Etkinlik

Toplu Taşma İçin Hes Kodu Alma


İçişleri Bakanlığının yaptığı son açıklamaya göre koronavirüs tedbirleri kapsamında 81 ilde şehiriçi toplu taşıma kullanan vatandaşların HES Kodu almaları gerektiğini duyurdu.

3224cbdf40bf-manset-1604648442-jpg
Toplu Taşma İçin Hes Kodu Alma
Giriş12.11.2020 8:55

HES kodu almanın 3 yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan birtanesi Hayat Eve Sığar uygulamasını indirmek. İkincisi E-devlet‘e girerek arama bölümüne HES Kodu yazarak çıkan sayfada kodu oluşturmak. Ve son olarak SMS yöntemi ilede alabilirsiniz. Bunun için HES yazıp aralarından boşluk bırakarak TC Kimlik Numaranızı, seri numarasının son 4 rakamı ve kod paylaşım süresini yazarak 2023’e mesaj göndererek alabilirsiniz.

Kocaeli Kart Hes Kodu Tanımlama işlemi için tıklayın!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kovid-19 nedeniyle izolasyonda olması gereken vatandaşların toplu taşımayı kullanmaları halinde tespit edebilmek için Hes kodu ile toplu ulaşım başlıyor.

16 Kasım 2020 Pazartesi gününe kadar yapılacak eşletirme işleminden sonra binişler günlük olarak Sağlık Bakanlığı, Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Kaymakanlığına gönderilecek. Karantina da olması gerekirken toplu ulaşım araçlarını kullanan vatandaşlara ceza kesilecek ve bir yurda yerleştirilerek izolasyon günlerini orada geçirmesi sağlanacak. Ayrıca yurt masrafları da kendisinden temin edilecek.

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.