Trending

Pozitif Enerjiyi Hemen Şimdi Hayata Geçirmenin 20 Basit Yolu


Pozitif kalmak zor olabilir. Bir dizi olumsuzluk, başarısızlık, hayal kırıklığı ve kalp kırıklığı ile bombardımana tutulduğunuzda pozitiflik kazanmaya başlayabilir.Karşılaştığınız her zorluk enerjinizden, dayanıklılığınızdan ve biraz da inancınızdan çekilir. Pozitif enerjiniz tükendiğinde, karamsarlık yavaşça içeri girmeye ve tutmaya başlar.Olumlu düşünme, iyiye odaklanan ve olumlu sonuçlar bekleyen zihinsel ve duygusal bir zihin durumudur.

32116ee6ea74-hayatnerjisi-jpg
Pozitif Enerjiyi Hemen Şimdi Hayata Geçirmenin 20 Basit Yolu
Giriş28.07.2020 11:52

Pozitif enerjiyi geliştirmek ve sürdürmek, sadece mutlu düşünceler düşünmekten daha fazlasını içerir. İyinin beklentisidir (yani mutluluk, sağlık ve başarı) ve her şeyin - durumlar, engeller ve zorluklar - sonunda olumlu bir şekilde sonuçlanacağı inancıdır.

İyimserlik, olumsuzluğu görmezden gelmeyi içermez. Olumsuzun kabulü, ancak sonra olumluya odaklanmayı seçmektir. Temelde, mevcut koşullara rağmen, sonunda her şeyin olumlu sonuçlanacağı inancıdır.

Olumlu bir zihin, inanç dolu bir kalpten gelir.

 

Zorluklar ve olumsuz durumlarla karşılaştığınızda pozitif kalmak istiyorsanız, işte pozitif enerjinizi yeniden canlandırmanıza yardımcı olacak 20 şey:

 

1. Doğanın Tadını Çıkarın

Araştırmalar, açık havada eğlenmenin insan sağlığını geliştirdiğini gösteriyor. Sakin doğal ortamlarda zaman geçirmenin stres seviyelerini düşürdüğü, çalışma belleğini geliştirdiği ve gençleşme hissi sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

 

2. Rastgele İyilik Yapın

Başkalarının yüzünü güldürmenin yollarını bulmak, onları etkilediği kadar sizi de etkiler. Odağınızı sizden ve sorunlarınızdan uzaklaştırır ve başkalarının yaşamlarında olumlu bir güç olmanıza izin verir.

Başkaları için iyilik yapmak sizi iyi hissettirir. Ruh halinizi yükseltir, öz saygıyı ve öz saygıyı geliştirir. Aynı zamanda mevcut zorluklarınızdan küçük bir dikkat dağıtıcı görevi görür.

 

3. Bir Minnettarlık Tutumu Geliştirin

Hayatımızdaki olumlu yönleri fark etmek ve takdir etmek, moralinizi yükseltmenin ve kendinize zihinsel bir destek sağlamanın harika bir yoludur. 

 

4. Zihinsel Ara Verin

Bitkinlik, pozitifliğin sessiz katilidir.

İşler bunaltıcı hale geldiğinde ara vermeyi öğrenin. Zihninize karşı karşıya olduğunuz zorluklardan bir mola veren bir şey yapın - bu sadece biraz kestirmek- anlamına gelebilir .

5. Gül

Kahkaha, bizi rahatsız eden şeylerin çoğu için gerçekten en iyi ilaçtır. Kahkaha bağışıklık sisteminizi güçlendirir, ruh halinizi yükseltir, ağrıyı azaltır ve sizi stresin zararlı etkilerinden korur.

Gülmenin bir yolunu bulun - sık sık-. Bir komedi izleyin, akşamı sizi dikişte tutmayı bilen çılgın arkadaşınızla geçirin. Arkadaşlarınızla bir oyun gecesi düzenleyin.


6. Pozitif İnsanlarla Takılın

Araştırmalar stresin bulaşıcı olduğunu gösteriyor  ve kendinizi onunla ne kadar çevrelerseniz, düşüncelerinizi etkilemesine izin verme olasılığınız o kadar artar. Stres ve olumsuzluk bulaşıcı olduğu gibi mutluluk da öyledir.
" En çok zaman geçirdiğiniz beş kişinin ortalaması sizsiniz ." Buradaki sonuç, davranışlarımız ve düşünce kalıplarımız etrafta dolaştığımız şeyleri yansıtır. Kimlerin çemberinize girmesine izin vereceğinizi dikkatlice seçin.

 

7. Hemen Gümüş Astarı Arayın

Duygusal kargaşanın ortasında ya da biraz şok içinde iyimser düşünmeye zorlamak genellikle o kadar iyi sonuç vermez.Dersi aramak ve parlak noktayı bulmak için kendinizi eğitmek sadece yükü biraz hafifletmekle kalmaz, aynı zamanda tüm düşünce sürecinizi yavaşça değiştirmeye başlar.

 

8. Derin Nefes Alın

Nefes egzersizleri vücudunuzdaki toksik havanın atılmasına yardımcı olur ve vücudunuzu ve daha da önemlisi beyninizi temiz hava ile doldurur. Zihninizi temizler ve zihinsel netliği yeniden kazanmanızı sağlar. Doğru zamanda bir an netlik her şeyi değiştirebilir.


9. Olumsuzluktan Uzak Durmayı Kendinize Hatırlatın

Düşürücülerin üzerinde durmaktan kaçının. Düşüşler sizi alaşağı eder!Negatiflere odaklanmak sadece rahatsız edici olmakla kalmaz, aynı zamanda karşılaştığınız diğer görevlerin üstesinden gelmede sizi daha az etkili hale getirir. Olumsuzluk daha fazla olumsuzluk üretir.

Kötü şeyler olur - onları tekrar tekrar canlandırmamaya ve hoş olmayan şeylere saplanmaya çalışın. Bunun yerine zihninizde olumlu sahneler oynayın.

 

10. Olumlu İç Konuşmaya Katılın

Kendinle konuş. Kendinize işlerin tersine döneceğini ve sonunda yoluna gireceğini söyleyin.Sesli söyle. İnandığınız şeyi yüksek sesle konuşmak mesajı güçlendirir ve güçlendirir. Söylersin ve aynı anda duyarsın. 


11. Bir Arkadaşınızla Konuşun

Konuşmak için olumlu bir arkadaş (veya küçük arkadaş grubu) veya sırdaş bulun. Konuşmak, sorunu duymanıza, duygularınızı kabul etmenize ve tartışmanıza yardımcı olur ve size sorun üzerinde çalışan başka bir bakış açısı ve kulaklar sağlar.

Başka bir kişiyle veya hatta bir grupla beyin fırtınası yapmanın, sorunu çözmenize yardımcı olacak yeni fikirler üretmenize yardımcı olacağını fark edebilirsiniz.Ayrıca birisinin arkanızda olduğu ve duygusal desteğin bir fark yarattığı konusunda size güvence verir. Düşük bütçeli bir terapi olarak düşünün. 

 

12. Yürüyüşe Çıkın

Bilim adamları, hüznü kovalamanın en iyi yollarından birinin yürüyüşe çıkmak olduğunu keşfettiler. [10] Hızlı bir yürüyüş, beyindeki duyuları rahatlatan sinir hücrelerini harekete geçirerek sizi sakinleştirir.

 

13. Sıkı Egzersiz Yapın

Terlemek sadece kalbiniz için değil, kafanız için de iyidir!Anksiyete, depresyon ve egzersiz üzerine yapılan araştırmalar, egzersizin psikolojik ve fiziksel faydalarının kaygıyı azaltmaya ve ruh halinizi yükseltmeye yardımcı olduğunu göstermektedir. [11]Şiddetli fiziksel aktivite yaptığınızda, olumsuzluk hissini hafifleten "iyi hisset" beyin kimyasalları (nörotransmiterler, endorfinler ve endokannabinoidler) salınır. Sizi sorunlarınızdan uzaklaştırır ve fiziksel olarak rahatlatır.


14. Uyku

Doğru dinlenme, olumlu bir tavrı sürdürmenin kritik bir parçasıdır. Araştırmalar, kısmi uyku yoksunluğunun bile zihinsel durumunuz üzerinde önemli bir etkisi olduğunu göstermiştir.

Pennsylvania Üniversitesi'nden araştırmacılar, bir hafta boyunca her gece 5 saatten az uyuyan deneklerin önemli ölçüde daha stresli, kızgın, üzgün ve zihinsel olarak yorgun hissettiklerini keşfettiler. Bu koşullar altında olumlu bir zihniyet sürdürmek zor. Biraz uyu!

 

15. Günlük

Günlük tutma, ezici duygularla baş etmenin harika bir yoludur. Kendinizi ifade edebileceğiniz ve duygularınızı ve genel ruh sağlığınızı yönetebileceğiniz sağlıklı bir çıkış sağlar.Günlük tutmak, olumsuz düşüncenin nedenlerini belirlemenize ve izlemenize ve bir azaltma planı geliştirmenize yardımcı olabilir. 

 

16. Hooky oyna

Günlük işten ara sıra ara vermek eğlenceli, özgür ve gereklidir.Seni canlı ve mutlu hissettiren şeyin ne olduğunu bul ve bunu yap. İster tüm gün pc'nizde Netflix izliyor olun, isterse bir nehirde kayak yapmak - amaç eğlenmek - sizin için anlamı ne olursa olsun.

17. Kendinizi Şımartın

Kendinizi “benim zamanımla” ödüllendirmek ve bir kişi olarak kim olduğunuzu kutlamak, olumlu bir bakış açısını sürdürmek için hayati önem taşır. Zaman zaman kendinizi şımartmanın küçük, anlamlı ve sağlıklı yollarını bulun. 

 

18. Gün Boyunca Dikkatli Hareket Edin

Endişelenmek ve yaygın şekilde stresli düşünceler üzerinde durmak iyimser suikastçılardır. Dikkatli yaşamak, bilinçli olarak her an tam olarak mevcut olmaya karar vermeyi içerir.Tüm dikkatinizi, enerjinizi ve kaynaklarınızı şimdiye verdiğinizde, olumsuz düşünceler veya endişeler için yeriniz kalmaz. 


19. Ruhsal Olarak Kendinize İyi Bakın

Ruhsal olarak kendinize dikkat etmek ve yatırım yapmak çoğu insanın ihmal ettiği bir şeydir.Ne yediğinizi izleyin, egzersiz yapın, yeterince uyumaya çalışın ve vücudunuzu ve zihninizi zinde ve çalışır durumda tutmak için yapmanız gereken her şeyi yaparsınız. Ancak zihinsel sağlığı ve olumlu bir zihin durumunu korumanın bir parçası da ruh bakımıdır.

Ruhunuzu beslemek için zaman ayırın ve meditasyon, dua, manevi materyaller okuyarak ve / veya dini törenlere katılma gibi ruhu geliştirici, tefekkür edici faaliyetlerle meşgul olun.

 

20. Küçük Galibiyetleri Kutlayın

İyi bir kutlamayı kim sevmez? Küçük zaferleri kutlamak, olumsuzluğun önünü açmanın en hızlı yollarından biridir.Bu sabah yataktan kalkmak bir kazanç! Kutlayın. Bugün yatakta kaldıysanız ve biraz daha dinlendiyseniz - bu da bir kazançtır!

Bekleyen kıyamete odaklanmak veya kayıplar için somurtmak yerine, aktif olarak iyi yaptığınız şeyleri ve bugün doğru yaptığınız şeyleri araştırın ve kutlayın.

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.