Güzellik Sırları

Makyajımızı Nasıl Temizlemeliyiz?


Güzel görünmek ve cildin sağlıklı durmasını sağlamak için yapılan makyaj çoğu bayan için rutin haline gelmiş durumda. Özellikle çalışan bayanların her gün makyajla olan ilişkisi kimi zaman cilt için istenmeyen sorunlara neden olabiliyor. Her gün düzenli olarak makyaj yapan birisi için ise dikkat edilmesi gereken en önemli konu makyaj temizliğidir. Kendinizi en yorgun hissettiğiniz anlarda dahi makyaj temizliğinizi asla ihmal etmemenizi öneriyoruz.

b1b305ec29e0-5d63b7a4bb5d0-1-jpg
Makyajımızı Nasıl Temizlemeliyiz?
Giriş21.11.2019 17:15

 

Güzel görünmek ve cildin sağlıklı durmasını sağlamak için yapılan makyaj çoğu kadın için rutin haline gelmiş durumda. Özellikle çalışan kadınların her gün makyajla olan ilişkisi kimi zaman cilt için istenmeyen sorunlara neden olabiliyor. Her gün düzenli olarak makyaj yapan birisi için ise dikkat edilmesi gereken en önemli konu makyaj temizliğidir. Kendinizi en yorgun hissettiğiniz anlarda dahi makyaj temizliğinizi asla ihmal etmemenizi önerirken makyajımızı nasıl temizleyeceğiniz sorusuna cevap vereceğiz. 

 

The Art of Makeup Removal: Take The Right Steps | BEAUTY ARTICLES

 

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki cilt sağlığını korumak ve erken yaşlanmayı önlemek için cildinizi makyaj kalıntılarından temizlemek çok önemli. Makyaj malzemelerinin içerdiği kimyasal maddeler zaman içerisinde cilt sağlığını olumsuz etkiliyor.

 

Özellikle gün boyu cildin nefes almasını engelleyen makyaj ürünleri gece yatarken de temizlenmediğinde gözenekleri tıkayarak cildin siyah nokta, sivilce ve akne gibi sorunlarla karşı karşıya kalmasına neden oluyor. Bu nedenle cilt sağlığının korunması ve cilt problemlerinin önlenmesi için makyajın temizlenmesi çok önemlidir.
 

Makyaj Temizliği Nasıl Olmalıdır?

 

Easy ways to Remove Makeup without Remover | The Hinglish News

 


Makyajınızı temizlemek için tercih edeceğiniz ürünlerin cilt yapınızla uyumlu olması gerekmektedir. Hassas cilt yapısına sahip bayanların bu konuda biraz daha özen göstermesi gerekiyor. Peki makyaj temizliği nasıl olmalıdır?

 

  • Göz makyajı temizlenirken son derece hassas davranılmalıdır. Göz çevresi için kullanılacak ürünün doğru seçilmesi gerekir. Çift bazlı yağlı ürünler göz makyajını temizlerken tahrişi önlemede etkilidir.

 

  • Kirpiklerinizi temizlerken özellikle suya dayanıklı bir maskara kullanıyorsanız daha nazik davranmanız gerekiyor. İnatçı maskara parçalarını asla parmaklarınızla çekiştirmemelisiniz. Badem yağı, zeytin yağı gibi doğal yağlar yardımı ile yumuşatarak temizleyebilirsiniz.

 

  • Göz makyajını doğal bir yöntemle temizlemek isterseniz Hindistan cevizi yağından faydalanabilirsiniz. Özellikle takma kirpiğinizi çıkarmak için Hindistan cevizi yağının yumuşatıcı etkisinden faydalanabilirsiniz.

 

  • Makyaj temizleme mendilleri her ne kadar sağlıklı olmasa da kendinizi en yorgun hissettiğiniz anlarda parfüm ve paraben içermeyen makyaj mendilleri ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

 

Removing Makeup is Important | A Beautiful Yourself!

 

  • Hem kolay, hem de sağlıklı bir yöntem arıyorsanız pamuğa bir miktar vazelin sürerek tüm cildinizi vazelinle arındırabilirsiniz.

 

  • Makyaj temizlemek için evde cilt temizleme toniği hazırlayabilirsiniz. Boş bir sprey şişesine yarıya kadar gül suyu koyun. İçerisine 1 fincan zeytinyağı ve 1 fincan aloe vera jeli suyu ekleyin. Makyajınızı çıkarmak için bu spreyden faydalanabilirsiniz.

 

  • Makyaj temizliği nasıl yapılmalı sorusuna sunduğumuz önerileri dikkate alarak cildinizi makyajın olumsuz etkilerinden koruyabilirsiniz. Son olarak makyajınızı arındırmak için kullanabileceğiniz faydalı bir diğer ürünün de gül suyu olduğunu belirtelim.
     

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.