Trending

Şahsiyet


Şahsiyet, 17 Mart 2018 – 8 Haziran 2018 tarihleri arasında puhutv‘de yayınlanmıştır. Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Hüseyin Avni Danyal, Necip Memili, Müjde Ar gibi pek çok kişinin de başarılı oyunculukları ile dizi gönüllerde yer etmeyi başardı.Şahsiyet dizisini nacizane değerlendirdik.Yazımızı okuyup izleyip izlemeyeceğinize karar verebilirsiniz.

sahsiyet-f72c1a87-d1ca-4b0d-9251-3f33d7dd344a
Şahsiyet
Giriş28.02.2020 16:42

Dizinin konusu ise Emekli bir adliye memuru olan Agah Beyoğlu‘nun kendisine Alzheimer Başlangıcı teşhisi konulmasından sonra yaşadıklarını anlatıyor. Agah Beyoğlu‘nun kızı yurt dışında yaşamaktadır, eşi ise çoktan vefat etmiştir.

Agâh’ın bu tekdüze yaşantısı, ona konan Alzheimer başlangıcı teşhisiyle altüst olur. Hastalığından ötürü er geç bütün anılarını unutacaktır. Bu gerçek karşısında başta bocalasa da Agâh, unutmanın bir fırsat olduğunu fark eder.

Yıllardır planladığı ancak sürekli ertelediği bir cinayeti işlemek için bir fırsat! Nasıl olsa işleyeceği bu suçu gelecekte hatırlamayacak, hatırlamayacağı için de vicdan azabı çekmeyecektir. Bunun yanında cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra, üstündeki baskılar yüzünden istifanın eşiğine gelmiştir. Ancak Agâh’ın aldığı cinayet kararı, Nevra’nın hayatını da bütünüyle değiştirecektir.

 

Tüm bunların üzerine azılı bir seri katile dönüşen Agah, planlar yapmaya, cinayetler işlemeye devam etmektedir. Fakat kimse bu seri katilin kim olduğunu ve neden cinayet işlediğini bilmemektedir. Cinayet işlerken giydiği kedi kostümü yüzünden bir ekip tarafından “Köpek Öldüren” diye anılmaya başlamış ve hatta bir hayran kitlesi bile oluşmuştur.

Tüm bu güzel yanları, etkileyici sahneleri, aksiyonlu dakikaları ve içerdiği sağlam toplumsal konular ile Şahsiyet, başarılı bir yapım olmayı başarabilmiştir. IMDB‘de ise 9.3 puan almıştır. Diziyi özetlemeyi bitirdiğimize göre iki önemli karakteri tanıtalım:

 

Agah Beyoğlu:

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Haluk Bilginer tarafından canlandırılan Agah Beyoğlu, dizimizin ana karakteri. Kendisine Alzheimer Başlangıcı teşhisi konulunca azılı bir seri katile dönüşüyor ve dizimiz bunu konu alıyor.

 

Nevra Elmas

Cansu Dere tarafından canlandırılan ve bir polis memuru olan Nevra Elmas, cinayet bürodaki tek kadın polis. Farklı ve rahat bir yaşamı terk ederek polis olmayı tercih eden Nevra, ekip arkadaşlarına göre rahat yaşamını bırakarak macera arayan ve sürekli kayrılan birinden başkası değildir. Gördüğü baskılardan ve çevresindeki kişilerden bıkan Nevra, istifa etmenin eşiğindeyken ortaya bir seri katilin çıkması üzerine onu bulma görevi kendisine verilmekte. Bundan sonra Nevra için pek çok şey değişiyor. Ayrıca Nevra ile Agah Beyoğlu‘nun bir ortak yanları var: İkisinin memleketi de Kambura.

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.