Güzellik Sırları

Vazelinin Cilde Faydaları


Vazelin güçlü nemlendirme özelliğiyle el ve ayaklardaki çatlaklara iyi gelmesi açısından günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Vazelinin kullanıldığı birçok alan vardır. Yaralara iyi gelmesiyle ortaya çıkmıştır.

65f1bc0edaf4-5d668b416f3f5-1-jpg
Vazelinin Cilde Faydaları
Giriş21.11.2019 16:47

 

Petrol jeli (petrolatum olarak da adlandırılır), yarı katı jöle benzeri bir madde oluşturan mineral yağlar ve mumların bir karışımıdır. Petrol jölesinin faydaları, cildinizi su koruyucu bir bariyerle kapatmaya yardımcı olan ana bileşeni petrolden gelir. Bu, cildinizin nemi iyileştirmesine ve korumasına yardımcı olur. Petrol jölesini başka ne için kullanabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

 

Göz Makyajını Temizler

 

Vazelin petrol bazlı bir krem olduğu için hemen hemen her türlü makyajı nazikçe ve basitçe çözer. Birçok makyaj temizleyicilerin aksine vazelinini göz çevrenizde kullanmak oldukça güvenlidir. Su geçirmez maskarayı çıkarmada özellikle iyidir.

 

 

Nemi Hapseder

 

Vazelin, cildinizi tahriş edebilecek başka bileşenler eklemenize gerek kalmadan yüzünüzdeki herhangi bir nemi hapseder. Uyumadan önce uygulanan bir vazelin yüzünüzün doğal nem ve yumuşaklık düzeyini geri kazanmasına yardımcı olabilir.

 

Küçük Kesikleri Ve Sıyrıkları İyileştirir

 

Vazelin, uyguladığınız bölgeyi kapatan koruyucu bir tabaka oluşturur. Bu koruyucu bariyer iyileşmeyi kolaylaştırır ve bakterilerin iyileşmeye çalışan bir yarayı işgal etmesini engeller.

 

 

Çatlamış Dudakları Korur

 

Soğuk rüzgar veya sıcak güneş gibi çevresel faktörler dudaklarınızı hızla kurutabilir. Vazelin dudaklarınıza uygulandığında hassas cildi korur. Aynı zamanda tat ve parfüm içermez, bu nedenle çoğu insanın onu kullanırken alerjik reaksiyon alma konusunda endişelenmesine gerek yoktur.

 

Kaşları Şekillendirir

 

Vazelini kaşlarınıza şekil vermek için kullanabilirsiniz. İster yüksek bir kavis ister kaşlarınızla daha doğal, dolgun bir görünüm tercih edin, kılları yerine oturtmak ve yerinde kalmasını sağlamak için ince bir vazelin tabakası uygulayabilirsiniz.

 

Manikürünüzü Güzelleştirir

 

Tırnak etlerinizi yumuşatarak sağlıklı görünmesini sağlar ayrıca tırnaklarınıza oje sürmeden önce tırnak etlerinin etrafına vazelin sürün. Ürün bir barikat görevi görür, bu nedenle herhangi bir hata yaparsanız cila yapışmaz.

 

 

Saçınızı Boyarken Cildi Koruyun

 

Saç boyalarının hevesli bir kullanıcısıysanız, cildinize boya bulaşmasını önlemenin zor olduğunu bilirsiniz. Uygulamadan önce bir koruma tabakası oluşturmak için balsamı saç çizginize, kulaklarınızın üst kısmına ve boynunuzun arkasına yayın. Sadece temizliği kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda cildinizin her tarafına renk bulaşmasını önlersiniz.

 

Çatlamış Topukları Yatıştırır

 

Sandalet sezonu yaklaştığında, ayaklarınızı göstermeden önce biraz bakıma ihtiyacınız varsa yatmadan önce kuru, çatlamış topuklara biraz vazelin sürün, sonra bir çift çorap giyerek uyuyun. 

 

Donuk Cildi Canlandırır

 

Kuru, yorgun cildi gençleştirerek genç ve parlak görünmesine yardımcı olur. Jöle, cilt yüzeyinde nemi hapseden ve cildinizin doğal iyileşme sürecini koruyan sızdırmaz bir bariyer oluşturur. Doğal hücre yenileme süreci, kuru, hasarlı cilt hücrelerinin pul pul dökülmesine izin verir. Vaseline %100 saftır ve zamanla ince çizgilerin ve kuru, pul pul cildin görünümünü azaltmaya yardımcı olmak için göz çevresi gibi en hassas alanlarda bile kullanılabilir.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.