Güzellik Sırları

Paramızı Boşa Harcadığımız 11 Gereksiz Güzellik Ürünü


Bazen reklamlar bazı hilelere başvururlar. Güzelliğin peşinde, bize pek çok şey vaat eden, etkisi olmayan yararsız krem, maske ve serum satın alıyoruz. Cildinizin tüm bu ürünlere gerçekten ihtiyacı olduğundan emin misiniz? Bu yazımızda sizlere gerçekte hiçbir etkisi olmayan bazı kozmetik ürünlerden bahsedeceğiz.

paramizi-bosa-harcadigimiz-11-gereksiz-guzellik-urunu-fcda424c-ed46-4ca7-8ea1-463a758fc547
Paramızı Boşa Harcadığımız 11 Gereksiz Güzellik Ürünü
Giriş27.11.2019 16:09

 

 

Bazen reklamlar bazı hilelere başvururlar. Güzelliğin peşinde, bize pek çok şey vaat eden, etkisi olmayan yararsız krem, maske ve serum satın alıyoruz. Cildinizin tüm bu ürünlere gerçekten ihtiyacı olduğundan emin misiniz? Bu yazımızda sizlere gerçekte hiçbir etkisi olmayan bazı kozmetik ürünlerden bahsedeceğiz.

 

Saç Kırılmalarını Önleyen İlaçlar

 

 

Ne kadar istersek isteyelim, saçların kırılma sorununu çözebilecek herhangi bir kozmetik ürün yok. Uygun etikete sahip olan serumlar ve kremler, yalnızca ayrık uçları bir süre birbirine bağlayan görsel bir etki sağlar. İşe yarayan tek şey kırıkları aldırmaktır.
                                                                                                                             

El Kremi, Ayak Kremi, Vücut Losyonu

 

 

Pazarlamacıların yarattığı bir başka efsane: insanlara vücudun farklı bölümleri için farklı kremler satmaları. Yüzünüz özel bir bakım gerektirir, ancak çoğu durumda tüm vücudunuz için tek bir ürün kullanabilirsiniz. Tüm nemlendirici kremler ve losyonlar aynı şekilde çalışır ve bunları hem elleriniz hem de vücudunuz için kullanabilirsiniz.
 

Kepek Şampuanı

 

 

Yağ bezleriniz zayıf çalıştığında kepek adı verilen bir mantarın yayılması başlar. Sıradan bir şampuan bu problemden kurtulmanıza yardımcı olamaz. Ayrıca, kafa derisini kurutur. Eczaneden alabileceğiniz özel bir tıbbi şampuana ihtiyacınız var.

 

Yüz Toniği

 

 

Yüz toniği, cilt bakım ürünlerini kullandığımız için gerekli olduğunu düşündüğümüz şeylerden biri. Temizleme sabunu toniklerden daha etkilidir. Alkol içermez, cildinizi kurutmaz ve nötr pH seviyesine sahiptir.

 

Dudak Kremi  

 

 

Çoğu üretici, dudaklarınızı nemlendirmenin tek yolunun bir dudak kremi almak olduğunu iddia eder. Bazı kremler size gerçekten yardımcı olabilir, ancak çoğu cildinizi kurutmaya sebep olacak alkol içerir. Uygun fiyatlı ve daha kullanışlı bir alternatif, bir damla zeytin veya Hindistan cevizi yağı içeren kozmetik vazelin veya balmumudur.


 

Tıraş Kremi

 

 

Duş jeli çıkmadan önce, tıraş kremi önemli bir amaca hizmet etti. Kıl köklerini yumuşattı ve tıraş bıçağının cilt üzerinde kolayca kaymasına yardımcı oldu. Ancak, duş jeli, tıraş kreminden çok fazla gliserol ve daha fazla nemlendirici madde içerdiğinden tercih edilmelidir.

 

Selülit Kremi 

 

Sporty woman working out at home Free Photo

 

Pek çok insan hala bir anda bizi mükemmelleştirecek sihirli bir değnek olduğuna inanmaya meyilli. Çıkarmak istediğimiz mitlerden biri, bir selülit kreminin etkinliğidir. Günümüzde, kalçalardaki selülitle gerçekten savaşabilecek iki şey var: aktif bir yaşam tarzı ve sağlıklı bir diyet. Ayrıca, çeşitli masaj türlerini deneyebilir ve kan dolaşımını uyardıkları için fırçalar kullanabilirsiniz. Krem sadece cildi biraz yumuşatır ve kısa bir kozmetik etki sağlar.
 

Kütikül Yağı

 

 

Birkaç damla özel yağ kullanılması, iyi bir manikürün mükemmel bir yolu gibi gösteriliyor. Bununla birlikte, bir kez emildiğinde, etki ortadan kalkar ve kullanılmaz. Tırnaklarınıza gerçekten yardım etmek istiyorsanız, kozmetik Vazelin veya basit doğal yağları deneyin.
 

Kâğıt Maskeler

 

 

Kâğıt maskelerinin kesinlikle işe yaramaz olduğunu söyleyemeyiz. Gerçekten özel bir gün için cildinizin daha iyi görünmesini sağlayabilirler. Ama aslında onlara ihtiyacınız yok. Çoğu basitçe nemlendirici veya yağ emicidir ve aynı etkiyi basit bir krem kullanarak elde edebilirsiniz.

 

BB Kremi, CC Krem, DD Krem

 

 

Öncelikle BB krem, kadınların yüz rengini dengelemek, küçük yara izlerini düzeltmek ve gizlemek ve cildi fondötene hazırlamak için kullandıkları bir Japon ürünüdür. Bu Blemish Balm (BB) kremleri Avrupalı kadınlar arasında çok popüler hale geldi ve pazarlama uzmanları 2 krem daha yarattı: CC krem (Renk Kontrolü) ve DD kremi (Günlük Koruma). Ama aslında, 3 ürün de sadece bir makyaj tabanı veya düzeltici kremdir.

 

2'si 1 Arada Şampuanlar

 

 

Saçları yıkamayı amaçlayan şampuan düşük alkali konsantrasyonuna sahipken, balsam saçlarımızı besler ve "yağlı" hale getirir. Kuaförler, sadece saç köklerinizi şampuanla yıkamanızı ve ardından kuru saçın uçlarına bir yağ sürmenizi önerir. Kimya kanunlarına göre bu 2 özelliği içeren bir ürün olamaz. Bu yüzden ikisi bir arada şampuan aslında sıradan bir şampuandır.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.