Güzellik Sırları

Kuşburnu Yağının 7 Faydası


Kuşburnu yağı gül çalılarının altındaki tohumlardan elde edilir ve yüzünüz için çok iyi etkiler yaratacak vitaminler, antioksidanlar ve esansiyel yağ asitleriyle doludur.

0ff20afbe0b7-kusburnu-yaginin-cilde-faydalari-nelerdir_2534071_810x458-1-jpg
Kuşburnu Yağının 7 Faydası
Giriş20.12.2019 17:55

 

Eski zamanlardan beri değerli iyileştirici faydaları nedeniyle ödüllendirilen kuşburnu yağı, cildi besleyen vitaminler ve esansiyel yağ asitleri ile doludur. Ayrıca antiviral, antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahip olduğu gösterilen fenolleri içerir. Kuşburnu yağı genellikle cildinize doğrudan sürmek için uygundur. Kuşburnu tohumu yağı, yüksek düzeyde esansiyel yağ asitleri, özellikle omega-3 (linolenik asit) ve omega-6 (linoleik asit) ile cildi etkili bir şekilde yumuşatabilir ve cilt bariyer fonksiyonunu iyileştirir.


Nemlendirir

 

 

Hiç kimse kuru, pul pul cilt istemez ki bu her gün biraz doğal kuşburnu yağı kullanarak tamamen önleyebileceğiniz bir şeydir. Yumuşak ve esnek bir cilt için hidrasyon şarttır. Hidrasyon eksikliği, kötü hava koşullarında veya cilt yaşlandıkça sorun olabilir.

 

Kuşburnu yağı, çok sayıda esansiyel yağ asidi (linoleik ve linolenik asit dahil olmak üzere) içerir. Yağ asitleri, hücre duvarlarını su kaybetmemeleri için güçlü tutmaya yardımcı olur. Ayrıca nemi hapseder ve cilt tarafından kolayca emilir. Kuşburnu yağını günlük olarak saf haliyle veya bir nemlendirici kremle birlikte kullanabilirsiniz.

 

Ölü Deriyi Dökmeye ve Cildi Aydınlatmaya Yardımcı Olur

 

 

Kuşburnu yağı doğal bir peeling etkisi gösterir. Donuk cilt görünümünü azaltır ve parlak bir cilt görünümüne yardımcı olur. Bunun nedeni, kuşburnu yağının A ve C vitaminleri içeriği bakımından zengin olmasıdır. A vitamininin farklı formlarından olan retinol cilt hücresi yenilenmesine ve onarımına fayda sağlayarak genel parlaklığı artırır.

 

İzlerin, Lekelerin Azalmasına Yardımcı Olur

 

 

Bazı uzmanlar, kuşburnu yağının yaşlılık lekeleri gibi yaşa bağlı cilt renk değişikliğini önlemeye veya azaltmaya yardımcı olabileceğini iddia ediyor. Bununla birlikte, kuşburnu yağı C vitamini bakımından çok yüksektir. Bu vitamin, cilt hücrelerini güneşe maruz kalmanın zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olur. Kuşburnu yağı, ciltte doku ve hücrelerin yenilenebilmesi için ihtiyacı olan temel yağ asitleri ve antioksidanlar bakımından zengindir. Yağın uzun zamandır yara iyileşmesi için bir halk ilacı olarak kullanılmasının yanı sıra yara izlerinin ve ince çizgilerin görünümünü azaltır.

 

Kuşburnu Yağı, Yaşlanma Karşıtı Özelliklere Sahiptir

 

 

Tek başına yüksek C vitamini seviyesi kuşburnu yağına güçlü bir yaşlanma karşıtı etki sağlar. C vitamininin antioksidan aktivitesi UV hasarını korur ve onarır ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Buna ek olarak, cilt yenilenmesini düzenleyen A vitamini benzeri bileşikler olan kolajen sentezini uyaran karotenoidler içerir. Bu kırışıklık oluşumunu yavaşlatır daha parlak, daha düzgün bir cilde yol açar. C vitamini içeriği ile kan akışını hızlandırır ve cilt hücrelerinin beslenmesini arttırır.

 

Kuşburnu Yağı Cildi Temizler

 

 

Sıradan temizleyiciler ile yüz yıkamaları, kuru ve hassas cildi kötüleştirebilecek sert kimyasallar içerebilir. Kuşburnu yağı cildi nemden arındırmayacak iyi bir alternatiftir. Kuru veya alerji eğilimli cildi olan kişiler için özellikle uygun olabilir. Yağ bazlı temizleyiciler, maskara ve uzun süreli fondöten dahil olmak üzere su geçirmez makyajın bile çözülmesine yardımcı olabilir.

 

Kuşburnu Yağı Cilt Üzerinde Sıkılaştırıcı Bir Etkiye Sahiptir

 

 

Cildin esnekliğini geri kazanmasını veya sarkmasını önlemek istiyorsanız, yatmadan önce kuşburnu yağı kullanın. Cildin sıkılaştırılması söz konusu olduğunda demir, potasyum, manganez, fosfor, stronsiyum, magnezyum gibi hücre yenilenmesini olumlu etkileyecek bu mikro elementler gereklidir. Kuşburnu yağındaki bu özellikler, gözeneklerinizi sıkılaştırmanıza ve cildinizi aydınlatmanıza yardımcı olur. Saf biçimde uygulayın veya yüz kreminizle karıştırın.

 

Kuşburnu Yağı Cilt Tonunu Eşitler

 

 

Cilt renginizi eşitlemek için mücadele ediyorsanız veya kırmızı lekeleriniz varsa, bu yağ tam size göre! Yağdaki B vitamini içeriği tahrişleri yatıştırmaya yardımcı olurken, K vitaminin iyileştirici özellikleri pigmentasyonun giderilmesine yardımcı olabilir.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.