Güzellik Sırları

Makyajda Pudra Nasıl Kullanılır?


Pudralar, cilt makyajını sabitlemekte, cildin fazla yağını emmekte ve ürünün çizgilere birikmesini engellemekte başvurabileceğiniz en etkili çözümlerden. Ancak makyajda yoğun pudra kullanımı, hem makyajınızı daha abartılı gösteriyor hem de nemli, doğal bir cilt görünümünden hoşlanıyorsanız cildinizi fazlasıyla matlaştırıyor. Az makyaj yapmak isteyip pudranın tüm artı özelliklerine ihtiyaç duyanlardansanız bir araya getirdiğimiz ipuçlarına göz atın.

a1b42da1004d-shaking-brushes-cloud-powder_23-2148209022-jpg
Makyajda Pudra Nasıl Kullanılır?
Giriş17.08.2020 14:09

 

İster preslenmiş tozlar, ister gevşek "pigmentler" ve "mineraller" olsun, çeşitli makyaj malzemeleri pudralı formdadır. Yaygın olmasına rağmen, pek çok kişi, pudranın makyajda nasıl doğru bir şekilde kullanılacağından emin değildir. Ek olarak, pudra sabitleme, günlük makyaj rutinlerinde genellikle atlanan güçlü bir araçtır. Kremlere alıştığınızda tozlarla çalışmak zor görünse de, aslında uygulanması çok basittir.

 

Yine de, hata yapmak çok kolay. Yanlış teknik kullanımı makyajınızın yüzünüzde aşırı pişmiş veya kötü uygulanmış görünmesine neden olabilir. Ancak böyle olmak zorunda değil. Biraz bilgi birikimiyle pudranızı bir profesyonel gibi ustalıkla uygulayabilirsiniz. Devam edin aşağıda beş pudra makyajı uygulama ipucunu paylaşıyoruz.

 

Makyajınıza Nemlendirici ve Baz İle Başlayın

 

Pudra bazen kuruluğu ve ince çizgileri belirginleştirebilir; bu nedenle, önce bir nemlendirici ve astar uygulamak akıllıca bir fikirdir. Bunu yapmak, sanki temiz bir tuval oluşturmanıza da yardımcı olur, böylece daha pürüzsüz ve eşit bir sonuç elde edersiniz. Cildinizi temizledikten sonra nemlendirici kullanmayı deneyin, ardından baz ile devam edin. Yüz makyajı uygulamanızın geri kalanı için pürüzsüz bir temel oluşturmaya yardımcı olmanın yanı sıra, bir baz kullanmak makyajınızın daha eşit şekilde ve daha uzun süre dayanmasına da yardımcı olur.

 

Pudrayı Çok Fazla Kullanmayın 

 

 

Çok fazla pudra ile sabitlemek, makyajınızı bozmanın en hızlı yollarından biridir. Daha fazla pudra kullanmak, görünüşünüzün daha uzun süre dayanmasını veya daha iyi görünmesini sağlamaz, sizi kozmetik ürünlerinizle kaplanmış gibi bırakabilir. Gerçekten ihtiyacınız olan tek şey, cildinizin yağlı olma olasılığının daha yüksek olduğu T bölgenize uygulanan hafif bir pudra tabakasıdır. Yüzünüzün kenarlarına doğru ilerlerken daha hafif uygulayın.

 

Toz Ürünleri Toz Ürünlerle Eşleştirin

 

Pudra üzerine krem veya sıvı ürün eklemek kadar büyük bir makyaj hatası yok. Tamamen farklı dokuları karıştırıp eşleştirdiğinizde, lekeli bir uygulama ve kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır. Bunun yerine, krem allıklarınızı ve kontur ürünlerinizi pudradan önce uygulayın.

 

Makyajınızı Pişirmek İçin Kullanın

 

 

Makyajınızın gün boyunca sabit kalmasına yardımcı olmak istiyorsanız, önemli olan nasıl pişirileceğini öğrenmektir. Hayır, lezzetli tatlılardan veya tuzlu atıştırmalıklardan bahsetmiyoruz, makyajınızı kastediyoruz. Profesyoneller bir makyajın kalıcı olduğundan emin olmak istediklerinde, genellikle makyaj pişirme tekniğini kullanırlar.

 
Fondöteninizi ve kapatıcınızı uyguladıktan sonra, yumuşak bir makyaj fırçasını gevşek bir pudraya daldırın. Alnınıza, çenenize ve gözaltı bölgenize kalın bir pudra tabakası sürün. Şimdi, bekleme zamanı. Pudrayı yaklaşık beş dakika bekletip makyajınızı "pişirmesi" için zaman verin. Bu süre dolduğunda, fazla pudrayı temizlemek için makyaj fırçanızı kullanın. Bu kadar! Makyajınız hazır.

 

Cilt Tipinize Uygun Ürünler Seçin

 

 

Herhangi bir pudrayı körü körüne kullanmayın. Bir yüz pudrası seçerken, cilt tipinize özel formüle edilmiş olanı arayın. Bunun nedeni, yağlı ciltler için işe yarayan bir ürünün kuru cilt için iyi bir seçenek olmayacağıdır.

 

Makyaj Sabitleyici ile Bitirin

 

İster basit bir gündüz makyajı ile yola çıkın, ister dışarıda bir gece geçirin. Tüm makyajınızı uygulamayı bitirdikten sonra, tüm gün (veya gece) "yeni uygulanmış" bir görünüm için makyajınızı sabitleyici sprey uygulayın.

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.