Güzellik Sırları

Pratik Güzellik Sırları


Özellikle gün içerisinde sürekli bir koşuşturma içinde olan, çalışan insanlar için bazı problemlerin hızlıca pratik bir şekilde çözülebilmesi çok önemli. Son anda bir plan yapıldıysa acil evden çıkmanız gerekiyor ve uzun uzun hazırlanmaya vaktiniz yoksa pratik yöntemlerle harikalar yaratmanız gerekir. Bu yüzden bu bilgiler işinize yarayabilir.

d410184c27e5-wesdvxczx-jpg
Pratik Güzellik Sırları
Giriş06.12.2019 16:17

 

Genellikle evde bulunan malzemelerle sizi zor durumda bırakan problemlerinizi çözmeniz artık çok kolay olacak.

 

 

Kulak Pamuğuyla Puslu Göz Makyajı

 

 

Günlük puslu göz makyajı yapmak isteyenler için kulak pamuğu kullanmak bir hayli pratik bir çözüm. Önce yumuşak uçlu bir göz kalemiyle kirpik diplerine eyeliner çeker gibi kalem çekin. Daha sonra kulak pamuğu çubuğunu çizdiğiniz çizginin üstünde gezdirin. Bu yöntem kalem çekerken taşıranlar istemeden kalın yapanlar için de kötü görüntüyü kurtarmanın güzel bir seçeneğidir!

 

Elektriklenmeyi Önleyen Peçete

 

 

Taradıktan sonra saçlarınızın elektriklenmesinden rahatsız oluyorsanız tarağa bir mendil geçirebilirsiniz. Hem de tarağın dibinde biriken saç tellerinden kolayca kurtulabileceksiniz.

 

 

Yağlı Saçlara Pratik Çözüm

 

 

Pudra yağlanmış saç görüntüsünden kurtulmanın alternatif bir yoludur. Saçları çok çabuk yağlananlar için basit ve hızlı bir çözüm olacaktır. Aslında son zamanlarda kullanılan kuru şampuanlar aynı mantıkla etki gösteriyor. Yağlanan saç diplerine pudra uygularsanız parlaklığının gittiğini ve daha temiz bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

 

Hacimli Saçlar İçin Diş Fırçası

 

 

Saçlarınızın daha hacimli durmasını istiyorsanız sönük duran saçlarınızı katlara ayırıp diş fırçasıyla tarayabilirsiniz. Diş fırçanın sık kıllı yapısı saçlarınızın daha kabarık ve yoğun görünmesini sağlayacak.

 

 

Daha Yoğun Kirpikler İçin Pudra

 

 

Kirpikleriniz yoğun değilse ve daha hacimli durmasını istiyorsanız bir kat rimel sürdükten sonra bir kulak pamuğu yardımı ile bebek pudrası sürüp üstüne tekrar rimel sürebilirsiniz. Kirpiklerinizin ne kadar yoğun durduğunu fark edeceksiniz.

 

 

Eyeliner Çekmenin Kolay Yolu

 

 

Eyeliner kuyruğu çekmek göründüğü kadar basit değildir. Eğer zorlanıyorsanız bir banttan yardım alabilirsiniz. Kısa bir bant parçasını koparın yapışkanlığını elinize bir kez yapıştırarak azalttıktan sonra tercih ettiğiniz kuyruk şekline göre göz kenarınıza yapıştırın. Daha sonra bant kenarını kılavuz çizgi olarak baz alırsanız daha keskin düzgün görünümlü bir eyeliner çekebilirsiniz. Ayrıca bu yöntem far sürerken de taşırmamanızı sağlayacak ve daha düzgün bir görüntü elde etmenize olanak sağlayacaktır.

 

 

Tel Tokayla Değişen Fırçalar

 

 

Yelpaze fırçası yoksa allık ve pudra fırçasına bir tel toka takarak yelpaze fırçaya dönüştürebilirsiniz. Böylece kontür uygulamaları için ekstra bir fırça almanıza gerek kalmaz.

 

 

Kurumuş Rimel Nasıl Düzelitir?

 

 

Kurumuş rimelin içerisine 2-3 damla lens solüsyonu damlatarak kapağını kapatıp iyice çalkalıyoruz. Rimel istediğiniz kıvama gelene kadar solüsyon eklemeye devam edebilirsiniz. Yumuşaması için sıcak su dolu bir bardağın içerisinde 5 dakika bırakabilirsiniz. İlk günkü gibi sürülebilir hale dönecektir.

 

 

Daha kalıcı parfüm için: Vazelin!

 

 

Kokunun daha kalıcı olması için, nabzınızın attığı bölgelere vazelin sürdükten sonra parfüm sıkın bu şekilde parfümünüz daha kalıcı olacaktır.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.