Güzellik Sırları

Kuru Ciltler İçin Gece Bakım Rutini


Güneş battıktan sonra eve döndüğünüzde, cildinizdeki tüm yorgunluğu atmak için, temizleme ve hasarı onarma zamanı gelmiş demektir. Geceleri derin bir uyku çekmeden önce gece cilt bakımı rutininizi tamamlamanız önemlidir.

4618bc19b834-sdfs-jpg
Kuru Ciltler İçin Gece Bakım Rutini
Giriş23.07.2020 14:30

 

Kuru Ciltler İçin Gece Cilt Bakımı Rutini

 

Güzelce temizlemeden ve nemlendirme yapmadan emin olun ki başınızı yastığınıza rahatça koyamayacaksınız. Muhtemelen herkesin zaten bildiği gibi, birkaç adımı - hatta tüm cilt bakımı rutininizi - atlamaya karar vermek ve makyajınızla uyumak, siyah noktalara ve ince çizgilere yol açarak gözeneklerin tıkanmasına neden olabilir. Aşağıda kuru ciltler için önerdiğimiz gece cilt bakımı rutinimizi takip edin. Geceleri kuru cildinize bakım yapmak için şu adımları izleyin.

 

Adım 1: Kir ve Makyajı Çıkarın

 

 

Gece rutininize başlamadan önce makyajınızı çıkarmak çok önemlidir. Günün kirinden, yağından ve makyajından kurtulmak için bazı uzmanlar, yüzünüzü nazik bir temizleyiciyle yıkamadan önce özel bir makyaj temizleyici ile makyajınızı çıkarmanızı önerir. Makyajınızı çıkarmak için yağ bazlı bir temizleyici veya temizleme yağı kullanabilirsiniz. Bu makyajın iyice çözülmesine yardımcı olur ve ayrıca yıkamadan önce kuru cildinizi tazeler.

 

Adım 2: Yüzünüzü Temizleyin

 

 

Makyajınızı çıkardıktan sonra yüzünüzü yıkamanız gerekir. Yüzünüzü yıkamak ve tüm kir izlerini gidermek için su bazlı nazik bir temizleyici kullanın.

 

Adım 3: Göz Kremi Kullanın

 

 

Göz kremleri kaz ayakları ve koyu halkaları önlemenin yanı sıra hassas göz alanınızı diğer cilt bakım ürünlerinizden korumaya da hizmet eder.

 

Adım 4: Cildinize Peeling Yapın

 

 

Cilt kuru ve donuk göründüğü zaman suçlanacak tek bir şey vardır: ölü deri. Neyse ki basit bir çözüm var: Peeling yapmak. AHA'lar (alfa-hidroksi asitler) içeren formülleri arayın, çünkü bunlar cildi doğal neminden sıyırmadan yüzeyi soyacaktır. Bu adımı haftada ikiden fazla yapmayın. Peeling veya ovalama, ölü cilt hücrelerinden kurtulmanıza yardımcı olur ve cildinizin pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlar. Yüzünüzü temizlemek için daima nemlendirici bir yüz peelingi kullanın.

 

Adım 5: Nemlendirici Serum Uygulayın

 

 

Yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra nemlendirici ile masaj yapın. Bu, kuru cilt bakımı için en önemli adımdır. Serumlar, cildinizi yenileyen ve sağlıklı tutan yüksek konsantrasyonda aktif bileşenler içerir. Kuru cildiniz varsa hyaluronik asit ve E vitamini içeren serumları deneyebilirsiniz. Cildinizi tazeler ve yumuşak tutar. Gündüz cilt bakımı rutininde belirtilen serumları kullanabilirsiniz.

 

Adım 6: Gece Kremi Uygulayın

 

 

Kaliteli bir nemlendirici gece kremi, siz uyurken cildinizin onarılmasına ve iyileşmesine yardımcı olur. Tercihlerinize göre bir gece kremi seçmeniz gerekir - yaşlanma karşıtı, pigmentasyon önleyici veya diğer gereksinimlerinize göre seçebilirsiniz.

 

Adım 7: Yüz Maskesi Uygulayın

 

 

Yüz maskesi kullanmak için uyanık olmanız gerektiğini kim söylüyor? Böyle bir kural yok. Aslında, bir maskeleme seansında kendinizi şımartmanın en iyi zamanlarından biri uykudur. Sonuçta güzellik uykusu gerçek bir şeydir. Bu nedenle, yatmaya hazır olduğunuz zaman bazı geceler cilt bakım rutininize yüz maskenizi ekleyebilirsiniz.


Sabah kalktığınızda yüzünüzdeki yumuşaklık hissi size mutluluk verecektir.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.