Güzellik Sırları

Tırnaklarda Kalıcı Oje Rüzgarı


Dünya genelinde kadınların kişisel bakımında büyük yer kaplayan ojeler, sürekli olarak ellerinin daha bakımlı ve güzel görünmesini isteyenler için en sık başvurulan kozmetik ürünüdür..

6b883ad497f7-5d8343ea6591f-2-jpg
Tırnaklarda Kalıcı Oje Rüzgarı
Giriş21.11.2019 15:42


Dünya genelinde kadınların kişisel bakımında büyük yer kaplayan ojeler, sürekli olarak ellerinin daha bakımlı ve güzel görünmesini isteyenler için en sık başvurulan kozmetik ürünüdür. Ojeler belirli bir süre zarfında tırnakta dururlar. Sonrasında ise soyulma, çıkma ve çatlama gibi sorunlar oluşur daha uzun süre tırnaklarda da kaldıklarında ise sararmaya yol açmaktadır. Bu tarz dezavantajı olduğu içinde tekrardan çıkartılıp sürülmek zorunda kalınmaktadır. Oje her ne kadar tırnakta hoş dursa da sürekli silip yeni oje sürmek bazen bizler için işkence olabiliyor.

 

Kalıcı Oje Nedir?

 

 

UV teknolojisinin aktif ve devamlı olarak kullanımı ile geçen yıllara göre ojelerin kalıcılık süreleri oldukça artmıştır. Kullanım süresinin artmış olması, diğer standart ojelerden ayırt edilip daha fazla tercih edilmesine etki etmiştir. Kalıcı ojeler daha uzun süre tırnaklarda durmasının yanında daha parlak ve temiz bir görünüme sahiptir. Tırnaklarda uzun süre dursa da kalıcı ojeler diğer standart ojeler gibi tırnaklarda sararma yapmaz. Kendisine özgün işlem süreleri ve adımları bulunmaktadır.

 

Kalıcı oje, geleneksel bir ojeyle aynı şekilde uygulanır, avantajı anında kurumasıdır. Her bir oje katı, LED ışıklar altında 30 saniye veya UV ışıkları altında 2 dakika kuruma süresi gerektirir, buna vernik katalizi denir.

 

Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır?

 

 

 • Belli başlı uygulama aşamalarından ve işlemlerinin tamamlanmasından sonra üç haftalık kullanım süreleri olmaktadır.

 

 • Tırnaklar törpülenerek istenilen şekil uygulanır.

 

 • Kalıcı oje uygulamasına geçmeden önce tırnakların yağdan arındırılmış ve temiz olması gerekmektedir.

 

 • Bunun için solüsyonlarla tırnaklarınızı şekillendirdikten sonra matlaştırılır.

 

 • Ardından baz uygulaması yapılır ve tırnakta bulunan renk eşitsizliği, bozukluk ve bunun gibi diğer sorunlar giderilip tırnakların pürüzsüz bir yüzeye sahip olduğundan emin olunur.

 

 • Renk uygulaması yapılır. Kalıcı ojelerin yapısı diğer standart ojelerden çok daha farklı olduğu için bir uzman yardımı ile yapılması tercih edilir aksi halde oluşan görünüm çok da hoşunuza gitmeyebilir.

 

 • Uygulamaları ve renk seçimi yapıldıktan sonra, koruyuculuğu ve parlaklığını sağlayan en önemli faktör olan top coat uygulaması yapılmaktadır.

 

 • Bu işlem uygulanırken ojenin tamamen kaplanmış olmasına özen gösterilir.

 

 • Ojeleriniz 3 haftalık kullanım süresi ve bakımlı görünümü ile hazır.

 

En çok sorulan sorulardan bir diğeri ise kalıcı ojenin fiyatıdır. Piyasa da ortalama fiyat 100 TL den başlıyor. Fakat işlemin uygulandığı yerden, işlemi uygulayan kişinin uzmanlığına, kullanılan malzemelerin kalitesine göre de fiyat aralığının üzerine çıkabilir.

 

Kalıcı Ojenin Avantajları Nelerdir?

 

 • Tırnaklarınıza zarar vermez tam tersine güçlendirir.

 

 • Tırnakta bulunan kusurları kapatır.

 

 • Zamandan kazanç sağlarsınız çünkü bozulan ojelerinizi silip yenilemek zorunda kalmazsınız.

 

 • Tırnak kırılmalarını önler.

 

 • Protez tırnağa göre daha uygun fiyatlıdır.

 

 • Dayanıklıdır, çatlamalar soyulmaları yapmaz. İlk günkü görünümüne sahip olarak kalır.

 

Kalıcı Oje Aseton İle Çıkar mı?

 

 

Yapılan kalıcı oje aseton ile çıkmaz. Uygulayan kişi tarafından çıkarılması daha uygundur. Gerekli solüsyon içerisinde tırnaklar 15 – 20 dakika bekletildikten sonra uzamanlar tarafından soyularak çıkartılır bu işlem tırnaklarınıza herhangi bir zarar vermez.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.