Trending

Sevgiliyle Yapılabilecek Aktiviteler


Sevgi dediğiniz şey koskocaman ama eksi sonsuzdan artı sonsuza doğru çok boyutlu bir şekilde uzanan evren çizgisine göre küçücük hayatımızdaki değerli anların toplamı aslında.

61848cd1a01c-sevgili-ile-yapilacak-aktiviteler-jpg
Sevgiliyle Yapılabilecek Aktiviteler
Giriş24.11.2020 16:07

Sevgili İle Yapılacak Aktiviteler

Sevgi dediğiniz şey koskocaman ama eksi sonsuzdan artı sonsuza doğru çok boyutlu bir şekilde uzanan evren çizgisine göre küçücük hayatımızdaki değerli anların toplamı aslında. Bu yüzden sevgili ile geçirdiğin zaman dünyanın en kıymetli zamanı olmalı senin için sevgilin ile geçireceğin zamanları belki daha da güzelleştirebilirsin. Daha özel, böyle aklınıza geldiğinde yüzünüzde gülümsemeler yaratacak anılarınız olabilir. Belki biraz monotonlaşmış ilişkine heyecan olur, belki heyecanlı ilişkine yeni heyecanlar olur, ne dersin? Birlikte geçirdiğiniz zamanı bazen daha eğlenceli, bazen daha dinlendirici, bazen daha öğretici bir hale getirmek için sana bir liste hazırladım. Sırayla denemek zorunda değilsin, istediğin maddeden başlayabilirsin.

Hayallerine ortak olun!

 

Birbirinizin hayallerine ortak olmaya var mısınız? Biriniz başlasın bir yerden anlatmaya sonra dursun hayalinin ortasında hadi sıra sende, sen devam ettir bu hayali desin. Nasıl olur? Özellikle daha ilişkinin başındaysanız hem birbirinizi daha yakından tanırsınız hem de bakarsınız eğlenceli bir hal alır. Hem onu öğrenir hem eğlenirsiniz. Bu oyunu kalabalık bir arkadaş ortamında da oynayabilirsiniz belki daha bile eğlenceli olur. Es geçmeyin, oynayın bakalım ne düşüneceksiniz!

Beraber bir kursa yazılın!

Dans, tiyatro, müzik, resim aklınıza gelebilecek her noktayı değerlendirebilirsiniz. Hatta ortak noktalardan daha çok farklı ilgi alanlarınızın olduğu kısımları düşünün. Sevgilinizin ilgi duyduğu, sevdiği, istediği kurslar vardır belki. Sorun, konuşun, düşünün ve reaksiyonlarınızı karşılıklı istekler doğrultusunda alın. Belki sevgilinizin sevdiği şeyler sizinde seveceğiniz şeyler olacak kim bilir. Onun sevdiği şeylerle ilgili eğitim almak onu anlamanızı da kolaylaştıracaktır. Bir deneyin !

Daha önce izlemediğiniz bir film açın!

Filmi açın, sesini kapatın. Film izlerken karakter bu arada ne söylemeye çalıştı bilin bakalım! Sonra sıradaki, bırakın film aksın gitsin siz eğlenmenize bakın. Bu oyunun sonuna kadar kim dayanabilecek? Kim daha çok üretebilecek görelim! İster seri halindeki filmlerden seçebilirsiniz ister tek tek filmleri seçerek maratona devam edebilirsiniz. Seri halindeki filmler daha eğlenceli olabilir. Veyahut iki kişilik tiyatro oyunları açın mesela Romeo ve Juliet olabilir. Hele bir de bunu kendi şivenizle oynadığınızda eğlencenin dibine vuracaksınız. İzle ve oyna hadi bakalım!

Birlikte şarkılar söyleyin!

 

Belki bir karaoke gecesi düzenleyebilirsiniz. Sen seçersin şarkıyı o söylemeye çalışır. Detone olmuş sözleri unutmuş umursama keyfini çıkar sadece. Hele bir de sevgiliniz ya da siz enstrüman çalışıyorsanız işte şimdi tadından yenmez. O söylesin sen eşlik et ! Ya da çağırın yakın arkadaşlarınızı söyleyin apur cupur bir şeyler. Takım kurun bir siz söyleyin şarkıyı bir onlar söylesin. Söylemediler mi alın mikrofonu siz söyleyin. Harika ve bol eğlenceli zamanlar sizi bekliyor.

Birlikte yemek yapmayı ihmal etmeyin !

Her sevgili mutfağı sevmek zorunda değil evet bunda hem fikiriz. En azından sevgiliniz mutfakta size o güzel mis kokulu yemeklerinden yaparken onu yalnız bırakmayın. Bir işin ucundan da siz tutun. Bakalım kim daha becerikli? Siz bile farkında olmadan mutfağı sevmeye başlarsınız belki. Çorbayı siz karıştırın mesela. Yemekte sizin de tuzunuz olsun. Hadi bakalım az laf çok iş! O patates öyle mi soyulur, bu çorbanın kıvamı böyle mi olur diyeceksiniz yoksa sende de ne cevherler varmış mı diyeceksiniz bilmiyorum ama birlikte yemek yaparken çok eğleneceğinize eminim.

Birlikte en az bir tane sosyal sorumluluk projesine katılın!

Birilerine yardım edebilmek, onlara yardım ederken belki de kendinizi bulmanızı sağlayacak. Hem kendinizin huzurlu ve güzel zaman geçirmesini sağlayacaksınız hem de başkalarının geçirmesine yardımcı olacaksınız. Birilerine iyi geleceksiniz. Bu durumun ikinizi de çok rahatlatıp, mutlu edeceğine eminim. Hemen araştırmaya başlamalısınız!

3 boyutlu puzzle yapın!

 

Hayatımıza yeni yeni dahil olan bu puzzlelar stratejik düşünmenizi sağlarken sevgilinizle birlikte bunu tasarlamak ayrı bir heyecan katacaktır ilişkinize. Bu puzzle inşa etmek belki ilişkinize yön vermenizde de size destek sağlayacaktır. Puzzle tamamlarken düşüneceksiniz tartışacaksınız ortak sonuçlara ulaşacaksınız. İster yarış halinde olun ister dostluk içinde. Sakin bir müzikle, birbirinizin sabrınızı ölçmeye çalışın! Keyifli vakit geçirmenizi sağlayacağından şüphem yok. Bir bakın bence.

Resim yapın!

Karakalem, yağlı boya fark etmez. Bir kalem veya bir fırça alın geçin tuvalin karşısına sen başla o tamamlasın. Dur bekle burada farklı bir şey yapabiliriz desin sana müdahale etsin ama kavgaya dönüşmesin. Unutmayın ne kadar saçma bir resim de çıksa sonucunda birlikte yaptınız bu resmi. Ortak bir çalışmanın sonucu. Belki günler haftalar sürecek bir çalışma ama önemli kısmı sevgilinizle tasarlamış olmanız. Hatta resim bittiğinde asın bir duvara koyun bir yere. Baktıkça hatırlayın yaparken neler yaşamıştık diye. Unutmayın bazı anları hatırlamak için bazen tek bir resim yeter. Sar başa.

Plansız Gezin!

Gezmek illa ki maliyetli olmak zorunda değil. Belki aklınızın bir köşesinde kalmış ama çok gitmek istediğiniz yerler vardır. Söyleyin sevgilinize tam o anda hadi kalk gidelim diyin. Aniden çıkın alın bir sırt çantası atlayın bir bineğe gidin hayal ettiğiniz yerlere. Muhteşem bir yer ya da uzak ve maliyetli olmasına gerek yok. Sevgilinlesin, keyfini çıkar. Bol bol fotoğraflarınızı çekin anılar biriktirin. Belki de hiç ummadığınız hikayeler oluşacak hayatınızda. Yıllar sonra o çekindiğiniz fotoğraflara baktığınızda plansız ama çok keyifli bir seyahatti diyebilin. Hatırlatın birbirinize tabi bunun için öncelik o anıları biriktirebileceğiniz bir gezide. Korkmayın, çıkın yola nereye götürürse gidin peşinden keyfi orada zaten.

Birbirinize kitap okuyun!

Sevgilinizin sesinden size doğru akan sözcükler kadar keyifli ne olabilir ki? Alın elinize bir kitabı başlayın okumaya sonra yarıda bırakıp uzatın kitabı sevgilinize o devam etsin. Bir de siz dinleyin o eşsiz sözcükleri bir de siz duyun. Fonda en sevdiğiniz dinlemekten keyif aldığınız müzik çalsın ama siz onu duymayın dikkatinizi o dökülen sözcüklere verin kitapta geçenlerin dışında çok şey söyleyecek size. Yeter ki dinleyin. Huzurun keyfini sürün ve tekrarlayın bunu sık sık. Bazen bir şiir okuyun bazen açın bir kitabın ortasından okuyun fark etmez. Keyfini almaya başladığın an dünyan değişecek.  

Nesiyle meşhur oynayın!

Durup dururken sorun. Şu il neyiyle meşhur, bu şehirde ne yenir, nereleri gezilir? Bir sen bir sevgilin. Tek cümle ile açıklamasını isteyin. Sen sor o cevaplasın. Günlük hayatınıza da yerleştirin hem öğrenin hem eğlenin. Bir de yarışın sen bu kadar bildin ben bu kadar. İşler kızışmaya başladığında daha da keyifli bir hal alacak bu oyun ve vazgeçemeyeceksiniz. Ha tabi ki araştırmalar için belli zamanlar verebilirsiniz hani tabu oynarken kelimeyi anlatabilmesi için dakika tutuyoruz ya hah işte sizde şu kadar sürede bil diyebilirsiniz. Bu oyunu da kalabalık arkadaş gruplarıyla geliştirebilirsiniz. Fikirler bizden, uygulama sizden!

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.