bir olgu. Ama bunlardan en bağımsız ve özgürü olan koşmak, kişide daha kuvvetli değişimlere sebep olmaktadır.

 

 

Bir Kamera Alın

Bir kamera alın ve anılarınızı ölümsüzleştirin. Dışarı çıkıp çevrenizdeki güzel olan her şeyle tanışma fırsatı yakaladığınız anda emin olun her şey olduğundan biraz daha birbirinden farklı olacak.

 

 

Daha Güzel Şeyler Planlayın

Umut, var olabilecek tüm kötülüklerden sizi soyutlayan bir histir. Yeni ve daha güzel şeylere umut edin. Mesela bir tatil planlamak sizi rahatlatabilir. Bu sırada, başınıza gelecek rizikolar karşısında tercihinizi yapma fırsatı veren Benim Seçimim Hayat Sigortası ile çevrenizdeki tüm olumsuzluklara ve kötü düşüncelere son verebilirsiniz. En önemlisi ise bu esnada olumsuz hiçbir şeye hayatınızda yer olmaması... Daha iyisi için gösterilmiş emeği göz ardı etmeyin.

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.