Güzellik Sırları

Makyaj Hakkında Birkaç Tüyo


Soğuk hava ile birlikte akan ya da kıpkırmızı olan bir burun, sert esen rüzgar nedeni ile gözlerde sulanma, çatlamış dudaklar veya kurumuş pul pul bir cilt gibi sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Eğer soğuk kış günlerinde bir de tüm gün dışarıda kalmak zorunda iseniz mutlaka ki bu sorunlardan biri ile karşılaşırsınız. İşte tüm bu sorunlarla baş edebilmek ve soğuk kış günlerine makyajınızla birlikte direnebilmeniz için sizlere birkaç öneri sunduk.

b7bc8e85b6b5-5d639a3756ff2-1-jpg
Makyaj Hakkında Birkaç Tüyo
Giriş21.11.2019 17:17

 

Soğuk hava ile birlikte akan ya da  kıpkırmızı olan bir burun, sert esen rüzgar nedeni ile gözlerde sulanma, çatlamış dudaklar veya kurumuş pul pul bir cilt… Eğer soğuk kış günlerinde bir de tüm gün dışarıda kalmak zorunda iseniz mutlaka ki bu sorunlardan biri ile karşılaşırsınız. İşte tüm bu sorunlarla baş edebilmek ve soğuk kış günlerine makyajımızla birlikte direnmek için sizlere birkaç öneri sunduk.
 

Sulanan Ve Akan Gözler

 

 

Kirpikler dolgun görünsün diye sürdüğümüz maskara, rüzgar yüzünden akarak kötü bir hale dönüşebilir. Sonuçta makyajınızda her gün suya dayanıklı maskara kullanmayabiliyorsunuz. Maskaranızın aktığını, gözaltlarınıza pul pul döküldüğünü ve gözlerinizin etrafına bulaştığını gördüğünüz durumda yapabileceğiniz tek şey bir makyaj temizleyici ile silmek. Ancak makyaj çantanızda kocaman bir makyaj temizleme suyu şişesi de taşıyacak değilsiniz. İşte böyle durumlarda anında müdahale için makyaj çantanızda daima makyaj çıkarıcıya batırılmış bir kulak çubuğu bulundurabilirsiniz. Tek yapmanız gereken küçük bir poşete 2-3 tane çubuk koymak.

 

Kızaran Yanaklar Ve Burun

 

 

Kış aylarında soğuk hava nedeniyle kızaran yanaklarınızın görüntüsü sizi rahatsız edebiliyor. Bu yüzden aslında ilk yapılması gereken cildin kızarık görüntüsünü önlemek. Hem burun hem de kızaran yanaklar için cilt tonunuzun en fazla bir ton koyusu pudra veya fondöten kullanabilirsiniz. Çok yoğun uygulama yapmamanız daha uygun olacaktır.

 

Yüzünüze hafif bir renk katmak için uygulayacağınız allığı da yoğun sürmemeye dikkat edin. Çünkü zaten kızarmış yanaklarınız sayesinde bir yanaktan ibaret olarak görünmesini istemezsiniz. Benzer şekilde kızaran burnunuz için de kapatıcılardan faydalanabilirsiniz.

 

Kuruyan Cilt 

 

 

Kış aylarında cilt tipinize uygun nemlendirici seçimini ve bakım maskelerini yapmak büyük önem taşıyor. Eğer ekstra kuru bir cilt tipine sahipseniz fondöten seçiminizi yağ bazlı bir tercihten yana kullanmalısınız. Soğuk hava cildinizi ekstra kurutacağı için iyi bir nemlendirme gerekiyor.  Bu yüzden de makyaj bazı kullanmanızı mutlaka öneriyoruz. Bir de dışarıda veya iş yerindeyken ihtiyacınız olduğunda kullanmak için makyaj üzerinden de uygulanabilen, sprey nemlendiricilerden çantanızda bulundurmak, cildinizi canlandırmak konusunda oldukça işe yarayacaktır.

 

Çatlayan Dudaklar

 

 

En az kuruyan cilt kadar rahatsız eden bir şey varsa o da kuruyan dudaklardır. Soğuk sebebiyle çatlayan, kuruyan dudaklar hem acı verir hem de kötü bir görüntü oluşturur. Bu yüzden ruj sürmeden önce dudak balmı kullanmak en iyi çözümdür. Dudakları nemlendiren, besleyen çatlamalarını engelleyen balmlar dudakları korur ve tedavi eder. Ruj olarak mat rujlardan böyle günlerde uzak durmayı tercih edebilirsiniz. Çünkü olası çatlamaları ve dudaktaki bozuklukları daha çok belli edebiliyorlar. Makyajınız için önerilen dudaklarınızda parlak ve nemli bir görüntü elde etmektir.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.