Güzellik Sırları

Koyu Göz Makyajı


Özellikle göz rengini vurgulamak için çokça tercih edilen koyu göz makyajı doğru renkler ve uygulamalar söz konusu olduğunda sadece bir gece makyajı olmaktan çıkar. Gündüz kullanımı için de gözleri öne çıkarmak için koyu göz makyajı yapmak mümkün.

koyu-goz-makyaji-b9e0fc48-5423-49e9-ba42-8ced96918973
Koyu Göz Makyajı
Giriş21.11.2019 17:16

 

Koyu göz makyajı için en önemli husus aslında doğru gölgelendirme tekniklerini uygulamaktır. Göz yapısına, kullanılacak renklere göre değişim gösterecek bu tekniklerden kendinize uygun olanı deneyerek veya bir uzmandan destek alarak kolayca bulabilirsiniz. 
 

Gotik Stil Göz Makyajı

 

 

Gotik görünüm, karanlık bir makyaj stili ve karanlık, dramatik bakışlı görünümü seven kadınlar arasında favoridir. Sıradışı ve seksi kabul edilen farklı bir makyaj türü. Öyleyse kolay, dramatik bir gotik göz makyajı görünümünü elde etmek istiyorsanız bu adımları takip edin.

 

Adım 1: Kapatıcı 
 

 

Yüzünüzün herhangi bir bölgesinde makyaj yapmaya başlamadan önce cildinizin yağ ve kirden arındırılmış olması çok önemlidir. Temiz göz kapaklarına kapatıcı uygulayarak ilk adıma başlayın. Kusursuz bir zemin oluşturmak için sünger yardımıyla uygulayabilirsiniz. 

 

Adım 2: Gümüş Far

 

 

Gotik göz makyajı aslında katmanlı bir makyaj görünümüdür. Gümüş farınız ya da highlighterınızı göz pınarlarınızdan kaş kemiklerinizin altına doğru bir çizgi halinde fırça veya far süngeri yardımıyla sürün ardından dağıtın.

 

Adım 3: Parıltılı Koyu Gri Far

 

 

Crease bölgesi adıyla duyduğumuz göz kapaklarımızın katlanma bölgesine yine aynı şekilde göz pınarımızdan göz dışına kadar bir çizgi halinde koyu gri farınızı sürün ve temiz bir fırça yardımıyla yumuşak bir geçiş sağlamak için iki farın birleştiği çizgiyi küçük hareketler ile dağıtın.

 

Adım 4: Siyah Mat Göz Farı

 

 

Şimdi siyah farınızı alıp göz kapağınıza uygulayabilirsiniz. Dış köşelere de uygulayarak çekik ve keskin bir görüntü elde edebilirsiniz. 

 

Adım 5: Siyah Göz Kalemi

 

 

Daha karanlık bir görünüm elde edebilmek için akmayan siyah göz kaleminizi göz altınıza ve üst kirpik diplerinize uygulayın.

 

Adım 6: Maskara

 

 

Kirpiklerinize siyah rimel sürerek görünümünüzü tamamlayın. Kirpiklerinizin daha kıvrık görünmesi için maskara uygulamadan önce kirpik kıvırma makası yardımı ile kıvırabilirsiniz. Bir kat maskara sürün ve kurumasını bekleyin. Ardından kirpiklerinizin daha koyu görünmesini istiyorsanız başka bir kat daha uygulayın.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.