Trending

Tarihte Yaşanmış İlginç Olaylar


Tarihte yaşanmış ilginç olaylar çok ilgimi çeker her okuduğumda şaşırır hayret duyarım.Bu ilginç olaylar o zamanın yaşam stiline ve toplumun yaşayış biçimine göre o tarihlerde ilginç algılanmasa da günümüze göre bağnaz ve ilginç olaylar olarak görülüyor.Hep birlikte tarihte yaşanmış ilginç olaylara bir göz atalım....

0690197cbcc7-history-1-jpg
Tarihte Yaşanmış İlginç Olaylar
Giriş15.01.2020 9:26

Orta Çağ'da döneminde hayvanlar da yargılanırdı hatta çoğu zaman ölüme mahkum edilirdi.

 

 

Eski Roma'da ağız bakım suyu olarak idrar kullanılırdı.

 

 

ABD bayrağı bir ödev sonucu ortaya çıkmıştır hatta bayrağı tasarlayan lise öğrencisi Robert Heft  bu ödevinden ancak B- alabilmiştir.

 

 

Geçtiğimiz 3.000 yılın yalnız 240 senesi barış içerisinde geçmiştir.

 

 

1487 yılında Aztek tapınağındaki ayinlerde 20 binden fazla insanın idam edildiği tahmin ediliyor.

 

 

Orta Çağ döneminde diş protezlerinin kaynağı ölmüş askerlerin dişleriydi.

 

 

Deli Petro" olarak bilinen 1'inci  Petro, karısı ve karısının sevgilisini idam ettirdikten sonra karısının kesik kafasını alkol dolu kavanoz içerisinde karısının odasında saklamıştır.

 

 

Antik Mısır döneminde sinekler Firavun'u rahatsız etmesinler diye Firavunların yanlarında bulunan kölelerin vücudu bal ile kaplanırdı.

 

 

5. Yüzyılda Avrupalılar ceset yemenin hastalıkları iyileştirdiklerine inanırlardı.

 

 

2. Dünya Savaşında İngiliz askerlerinin tanklarında çay demlemek için gerekli bütün malzemeler vardı.

 

 

Dünya tarihindeki maksimum ölümün olduğu 10 harptan 7'si Çin'de gerçekleşmiştir.

 

 

ABD'de yaşanan iç savaş sonucunda ülkenin nüfusunun yüzde 2.5'u helak olmuştur.

 

 

Birinci Dünya Savaşında Amerikan ordusunda yalnızca 18 pilot vardı.

 

 

1900'lü yıllarda reklamlarda doktorlar sigara içilmesinin öneriyorlardı.

 

 

1800'lü senelerde insanların ölüp ölmediği tam anlaşılamadığı için tabutun içerisine zil mekanizması konur. Bu sayede gömülen kişi ölmemiş ise kendisine geldikten sonra zili çalıp ses çıkarılması amaçlanmıştı.

 

BONUS

Damarlarında Kan Bulunan 2 Bin Yıllık Ceset

Mezarı, ölümünden 2000 yıl sonra yanında pek çok kıymetli eser belge ile beraber Çin’de Mawangdui adında bir tepenin içerisinde bulundu. Buraya kadar her şey normal. Ancak herkesi şaşırtan şey, vücudunun ölümünden binlerce yıl sonra bile ne kadar iyi korunmuş olduğuydu. Lady Day tüm organları sağlam ve kan damarları bozulmamış olarak bulundu, hatta damarlarında az miktarda A Tipi kan da vardı ve saçları ve kirpikleri hala duruyordu. Bilim adamları midesinde kavun tohumlarını buldular ve bu nedenle kavun mevsiminde yaz mevsiminde öldüğüne inanılıyor. Diğer taraftan bu, kavun yedikten sonra birkaç saat içerisinde öldüğü manasına da geliyor. Herkeste merak uyandıran, vücudunun içerisine batırıldığı gizemli sıvı, hafif asidikti ve içerisinde bir miktar magnezyum bulunuyordu. Vücudunun bu zamana kadar bu şekilde kalabilmesinin sebebi büyük ihtimalle bir sıvıydı. Ancak Bilim adamları bu sıvının ne olduğu konusunda hala emin değiller.

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.