Trending

Netflix'i Tahtından Edecek 10 Amazon Prime Dizisi


Dünya genelinde 150 milyondan fazla aboneye sahip olan Amazon Prime Video, Netflix’ten sonra en çok kullanıcıya sahip dijital yayın platformu oldu. Nihayet Türkiye’de de tam anlamıyla kullanıma sunulan prime video için aylık abonelik ücreti 7.90 TL olarak belirlenirken bu platform ayrıca kullanıcılarına 30 gün ücretsiz deneme imkânı da sunuyor.

8fa8115ea772-netflix-e-kafa-tutan-en-iyi-10-amazon-prime-dizisi-jpg
Netflix'i Tahtından Edecek 10 Amazon Prime Dizisi
Giriş12.11.2020 14:14

THE BOYS

 

IMDb 8,7

THE BOYS ünlüler kadar popüler, politikacılar kadar etkili ve Tanrılar kadar saygı gören süper kahramanlar süper güçlerini kötüye kullandığında ne olduğunu alaya alıyor. Boys, haşmetli Vought'un desteğiyle "Yediler" hakkındaki gerçeği açığa çıkarmak üzere bir kahramanlık macerasına atılırken süper güçlülerle güçsüzlerin kapışmasını izletiyor bizlere.

Başrollerde: Karl Urban, Jack Quaid, Antony Starr

Türler: Aksiyon, Komedi

 

THE MARVELOUS MRS. MAİSEL

 

 

IMDb 8,7

1958'de New York'ta Midge Maisel, kocası, çocukları ve Upper West Side bölgesindeki dairesinde şık Yom Kippur yemekleriyle hayatını mutlu mesut sürdürmektedir. Ancak sürpriz bir değişiklikle hayatta başka neyde iyi olduğunu bulması gerekir. Stand-up komedyeni olmak onun dışında herkes için çılgın bir seçimdir. Muhteşem Bayan Maisel'ın yazarı ve yönetmeni Amy Sherman-Palladino'dur.(Gilmore Girls)

Başrollerde: Alex Borstein, Marin Hinkle, Rachel Brosnahan

Türler: Dram, Komedi

 

THE GRAND TOUR

 

 

IMDb 8,7

Jeremy Clarkson, Richard Hammond ve James May, hiper arabalardan İtalyan klasiklerine ve Amerikan kasalarına kadar her şeyi sürmek, gezmek ve manyaklık yapmak için bir sezonluk macerayla daha geri dönüyorlar. Tüm dünyayı en eğlendiğiniz arkadaşlarınızla gezmek nasıl olurdu diye düşündüyseniz bu üçlüye sakın sormayın. Çünkü onlar birbirlerinden rahatsız oluyorlar.

Başrollerde: James May, Jeremy Clarkson, Richard Hammond

Türler: Belgesel, Senaryosuz, Spor, Komedi

 

THE EXPANSE

 

 

IMDb  8,5

Siyasi eylemciye dönüşen zengin kızı Julie Mao'nun kaybolması, Ceres'li dedektif Joe Miller'ın (Thomas Jane), kazara gemi kaptanı olan James Holden'ın (Steven Strait) ve BM politikacısı Chrisjen Avasarala'nın (Shohreh Aghdashloo) hayatlarını birbirine bağlar. Üçü, Dünya, Mars ve Kuşak arasındaki gerilim sürerken, gelmiş geçmiş en büyük komployu ortaya çıkarırlar.

Başrollerde: Cas Anvar, Thomas Jane, Dominique Tipper

Tür: Bilim Kurgu, Fantastik

 

BOSCH

 

 

IMDb  8,4

Michael Connelly’nin romanlarından uyarlanmıştır. LAPD cinayet masası dedektifi Harry Bosch (Titus Welliver), seri katil zanlısını vurmaktan yargılanır. Bu arada bir çocuk ile ilgili faili meçhul bir dava Bosch’u geçmişiyle yüzleştirir. İşe yeni gelen Julia Brasher (Annie Wersching) Bosch’un dikkatini çeker, şubedeki entrikalar artar ama Bosch ne pahasına olursa olsun adaleti sağlamaya çalışacaktır.

Başrollerde: Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino

Türler: Dram, Gerilim

 

GOOD OMENS

 

 

IMDb  8,1

Kıyamet yaklaşıyor, bu da dünyadaki yaşama oldukça düşkün olan bir melek ve iblisin kıyameti durdurmak için işbirliği yapmak zorunda kalması anlamına geliyor. Fakat dünyanın sonunu getirmesi gerektiğini bilmeyen 11 yaşındaki deccalı kaybediyorlar. Onu bulup çok geç olmadan dünyayı kurtarmak için bir maceraya atılıyorlar.

Başrollerde: Michael Sheen, David Tennant, Adria Arjona

Türler: Fantastik, Dram, Komedi

 

TOM CLANCY’S JACK RYAN

 

 

IMDb 8,1

CIA analisti Jack Ryan ve yeni patronu James Greer, takip ettikleri bir dizi şüpheli parasal hareket sonucunda kendilerini, ABD ve müttefiklerine karşı dev bir saldırı planlayan bir terörist liderine karşı, Avrupa ve Orta Doğu'daki ölümcül bir kedi fare oyunun ortasında bulur.

Başrollerde: Wendell Pierce, John Krasinski, Abbie Cornish

Türler: Dram, Gerilim, Aksiyon

 

THE MAN  IN THE HIGH CASTLE

 

 

IMDb  8,0

 

Philip K. Dick'in ödüllü romanından uyarlanan ve yürütücü yapımcılığını Ridley Scott (Bıçak Sırtı) ve Frank Spotnitz'in (Gizli Dosyalar) yaptığı Yüksek Şatodaki Adam, Müttefik Devletler'in 2. Dünya Savaşı'nı kaybettiği ve Japonya ile Almanya'nın Birleşik Devletler'i yönettiği bir dünyayı inceliyor. Rufus Sewell (John Adams), Luke Kleintank (Pretty Little Liars) ve Alexa Davalos (Mob City) oynuyor.

Başrollerde: Alexa Davalos, Rupert Evans, Luke Kleintank

Türler: Gerilim, Dram

 

UPLOAD (YÜKLEME)

 

 

IMDb  8,0

Emmy ödüllü Greg Daniels'tan (The Office, Parks & Rec) şamatalı yeni bir bilim kurgu komedisi. İnsanlar gelecekte bilinçlerini lüks bir dijital ahirete yükleyebilmektedir. Âlemci Nathan bir sanal tatil yerine yüklendiğinde aklı başında Nora'yla tanışır. Nora başta Nathan'ın sadece müşteri hizmetleri “meleği” olsa da dostluğu, sevgiyi ve amacını bulmasına yardım ederek bundan çok daha fazlası olur.

Başrollerde: Robbie Amell, Andy Allo, Allegra Edwards

Türler: Komedi

 

CARNIVAL ROW (Karnaval Sokağı)

 

 

IMDb 7,9

Karnaval Sokağı'nda bir seri katil olmasına ve hükûmetin alt sınıf vatandaşlarının ölmesini göz ardı etmesine rağmen, birçok savaş görmüş olan dedektif Rycroft Philostrate, bu cinayetleri durdurmaya ve kırılgan olan barışı korumaya istekli tek kişidir. Ancak mülteci perilerden biri olan Vignette Stonemoss, Burgue'e geldiğinde, Philo'yu unutmaya çalıştığı geçmişiyle hesaplaşmaya zorlar.

Başrollerde: Orlando Bloom, Caroline Ford, Cara Delevingne

Türler: Fantastik, Gerilim, Dram

 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.