Trending

Tüm Gün Nasıl Güzel Kokulacağına Dair 11 İpucu


Hepimiz, günün hangi saatinde bulunursanız bulunun güzel kokmak isteyeceğinizi biliyoruz. İdeal bir dünyada herkes bu şekilde güzel kokar ama herkes bu avantaja sahip olamaz. İyi haber şu ki, güzel kokmak genetik bir özellik değil. Herkes bütün gün güzel ve ferah kokabilir. Parfüm ve diğer kokuların kullanılması size güzel bir koku verse de sadece buna güvenmenize gerek yok. Başka yollar da var.

d8b976b5fa61-5f2d474d55427f1644432b49-jpg
Tüm Gün Nasıl Güzel Kokulacağına Dair 11 İpucu
Giriş10.08.2020 16:07

Düzenli olarak banyo yapmak güzel kokmak için akıllıca olsa da, uzun süreli, ferahlatıcı bir koku almak istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken başka koşullar da var. Elbette, koku kullanmak hayati önem taşır, ancak kullandığınız parfüm veya kolonya türünü anlamanız ve cildiniz için neyin doğru olduğunu bulmanız gerekiyor.

Ayrıca, her şey vücudunuza ne koyduğunuzla ilgili değil. Bazen içine ne koyduğunuzla da ilgilidir. Tüm bu temel faktörleri ve daha fazlasını kullanmanıza yardımcı olmak için, işte vücudunuzun gün boyu güzel kokmasını sağlayacak 11 sağlıklı ipucu.

 

1. Yeterli Su İçin 

"Su hayattır" diyenler kesinlikle şaka yapmıyordu. Vücut kokusu, esas olarak terlemenin neden olduğu doğal bir olaydır. Terleme, vücudunuzun iç sıcaklığınızı düzenlemenin bir yoludur, ancak vücudunuzun çok fazla su kaybetmesine de neden olabilir. Çok fazla su kaybetmek sizi susuz bırakacak ve bu sizi zayıf, yorgun yapacak ve performansınızı tüm zamanların en düşük seviyesine getirecektir. Dehidrasyon, özellikle ağızlarımızdaki kötü kokuları daha güçlü hale getirir.

Yeterince su içmek, vücudunuzu sulu tutmak ve ağzınızdaki bazı kötü kokuları seyreltmek için en iyi çözümdür. Ağzınızı kuruluktan ve ağız kokusundan korumak için günde en az 8 bardak su içmelisiniz.

 

2. Diyetinizi Değiştirin 


Yediğiniz yemek, nasıl koktuğunuzun önemli bir parçasıdır. Sizi nasıl etkilediğini fiziksel olarak göremeyebilirsiniz, ancak dikkatli olmalısınız. Sarımsak ve soğan içeren yiyeceklerin beslenme açısından vücuda iyi geldiği bilinmektedir. Bununla birlikte, vücut kokunuz söz konusu olduğunda, fazlası sizin için kötüdür.

Sisteminizde ne kadarına sahip olduğunuza bağlı olarak vücudunuzun uzun süre kokmasına neden olabilirler. Ayrıca parfümlerin vücudunuza nasıl tepki vereceğini de etkiler, bu nedenle diyetinizi değiştirmek hayati önem taşır. Daha fazla sebze ve meyve yemeyi düşünün. Protein içerdikleri ve vücudunuzu taze ve pürüzsüz tutacakları bilinmektedir. 

 

3. Doğru Parfüm Türünü Seçin

Vücudunuza uyan doğru kokuyu seçmek göründüğü kadar kolay değil. Çaba ve büyük bir muhakeme duygusu gerektirir. Piyasada yüzlerce  parfüm , tıraş losyonu ve vücut spreyi var, bu yüzden ne seçerseniz seçin, kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. Ayrıca, vücudunuzun gün boyu taze kalmasını garanti edecek en az 24 saat kalıcı korumaya sahip olmalıdır. 

 

4. Koku Uygulaması 

Kokuyu vücudunuza nasıl uyguladığınız, kokunun türü kadar önemlidir. Parfümünüz, kolonyanız ya da kokulu yağınız ne kadar pahalı olursa olsun, doğru yerlere sürmezseniz maksimum etkiyi elde edemezsiniz. Parfümler, kokusunun doğal olarak vücut kimyanıza uyum sağlamasını sağlayacak nabız noktalarına uygulanmalıdır. Böylece vücudunuz ısındığında hoş koku otomatik olarak açığa çıkar. Deodorant uygulamak için nabız noktaları, bilekleriniz, kulaklarınızın arkası ve dizlerinizin arkasını içerir.

 

5. Roll-On Parfüm veya Kolonya Kullanın

Sprey kullanmak oldukça iyidir ancak roll-on etkili olabilir. Daha doğrudandır ve fazla püskürtmeden herhangi bir noktaya uygulanabilir. Ayrıca şişelenmiş parfüm veya deodoranttan oldukça ucuzdur. 

 

6. Saç Fırçanıza Parfüm Püskürtün 

Parfümün doğrudan saçınıza püskürtülmesi saç derinize zarar verir çünkü saç köklerinize zarar verebilir. Her zaman saç fırçanıza püskürtmeniz önerilir. Saç fırçanıza sıkmak, saçınıza güzel bir koku verirken parfümün kimyasal etkisini azaltır.

 

7. Giysilerinize Dikkat Edin 

Bilmiyor olabilirsiniz, ancak giysilerinizi yıkamak için ne kadar çaba sarf ettiğiniz de ne kadar güzel koktuğunuzu belirleyebilir. Çoğu deterjan ve çamaşır sabununun parfüm gibi güzel kokuları olduğu bilinmektedir. Sadece giysilerini bulup iyi bir şekilde yıkamalısın.

 

8. Losyonları ve Yağları Çok Kullanın

Birkaç parfüm karışımı uygulamak aşırıya kaçabilir. Bunun yerine losyon veya yağ kullanabilirsiniz. Nemli bir tabana uygulandığında daha uzun süre dayanırlar. Losyon ve krem ​​kullanmak cildinizi hoş bir koku ile nemlendirecektir. Diğer vücut bakım ürünleriyle de iyi oynarlar, böylece bir parfüm de uygulayabilirsiniz.

 

9. Ayakkabı Spreyi Uygulayın

Ayakkabınız gibi kapalı bir alanda uzun süre kaldıktan sonra ayaklarınızın farklı bir koku yayması doğaldır. Çorap giymek kokuyu sadece azaltabilir, ancak tamamen yok edemez. İşte burada ayakkabı spreyi kokusu devreye girer. Daha çok ayaklar için bir parfüm gibidir ve güzel kokmanızı sağlar. Ayakkabı spreyi kokusu, çoğunlukla çorapsız bir ayakkabı giydiğinizde kullanılır. 

 

10. Satın almadan önce test edin

Kıyafetleriniz veya ayakkabılarınız gibi parfümleri düşünün. Alışverişe çıktığınızda, kıyafetleri veya ayakkabıları satın almadan önce test etmeniz doğaldır. Aynı şey parfümler için de geçerlidir. Bunu algılamak yeterli değil. Size uygun olup olmadığını öğrenmek için aslında kendi kendinize test etmeniz gerekiyor. Kokular insanlara farklı kokuyor ve bu yüzden satın almaya karar vermeden önce bir süre parfüm kullanmanızı tavsiye ediyoruz. 

Çevrimiçi alışveriş yaparken test etmek çok zordur (örneğin sadece çevrimiçiyiz!), Bu durumda numune satın almayı düşünebilirsiniz.

 

11. Gardırobunuza Püskürtün 

İmza niteliğinde bir kokuya sahip olmak tesadüf değildir. Kasıtlı olmalı. Giysilerinizin ve diğer moda eşyalarınızın güzel kokmasını istiyorsanız, onları püskürtmeniz gerekebilir. Elbette, sahip olduğunuz her bezi püskürtmek için saatler harcamak istemezsiniz. Dolayısıyla giysinizi sakladığınız gardıropa püskürtmek daha etkilidir. Bunu haftada en az bir kez yapabilirsiniz. Prosedür size çok güçlü olmayan, sakin ve çekici, uzun süre kalıcı bir koku verecektir. Ayrıca giysilerinizin diğer kokularla iyi bir şekilde karışmasını sağlar. 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.