Leyla Lunaparkta

-

 

“Lunaparkları kim sevmez? Bir de arkadaşlarla gidilirse, keyfinden geçilmez. Leyla ve arkadaşları lunaparkta; bir dönme dolabın tepesinde ya da bir korku tünelinde! Macera ve eğlenceye hazırsanız, haydi çevirin sayfaları!”

Kafiyeli dili ve orijinal çizimleriyle Leyla ve serinin bir önceki kahramanı Kaan sizi lunaparka çağırıyor. Bu kitabın içinde sık sık karşılaşacağınız ses /l/ olacak.


Konuşma Sesleri Farkındalık Serisi: L
Konuşma Sesi Farkındalık serisinin yeni kitabı olan Leyla Lunaparkta yazar Nur Tunay ve çizer Can Tuğrul tarafından hazırlanmıştır. Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Mukadder Düzyol rehberliğinde hazırlanan kitapta çocukların özellikle /l/ sesini/harfini fark etmesi hedeflenmiştir. Araştırmalar /l/ sesinin en geç 5 buçuk yaşına kadar çocuklar tarafından kullanılması gerektiğini göstermektedir.
Kitap içinde geçen sözcüklerin %70’inde /l/ sesi geçmektedir. Çocuklara hikaye bağlamıyla birlikte bu sesi pratik etmesi için fırsat sunulmaktadır. Kitap sonundaki oyun sayfasıyla çocuklar hikaye içinden /l/ sesi bulunan sözcükleri bulma oyunu oynamaktadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : Kuşe

Sayfa Sayısı : 32

Ebat : 22 x 22

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

 

İçeriği Oylayabilirsiniz

Yorumlar

Yorum yazarak Kocaeligo Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeligo hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.