Trending

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ


Kocaeli Üniversitesi hakkında merak ettikleriniz, kampüs hayatı, eğitim programları, etkinlikleri, öğrenci mekanları, özel kız ve erkek öğrenci yurtları kısacası üniversite ve kampüs hayatı hakkında her şey burada!

kocaeli-universitesi-5d1696bc-8905-4571-a2de-4a5f4e4386af
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ
Giriş26.01.2021 16:47

 

Kocaeli Üniversitesi yeşil ve mavinin birleştiği İzmit Körfezi’nde üretimin kalbi Kocaeli’de kurulmuş dev bir bilim ve eğitim merkezidir. Türk üniversite tarihinin örnek projelerinden biri olan, ana yerleşkesi Umuttepe başta olmak üzere 6.460.000 m2 üzerine kurulu üniversitede, 19 fakülte, 1 devlet konservatuvarı, 2 yüksekokul, 21 meslek yüksekokulu, 3 enstitü, 13 araştırma merkezi ve 7 araştırma birimi mevcuttur.

1992 yılında çıkarılan 3887 sayılı yasa ile kurulmuştur. Günümüzde anıtpark yerleşkesi olarak adlandırılan alanda Yıldız Teknik Üniversitesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren birimler 1992 yılında Kocaeli Ünivesitesi adı altında toplanmış ve üniversite bu tarih itibari ile hem fiziksel hem de hizmet alt yapısını hızlı bir şekilde geliştirmeye başlamıştır. Ancak 1999 büyük Marmara depreminde altyapısının %75’ini kaybeden Kocaeli Üniversitesi bu büyük kayba karşı kısa sürede toparlanmış, çağdaş, modern ve örnek projeler ile daha güçlü bir altyapıya ulaşmıştır.

Hizmet ettiği öğrencileri ve bilim insanları için fakültelerinin, enstitülerinin ve araştırma hastanesinin yanında açık ve kapalı kompleksleri, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, olimpik kapalı spor salonu, öğrenci sosyal tesisleriyle bölgenin en modern ve gelişmiş kongre salonuna sahiptir. Aynı zamanda Yurtkurun en modern öğrenci yurtlarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Günümüz üniversite eğitiminde teorik bilginin uygulamalı eğitimle pekiştirilmesi çok önemlidir. Alanlarında yetişmiş dinamik bir eğitim kadrosunun hizmet verdiği Kocaeli Üniversitesi sağlık, fen, mühendislik ve sosyal bilimler alanlarında güçlü laboratuvar ve öğrenme birimleri eşliğinde öğrencilerine üniversiteli olmanın ayrıcalığını hissettirmektedir.

Araştırmanın ve bilgiye ulaşmanın önemini sürekli güncellediği altyapı çalışmalarıyla göstermektedir. Aynı zamanda bilim insanları ve öğrenciler için güçlü bir kütüphanecilik altyapısı bulunmaktadır. Alanında örnek basılı kitaplara ulaşmaya imkan sağlamanın yanında, internet olanaklarını da en iyi şekilde kullanmaktadır. Hem öğrencisi hem de araştırmacısı için bilgiye ulaşmanın en gelişmiş yöntemlerini sunmaktadır.

Küreselleşen toplumlarda değişen sosyo ekonomik yapı üniversitelerin bu yeni çağa ayak uydurması gerekliliğini ön plana çıkartaktadır. Üniversite eğitiminin çağdaş, modern ve evrensel geçerliliğe sahip olması bilinciyle Kocaeli Üniversitesinde uluslararası kalite standartları, akreditasyon ve işbirlikleri sürekli geliştirilmetedir.

Araştırma ve eğitim faaliyetlerinde artan ihtiyaçlar çağın modern eğitim ve araştırma olanaklarını gözeten yatırımlarla karşılanmaktadır. Üniversitenin sadece bulunduğu bölge içinde değil aynı zamanda uluslarası arenada da güçlü bir konuma ulaşmasının önünü açacak projeler geliştirmektedir.

Bununla birlikte birçoğu avrupa ülkesinde faaliyet gösteren üniversitelerle öğrenci değişimi için ikili eğitim anlaşmaları gerçekleştirmektedir

Erasmus ve farabi programlarını güçlü bir şekilde uygulamaktadır. Aynı zamanda çift anadal programlarıyla öğrencileri için farklı fakülte programlarının da kapısını açmaktadır.

Bilginin geleceğin anahtarı olduğunu ve güçlü bilimsel araştırmaların türkiye için büyük katma değerinin önemi üniversitelerimize büyük sorumluluk yüklemektedir. Bu sorumluluğun bilinciyle faaliyet gösten araştırma ve uygulama merkezlerinde sağlık sosyal yaşam ve sanayi ihtiyaçlarına dönük araştırmalar gerçekleştirmektedir.

Bu merkezler bilim insanları için güçlü araştırma olanaklarına imkan tanırken üretilen bilgi artı değer olarak bölgemize ve türkiyeye kazandırılmaktadır.

Bir sanayi şehrinin sunduğu imkanları öğrencileri için aktif olarak kullanır. Aktif çalışan bir teknoparkının yanında sanaiye üniversite işbirliklerini sürekli olarak geliştirmektedir.

Bununla birlikte öğrencilerin iş olanaklarıyla erken tanışması için fırsatlar yaratırken alternatif iş olanaklarına sahip bölüm ve programlar üzerinden üniversite eğitiminin sürekli kendisini yenileyen iş dünyası ihtiyaçlarıyla örtüşmesine dikkat edilmektedir.

Kocaeli Üniversitesi sadece Kocaeli’nin değil çevre illerin de yararlandığı araştırma hastanesiyle bölge insanına hizmet sunmayı görev edinmiştir.

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİNDE KAÇ ÖĞRENCİ VARDIR?

81.000’in üzerinde öğrencisi ile her sene ülkemize yetişmiş bireyler kazandırıyor. 15 Araştırma ve Uygulama Merkezi, 28 Araştırma ve Uygulama Birimi ile ülkemizin araştırma-geliştirme (AR-GE) Faaliyetleri içinde önemli bir konuma sahiptir.

91 Öğrenci Kulübü ve Topluluğu ile öğrenci etkinlikleri arasında ilk sırada yer alarak, kulüpleri aracılığı ile toplumsal sorumluluk faaliyetlerine, sosyal ve kültürel etkinliklere imza atmaktadır.

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ İÇİNDE BULUNAN YURTDIŞI VEYA YURTİÇİ EĞİTİM PROGRAMLAR NELERDİR?

Bilim üreten üniversitelerin evrensel olması ve uluslararası sınır çizgilerinin giderek belirsizleştiği, hızla küreselleşen dünyada bilim insanı yetiştirmeye devam etmeleri gerekmektedir. Bu nedenle Kocaeli Üniversitesi uluslararasılaşma çalışmalarına önem vermektedir.

Üniversitenin bünyesinde yer alan uluslararası ilişkiler biriminin yapmış olduğu ikili anlaşmalar ve dahil olduğu programlarla uluslararasılaşma hedefine her geçen gün daha da yaklaşmaktadırlar.

Üniversite öğrencilerini yurtdışında birçok ülkeye gönderdikleri gibi dünyanın farklı coğrafyalarından gelen öğrencilere de ev sahipliği yapmaktadırlar. Farklı Programlar aracılığı ile çok sayıda öğrenciye yurtdışında okuma imkanı sağlanmaktadırlar.

 

Erasmus Programı: 24 ülkeden 168 üniversite ile 66 bölümde 280 anlaşmaları vardır. Bu çevrede 280 öğrenci anlaşmalı üniversitelere gitmiş, çok sayıda öğrenci üniversiteye gelmiştir. Ayrıca 2017 yılı itibari ile 24 farklı ülkeye 328 öğrencinin eğitim ve staj maksadı ile gönderilmesi planlanmaktadır.

 

Farabi Programı: Yüksek Öğretim Kurumları arasında, öğrenci ve öğretim üyesi değişim programıdır. Erasmus ile benzerlik gösteren Farabi, ulusal sınırlar içinde yer alan yükseköğretim kurumları arasındaki değişimi hedeflemektedir. Bu program kapsamında şu ana kadar 354 öğrenci Kocaeli Üniversitesine gelmiş, 202 öğrenci de başka üniversitelere gitmiştir.

 

Mevlana Programı: Yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini gerçekleştirmeyi amaçlayan bir programdır. Bu program kapsamında şu ana kadar 5 üniversite ile anlaşma imzalanmış olup, çalışmaları devam etmektedir.

 

Son iki yılda yabancı öğrenci sınavını kendisi gerçekleştiren Kocaeli Üniversitesi dünyanın her ülkesinden 1500’ün üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir. Önümüzdeki yıllarda üniversiteye yurtdışından eğitim için gelen öğrenci sayısının 5000 seviyesine ulaşması planlanmaktadır.

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS HAYATI NASILDIR?

Kocaeli Üniversitesi’nde ulusal ve uluslararası, öğrencilerin kullanımına açık her türlü kongre, sempozyum vb. çalışmaların gerçekleştirildiği 1200 kişilik kültür ve kongre merkezi bulunmaktadır. Yine bunlarla beraber 450, 350, 250 ve 50 kişilik çalıştay odaları hizmet vermeye devam etmektedir.

Gazanfer Bilge Spor salonu; 10300 m2 kapalı alana sahip, içinde 2000 seyirci kapasiteli Arena, 2 adet kondisyon salonu, 3 adet uygulama salonu, 2 adet dans ve atölye salonları bunmaktadır. Ayrıca 4 adet valeybol, 3 adet Basketbol, 4 adet Tenis kortu 1 adet Futbol ve atletizm pisti bulunan 6700 m2 üzerine kurulu açık spor tesislerine sahiptir. Yarı olimpik kapalı yüzme havuzun ile de öğrencilere hizmet vermektedir.

Kampus ortamında kablosuz internet erişiminden, özel kafe-restaurantlara, marketten banka atm.lerine, sağlık merkezinden fitness salonuna, sinema-tiyatro salonundan kuaförlerine kadar her şey yer almakta ve oluşturulan fiziki ve sosyal hizmetler öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır.

Çok sayı ve çeşitlilikteki öğrenci toplulukları ve kulüpleri ile yurtiçi ve yurtdışı mekanlarda Kocaeli Üniversitesi öğrencileri çalışmalarını sergilemektedir.

TÖSSED (Türkiye Özel Sporcular Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği) ile yaptıkları anlaşma ile spor çalışmalarına Kocaeli Üniversitesi ev sahipliği yapacaktır hem de özel sporculara sağlık hizmeti verilecektir. Engelsiz üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerleyerek gerekli çalışmalara ağırlık veren Kocaeli Üniversitesi’nde bu alanda yapılan alt yapı çalışmalarının yanı sıra sportif ve sosyal alanda da adımlar atılmaktadır. Ayrıca bu alanda faaliyet gösteren “Engelliler Araştırma ve Uygulama Birimi” de engellilik kavramı hakkında farkındalık yaratmak için çalışmalarını yürütmektedir. 

 

YAŞAM BOYU EĞİTİM

 

 • Kültür Evi: Yaşam boyu eğitim anlayışıyla her yaştan insanı kadim sanatlarla buluşturmak amacıyla Sekapark’ta faaliyetlerini sürdüren Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Evi düzenlediği kurslarla eğitim veriyor. Geleneksel sanatların yoğunlukta olduğu kültür evi, öğrencisinden ev hanımına tüm Kocaeli halkına hizmet veriyor. Bir yandan da Kocaeli Halkına üniversiteyi daha yakından tanıma imkanı sağlıyor. Bir yandan da geneksel kültürümüzün yaşamasına katkı sağlıyor.

 

2015 yılında restore edilerek aslına uygun şekilde yapılan binanın giriş katında; Ebru, Hat, Minyatür, Tezhip, Osmanlıca, kurslarının verildiği atölyeler ve seminer salonu bulunmaktadır. Ayrıca üst katında bir de şark salonu yer almaktadır. Kültür evinde, alanlarında uzman ve akademisyen hocaların vereceği kurslara Kocaeli Üniversitesi personeli, öğrencileri ve Kocaeli halkı ücretsiz olarak katılabiliyor. 

 

 • Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KOUSEM): Alanlarında profesyonel öğretim elemanları tarafından,  kişilere ve kurumlara ihtiyaç duydukları alanlarda eğitimler veriliyor. Kişisel gelişim, uzmanlık, hukuk, mesleki, sosyal ve kültürel eğitimler, seminerler, kurslar verilmektedir. Merkez aynı zamanda ARGE personeli eğitimi, proje yazımı, MARKA, KOSGEB ve TUBITAK proje desteklerinde danışmanlık hizmeti vermektedir. 

 

 • Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (UZEM): Ön lisans ve yüksek lisans eğitimlerinde derslerin tamamını, lisans eğitiminde ise seçmeli dersleri internet aracılığıyla takip edebilen öğrenciler için merkez hizmet vermektedir. Uzaktan öğretim sisteminde dersler sanal sınıf ortamında gerçekleştiriliyor. Öğrenciler ve akademisyenler internet bağlantısı bulunan her ortamdan sisteme bağlanarak çevrimiçi yaratılan sınıf ortamında derse katılabiliyor. Sanal sınıf ortamında gerçekleşen eş zamanlı derslerde akademisyenler, sesli ve görüntülü olarak dersi anlatabiliyor, yazı tahtası kullanabiliyor ve hatta bilgisayarında kayıtlı uygulamaları öğrencilerle paylaşabiliyor. Öğrenciler de aynı şekilde sisteme bağlanabiliyor, ders içerisinde dosya paylaşımı dahi yapabiliyorlar. Eş zamanlı yapılan dersler kayıt altına alınıyor ve daha sonra, bu kayıtlar sayesinde tüm öğrenciler istedikleri zaman dersi tekrar takip edebiliyor.

 

 • Yaşlı Tıbbi Bakım Merkezi: Alışılagelmiş anlamdaki yaşlı bakım evi anlayışından farklı planlanan ve tıbbi desteğe ihtiyacı olan, evde bakılması mümkün olmayan demans hastası 180 yaşlının bakımının sağlanacağı, Türkiye'de bir ilk olacak ve örnek teşkil edecek olan merkez yakın zamanda hizmete girecektir.

 

TEKNOPARK NEDİR? NEREDEDİR? NELER YAPAR?

Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası ve GOSB Teknopark ortaklıklarından aldığı güç ile birlikte bölgedeki teknolojik gelişime öncülük ediyor. Yüksek katma değerli teknolojinin geliştirilebilmesi amacıyla nitelikli istihdama, ithal ikamesini esas alan teknolojik ürünlere ve geleceğin üzerinde şekilleneceği inovasyona katkı sağlamayı hedefliyor.

115.000 m2’lik açık 10.000 m2’lik kapalı alanı ve 100 ofisi ile doğayla iç içe bir ortamda girişimci firmalara hizmet veriyor. Her türlü teknolojik sosyo kültürel ihtiyacı karşılamayı amaçlıyor.

Kocaeli Üniversitesi Teknopark dijital dönüşüm ve inovasyon merkezi olarak da hizmet vermeye devam ediyor.

Teknolojik firmaların ve alanlarında uzman danışmanların desteği ile sanayiye dönük hizmetlerini hız kesmeden devam ettiriyor.

KOÜ Teknopark firmalarla firmalar ve akademisyenlerle firmalar arasındaki dijital dönüşümü hızlandırıcı teknoloji transferine öncülük ediyor.

Bünyesinde barındırdığı lazer, ileri malzemeler ve alternatif yakıtlar laboratuvarlarıyla akademik bilginin katma değerli ürünlere dönüşmesine hem öğrencilerin hem de akademisyenlerin doğrudan özel sektörle buluşmasına dolayısıyla ekonomiye katkıda bulunabilmelerine imkan sağlıyor.

Teknolojik bilgi üretimini ve üretilen bilginin ticarileştirilmesini teşvik etmek amacıyla Open-Office olarak tasarlanan ve kuluçka ve ön kuluçka merkezleri ile girişimcilere yüksek standartlarda imkan ve hizmetler sunuyor.

Üretim yöntemlerini ve ürünlerini geliştirmek ürün kalitesini ve standardını yükseltmek isteyen girişimciler Kocaeli Üniversitesi Teknoparkın teknolojik altyapısında yer alan marka test merkezinden yararlanabiliyor.

Kocaeli Üniversitesi Teknopark dijital ve basılı olarak yayınladığı “Gastearge” ile teknolojik bilginin paylaşılmasına teknoparklar arası işbirliklerinin güçlendirilmesine ve toplumun AR-GE duyarlılığının artırılmasına da katkı sağlıyor.

Ayrıca bünyesinde yer alan firmaların işbirliklerini geliştirebilmek dijital varlıklarını güçlendirebilmek, firmalarını ya da ürünlerinin tanıtımını yapabilmelerine katkı sağlamak üzere online dijital katalog ve uluslararası işbirliği fırsatları yaratan online sanal fuar altyapılarını da hizmete sunuyor.

Kültürel paylaşım ve iletişim, bilgi toplumuna dönüşebilmenin kilit noktasını oluşturuyor. Bu anlayışla hareket eden Kocaeli Üniversitesi Teknopark sosyal paylaşım alanlarına da yeni yatırımlar gerçekleştirmeye devam ediyor.

Bünyesinde yemekhane, kafe, restoran, spor ve hobi merkezleri bulunduruyor. Bunun yanı sıra teknopark firmalarının ürünlerini pazarlayabilmeleri, dijital görünürlüklerini artırabilmeleri için her türlü video ve fotoğraf prodüksiyonlarını gerçekleştirebilmeleri bir greenbox video fotoğraf stüdyolarını hizmete sunuyor.

Gelişen teknoloji ile birlikte üniversite olarak hem kentine hem de öğrencilerine bu gelişimin içinde olma fırsatı sunuyor. Bilimsel teknolojik gelişmelerle ülkemiz geleceğe emin adımlarla ilerliyor.

Kocaeli Üniversitesi Teknoparkı pek çok ülkeye ihracat yapmaktadır. Teknopark’ın ihracat yaptıkları ülkelerin başında Almanya, ABD, İspanya, Azerbaycan, Rusya, İsviçre, Gürcistan, Kenya, KKTC, S. Arabistan, Suriye ve Yunanistan gelmektedir.

 

TEMEL BİLGİLER

 

 • 81.000’in üzerinde öğrenci

 • 2000’in üzerinde Akademik Personel

 • 19 Fakülte

 • 1 Yüksekokul

 • 21 Meslek Yüksekokulu

 • 3 Enstitü

 • 15 Araştırma ve Uygulama Merkezi

 • 28 Araştırma ve Uygulama Birimi

 • 2017 yılı itibariyle üniversitemize 84 ülkeden 1500’ün üzerinde öğrenci lisans eğitimi için gelmiştir.

 • Kütüphanede, 105 adet veri tabanından toplam 115.089 özete, 49.103 tam metin elektronik dergiye ve 159.032 elektronik kitaba 2.349.629 adet özetçe e-Tez’de 954.286 adet tam metin e-Tez’e erişim sağlanmaktadır.

 • Teknopark bünyesinde farklı sektörlerden firmalar yer almakta ve çalışmalarını yürütmektedir.

 • İletişim Fakültesi bünyesinde uygulama radyosu “Radyo Ki” internet üzerinden ve 94.8 Frekansı FM bandından yayın yapmaktadır.

 • Kocaeli Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Televizyonu KOÜ TV test yayınlarına Aralık 2015’te başladı. İnternet üzerinden 7 gün 24 saat gerçekleştirilecek yayınlarda başta üniversitenin ana yerleşkesinde yapılacak önemli bilimsel aktivitelerin canlı yayınlanması olmak üzere, üniversitenin farklı birimleri tarafından gerçekleştirilen kültür, sanat ve spor faaliyetlerinin ekrana yansıtılması planlanmaktadır.

 

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİNDE HANGİ FAKÜLTELER VAR?

 

Denizcilik Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Tıp Fakültesi, Turizm Fakültesi, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ BURS İMKANLARI NELERDİR?

 

Kocaeli Üniversitesindeki tüm birimlerde 500 kısmi zamanlı öğrenci çalıştırılmaktadır.

Ekonomik durumu iyi olmayan 2000 öğrenciye yemek bursu sağlanmaktadır.

Ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere Kocaeli Üniversitesi Vakfı tarafından burs sağlanmaktadır.

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

 

08.07.2014 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında alınan ve 2 Mayıs 2014 Tarihli Resmi Gazetede Yayımlanan “Yükseköğretim Kurumlarında Ön lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasından Geçiş, Çift Anadal, Yandal ile Kredi Transferi Yapılmasına Dair Yönetmeliğin” Ek 1. Maddesi (Merkezi Yerleştirme Puanı ile) ve Kocaeli Üniversitesi Başarıya Dayalı ve Merkezi Puan (Ek Madde-1) ile Kurum İçi ve Kurumlar Arası Yatay Geçiş Başvurularına İlişkin Usul ve Esaslar’a uygun olarak, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında, kurum içi ve kurumlar arası EK-Madde-1 kapsamında yatay geçiş yolu ile alınacak öğrenciler için başvuru şartları, başvuru takvimi ve kontenjanlar belirlendi.

 

BAŞVURU KOŞULLARI

 

1) Başvuru yapan öğrencinin aynı düzeyde eşdeğer bir diploma programına kayıtlı olması gerekir.

2) Yabancı öğrenci statüsünde bir diploma programına yerleşen öğrenciler ile lisans tamamlama öğrencileri yatay geçiş yapamaz.

3) Disiplin cezası alan öğrenciler başarıya dayalı yatay geçiş yapamazlar. Disiplin cezası almadıklarını başvuru sırasında belgelemeleri şarttır.

4) İkinci öğretim diploma programlarına kayıtlı öğrenci başarı bakımından bulunduğu sınıfın ilk %10'una girerek bir üst sınıfa geçmesi halinde, birinci öğretim diploma programlarına kontenjan dahilinde yatay geçiş yapabilir.

5) ÖSYM Kılavuzunda yer alan öğretmenlik programlarına başvuru işlemlerinde, programların ilgili puan türünde başarı sırası en düşük 300 bininci sırada olan adayların başvuruları alınarak kontenjan dahilinde yerleştirilmesi yapılır.

6) Yükseköğretim Kurumlarına kayıt yaptıran öğrencilerden; kurumlar arası yatay geçiş, kurum içi yatay geçiş ve çift anadal başvurularında, Tıp Fakültesi için en düşük 50 bininci, Diş Hekimliği Fakültesi için en düşük 80 bininci, Hukuk Fakültesi için en düşük 125 bininci sırada olan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

7) ÖSYM Kılavuzunda yer alan Mühendislik Fakültesi ve Eğitim Fakültesi programlarına başvuru işlemlerinde, programların ilgili puan türünde başarı sırası en düşük 300 bininci sırada olan adayların başvuruları alınarak kontenjan dahilinde yerleştirilmesi yapılacaktır. Mimarlık programlarına ise, başarı sırası en düşük 250 bininci sırada olan adayların başvuruları alınarak kontenjan dahilinde yerleştirilmesi yapılacaktır.

8) Başarıya dayalı kurum içi veya kurumlar arası yatay geçiş için, öğrencinin kayıt dondurduğu yarıyıl/yarıyıllar hariç olmak üzere, geçiş yapacağı yarıyıla kadar ders planında yer alan tüm derslerini almış ve başarmış olması ile birlikte ağırlıklı genel not ortalamasının (AGNO) 100 üzerinden en az 60 olması şarttır. Başvuruda bulunan öğrencilerin başarı sıralaması; (Ağırlıklı genel not ortalaması x 0,4) + (ÖSYM yerleştirme puanı x 0,6) formülüne göre yapılır. Ancak yurtdışı yatay geçiş kontenjanlarına başvuran öğrencilerin değerlendirilmesi sadece AGNO’ya göre yapılır. 4’lük ve 100’lük not dönüşümünde YÖK not dönüşüm tablosu kullanılır.

9) Tamamen/kısmen yabancı dil ile eğitim yapan veya öğretim dili Türkçe olan bölümden/ programdan, tamamen veya kısmen yabancı dil ile eğitim yapan bölümlere/programlara başarıya dayalı kurum içi veya kurumlar arası yatay geçiş yapacak öğrencilerin başvuru sırasında; geldiği yükseköğretim kurumunda almış olduğu zorunlu veya isteğe bağlı yabancı dil hazırlık eğitimini başarmış olduklarını belgelemeleri veya Üniversitemiz tarafından yapılacak olan Yabancı Dil Yeterlik Sınavını başarmaları veya ulusal veya uluslararası geçerliliği olan yabancı dil sınavlarından aşağıdaki minimum puanları almış olduklarını belgelemeleri şarttır. Yabancı dil şartını yerine getiremeyen öğrencilerin başvuruları kabul edilmez ve yabancı dil hazırlık okutulmaz. Sınav Adı: Minimum Puan: KPDS, ÜDS, YDS, YÖKDİL 50/100 TOEFL İBT 60/120 PTE Akademik 45/90 Kocaeli Üniversitesi Yabancı Dil Yeterlik Sınavı 65/100

10) Kurum içi veya kurumlar arası başarıya dayalı yatay geçişte, öğrenci geldiği Yükseköğretim Kurumu/Bölümü/Programı’nda tamamlamış olduğu aktif dönemin/yılın bir sonraki dönemi/yılı için açılmış olan kontenjana başvurabilir. Kayıt hakkı kazanan öğrencinin kaydı ve ders planı ataması, başvuru yaptığı dönem/yıl için yapılır. Örneğin; geldiği Yükseköğretim Kurumunda ikinci sınıfı tamamlamış bir lisans öğrencisi, üçüncü sınıf kontenjanına başvurabilir, kayıt hakkı kazanması halinde üçüncü sınıfa kaydı yapılır ve üçüncü sınıf ders planına tabi olur.

11) Sınavsız ikinci üniversite kapsamında açık öğretim programlarına kayıt olan öğrencilerin Yükseköğretim Kurumlarında Kredi Transferi Yapılması Esaslarına ilişkin yönetmelik hükümleri uyarınca yatay geçiş yapamayacaklarına. 04.03.2020 Tarihli YÖK Toplantısı. 09.03.2020 tarih ve 16063 sayılı YÖK yazısı.

12) Başvuru değerlendirme sonuçlarına itiraz, sonuçların ilanından sonraki ilk iki iş günü içerisinde mesai saatlerinde, ilgili bölüm/program başkanlıklarına yapılır.

13) Başvuru Adresi

14) Kontenjanlar ÖSYM tarafından açıklandıktan sonra duyurulara eklenecektir.

15) Elden teslim veya posta yolu ile de müracaatlar kabul edilmemektedir.

 

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ UMUTTEPE KAMPÜSÜ ŞEHİR MERKEZİNE NE KADAR UZAKLIKTA?

Umuttepe Kampüsüne şehir merkezine 9 km mesafe uzaklıktadır. Merkezden okula, yoğun olmayan ve geniş bir yoldan rahatlıkla ulaşılabiliyor. Otobüsler ile ortalama 20-30 dakika sürerken özel araç ile 10-15 dakikayı bulabiliyor. Otobüsleri kullanabilmek için ulaşım karta sahip olmak gerekiyor. Kartların satışları belirli noktalarda bulunuyor. Ancak indirimli seyehat kartı sahibi olmak için İzmit’te Fuar Merkezinin içerisinde bulunan Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı Seyehat Kartları Bürosuna gerekli evraklarla gidilmesi gerekiyor.

 

KOCAELİ’DE KENT KART NASIL ÇIKARILIR?

https://www.kocaeli.bel.tr/webfiles/userfiles/images/2019/2019_Aral%C4%B1k/2019_12_16/20191216_kentkart1.jpg

Öğrenci KENTKART’ı çıkartmak için İzmit Fuar içinde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na 1 adet vesikalık fotoğrafınız, onaylı öğrenim belgesi ve cüzi bir miktarda ücretle gitmeniz yeterli oluyor. 5 dakikadan daha az bir sürede indirimli seyehat kartı sahibi olabiliyorsunuz.

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ YERLEŞKELERİNE YAKIN YURT VAR MI?

Yurt imkanı konusunda çok zengin olan Kocaeli Üniversitesinde çoğunlukla KYK yurtları olmak üzere özel yurtlar da bulunmaktadır.
Öğrenciler yurt bulma konusunda sıkıntı çekmez. Son dönemlerde yeni KYK yurtları da öğrenciler tarafından çok tercih edilmektedir.

 

 • Samiha Ayverdi Yurdu Kız Öğrenci Yurdu (Umuttepe) : 0 262 359 10 36

 • Fatma Seher Hanım Kız Öğrenci Yurdu(Umuttepe) : 0 262 359 13 37-39

 • Şerife Gelin Öğrenci Yurdu Kız Öğrenci Yurdu (Umuttepe) : 0 262 359 10 54-77-85

 • Kocaeli Vilayetler Hizmet Birliği Erkek Yurdu (Umuttepe) : 0 262 359 12 87- 88

 • Zekiye Gündoğdu Kız Öğrenci Yurdu : 0 262 311 70 13

 • Kocaeli Erkek Öğrenci Yurdu (İzmit) : 0 262 226 27 17-57-70

 • Gazanfer Bilge Kız-Erkek Öğrenci Yurdu (Karamürsel) : 0 262 452 16 88-89

 • Kandıra İl Özel İdaresi Kız Öğrenci Yurdu (Kandıra) : 0 262 551 45 00-551 49 73

 • Gazi Süleyman Paşa Erkek Öğrenci Yurdu(Umuttepe) : 0 262 359 10 48-10 49

 • Ali Fuat Cebesoy Öğrenci Yurdu Erkek Yurdu(Yeşilova) : 0 262 325 88 50-51

 • Ahmet Hilmi Efendi Yurdu Erkek (Kandıra) : 0 262 551 47 70

 • Pertev Paşa Erkek Öğrenci Yurdu(Körfez) : 0 262 528 55 66-67

 • Gebze Kız-Erkek Öğrenci Yurdu (Gebze) : 0 262 759 11 71-72

 • Gölcük Kız-Erkek Öğrenci Yurdu(Gölcük) : 0 262 422 50 54-57-63

 • Sultan Baba Yurdu (Kartepe) : 0 262 353 49 62-63

 • Canfeda Hatun Kız Öğrenci Yurdu : 0 262 332 32 28-29

 

Kocaeli Üniversitesi İktisadi İşletmeye Bağlı Yurtlar:

 

 • Nurhan Kocabıyık Kız Öğrenci Yurdu (Hereke) : +90 262 511 45 42

 • Asım Kocabıyık Erkek Öğrenci Yurdu (Hereke) : +90 262 511 45 43

 

Bu yurtların yanında özel yurtlar da bulunmaktadır. 

 

ÖZEL YURTLAR VE APARTLAR

 

 • Umuttepe Kız Öğrenci Yurdu : (0262) 325 09 09

 • Umuttepe Erkek Öğrenci Evi : 0505 295 97 29

 • Atakız Öğrenci Yurdu : (0262) 359 10 80

 • Ayyıldız Park Erkek Öğrenci Yurdu : 0530 390 25 41

 • Özel Bulvar Erkek Öğrenci Yurdu : (0262) 323 71 74

 • Hüsnüye Cankan Kız Yurdu : (0262) 332 44 27

 • Özel Dünya Erkek Öğrenci Yurdu : (0262) 325 05 14

 • Özel Bil Kız Öğrenci Yurdu : (0262) 329 09 01

 • MEB Özel Aydoğan Erkek Öğrenci Yurdu : 0536 928 63 10

 • Kocaeli İzmit Kule Erkek Öğrenci Yurdu : 0542 841 41 00

 • Bil Kız Öğrenci Yurdu : 0507 972 07 37

 • Kariyer Kız Öğrenci Yurdu : 0532 385 95 60

 • Fidan Kız Öğrenci Yurdu : (0262) 324 79 79

 • Marina Vizyon Kız Yurdu : 0535 645 56 27

 • Özel Cemre Kız Öğrenci Yurdu :    (0262) 325 02 33

 • Altın Kalem Kız Öğrenci Yurdu :    (0262) 323 85 48

 • Kocaeli Öğrenci Yurtları    : 0535 645 56 27

 • Özel Akademi Erkek Öğrenci Yurdu : (0262) 329 24 31

 • Samiha Ayverdi Öğrenci Yurdu : (0262) 359 10 36

 • Özel Kocaeli Yüksek Öğrenim Erkek Yurdu : (0262) 325 76 36

 • Özel Bilkan Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu : (0262) 322 07 07

 • Şirin Erkek Öğrenci Yurdu : (0262) 331 77 71

 • Özel Güzide Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu : 0534 921 32 18

 • Özel Akademi Erkek Öğrenci Yurtları : (0262) 329 24 31

 • Özel Bilge Adam Erkek Öğrenci Yurtları : (0262) 329 13 13

 • Günebakan Kız Öğrenci Yurdu : (0850) 223 41 40

 • Kule Erkek Öğrenci Yurdu : (0262) 323 59 86
   


KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ UMUTTEPE YERLEŞKESİNDE KİRALIK DAİRE VEYA APART VAR MI?

Umuttepe’ye yakın yurt, kiralık apart, kiralık daire bulabileceğiniz çok fazla seçenek buluyor. Özellikle ev kiralamayı düşünüyorsanız Umuttepe’ye yakın öğrencilerin çok fazla tercih ettiği Dünya Bankası mevkiini değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda Akçakoca Konutları, Bağçeşme Mevkii de yine öğrencilerin tercih ettiği konumlar arasında yerini alıyor. Şehir merkezi ise bir diğer tercih noktasıdır. Okul dışında da sosyal ve hareketli bir hayatınız olsun isterseniz şehir merkezinde de kiralık daire veya apart düşünebilirsiniz. Şehir merkezinden ve diğer konumlardan Umuttepe’ye direkt olarak giden birçok otobüs vardır. Örneğin 33, 53, 43 numaralı otobüsler şehir merkezinden Umuttepe’ye gidecek olan  öğrencilerin çok fazla tercih ettiği otobüsler oluyor. Kocaeli’nin farklı ilçelerinden gelen öğrenciler veya bireylerin de otobüs bulmaları mümkün.

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL ARASI KAÇ SAAT SÜRER?

İstanbul ile Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü A Kapısı, İzmit, Kabaoğlu arası mesafe 111 Km, 1 saat 26 dakikadır.
 


İSTABULDAN KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE SERVİS VAR MI?

Evet. İstanbuldan Kocaeli Üniversitesine servis vardır. Farklı otobüs firmalari ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ailenizin yanından ayrılmadan üniversite hayatı yaşamak istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Yalnız zorluğunu göz ardı etmemenizi tavsiye ederiz. Özellikle soğuk kış günlerinde sabah derslerine yetişebilmek için çok erken bir saatte servise binmeniz gerektiğini unutmayın. 

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ, HANGİ İLÇEDE YER ALIYOR?

Kocaeli Üniversitesi, İzmit ilçesine bağlıdır. Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Merkez Yerleşkesi haritası Kocaeli ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NDE ETKİNLİK YAPILIYOR MU?

Kocaeli Üniversitesi’nde bahar ve güz dönemleri eğitimleri içerisinde yıl boyu farklı konu ve kategorilerde etkinlikler düzenlenmektedir. Her fakülte kendi içinde kulüpler aracılığıyla da etkinlik yapmaktadır. Yıl boyunca sempozyum, konferans, seminer, panel, sergi, kurs, kongre, çalıştay, söyleşi, konser gibi etkinlikler düzenlenmektedir. Kocaeli Üniversitesi, bu organizasyonlara alanında uzman konuklar çağırarak öğrencilerin dersler dışında da kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamayı hedeflemektedir. Bu tip etkinlikler genellikle öğrenci toplulukları tarafından oluşturulur. Bu şekilde öğrencilerin organizasyon yeteneklerine de katkı sağlamış oluyorlar. Tüm bu bilgilendirici etkinliklerin dışında fakülte öğrencilerinin oluşturduğu kulüpler aracılığıyla üniversite hayatınıza renk katabilirsiniz. Bizden size tavsiye, üniversiteye başladığınızda mutlaka bir kulübe üye olmalısınız. Üniversite hayatınıza yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biri olacaktır. Gelelim üniversite içinde yapılan bahar şenliklerine… Üniversite yönetimi tarafından Bahar Şenliklerinde Türkiye’nin önde gelen müzik grupları, sanatçıları davet edilir. Bahar Şenlikleri genel itibariyle 1 ile sınırlı kalmamaktadır. Hem eğlenip hem harika anılar biriktirebileceğiniz etkinliklerdir. Bahar Şenlikleri kapsamında üniversite kulüpleri de ortak çalışmalar yürütmektedir.

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİNDE KAFE VE RESTORAN VAR MI?

Kocaeli şehir merkezi alış-veriş merkezleri, mağazalar, cafe ve restoranlar açısından oldukça zengindir. İzmit çarşıda birçok ihtiyacınızı karşılayabilir ve arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebilirsiniz. Umuttepe yerleşkesi çevresinde öğrenci dostu eğlence mekanları, cafeler, restoranları sizin için inceledik!

 

 • Tepe Cafe & Restoran 

 • Mekstar Cafe

 • Starbucks

 • Ada Cafe & Restaurant

 • Packet Burger

 • Monad Coffee Campus

 • Umut Cafe

 • Nihavend Kafe

 • Sheriff Coffee

 • Sedir Cafe

 • Erpetek Cafe

 • Masal Cafe

 • Grannys Waffle

 • Ballı Cafe

 • Burger Schön

 • Boşnak Börekçi Cafe & Restaurant

 • Yakomoz Tantuni & Cafe

 • Haft Coffee Rosastery

 • Bermuda Joker Cafe

 • Çizgi Cafe

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ

Kocaeli Üniversitesi Araştırma Ve Uygulama Hastanesi kadrosunda 6 adet acil tıp uzmanı, 6 adet adli tıp uzmanı, 24 adet anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı, 7 adet beyin ve sinir cerrahisi uzmanı, 1 adet çocuk alerjisi uzmanı, 1 adet çocuk cerrahisi uzmanı, 4 adet çocuk endokrinolojisi uzmanı, 2 adet çocuk enfeksiyon hastalıkları uzmanı, 1 adet çocuk gastroloji hepatoloji ve beslenme uzmanı, 1 adet çocuk göğüs hastalıkları uzmanı, 3 adet çocuk hematolojisi uzmanı, 1 adet çocuk kardiyolojisi uzmanı, 1 adet çocuk nefrolojisi uzmanı, 1 adet çocuk nörolojisi uzmanı, 3 adet çocuk onkolojisi uzmanı, 10 adet çocuk psikiyatrisi uzmanı, 13 adet çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, 10 adet dermatoloji uzmanı, 7 adet endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları uzmanı, 14 adet enfeksiyon hastalıkları uzmanı, 15 adet fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı, 4 adet fizyoloji uzmanı, 9 adet gastroenteroloji uzmanı, 14 adet genel cerrahi uzmanı, 4 adet göğüs cerrahisi uzmanı, 12 adet göğüs hastalıkları uzmanı, 16 adet göz hastalıkları uzmanı, 4 adet halk sağlığı uzmanı, 5 adet hematoloji uzmanı, 28 adet iç hastalıkları uzmanı, 14 adet kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, 12 adet kalp ve damar cerrahisi uzmanı, 26 adet kardiyoloji uzmanı, 11 adet kulak burun boğaz uzmanı, 6 adet nefroloji uzmanı, 6 adet neonatoloji uzmanı, 15 adet nöroloji uzmanı, 3 adet nükleer tıp uzmanı, 8 adet ortopedi ve travmatoloji uzmanı, 8 adet plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı, 1 adet psikiyatri uzmanı, 6 adet radyasyon onkolojisi uzmanı, 7 adet radyoloji uzmanı, 2 adet romatoloji uzmanı, 4 adet tıbbi biyokimya uzmanı, 6 adet tıbbi farmakoloji uzmanı, 9 adet tıbbi mikrobiyoloji uzmanı, 3 adet tıbbi onkoloji uzmanı, 1 adet tıbbi parazitoloji uzmanı, 8 adet tıbbi patoloji uzmanı, 15 adet üroloji uzmanı, bulunmaktadır. Kocaeli Üniversitesi Araştırma Ve Uygulama Hastanesi Kocaeli ilinde Eski İstanbul Yolu Umuttepe Kocaeli adresinde bulunmaktadır. Kocaeli Üniversitesi Araştırma Ve Uygulama Hastanesi bünyesinde bulunan bir doktordan randevu almak için 2623037575 numaralı telefonu arayabilirsiniz.


ONLİNE İŞLEMLER İÇİN TIKLAYINIZ  

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 12.05.2008 Tarih ve 10475 sayılı yazısı üzerine, 28.03.1983 tarih ve 2809 sayılı Kanunun ek 30'uncu maddesi uyarınca, Bakanlar Kurulu'nun 17.05.2006 tarihli toplantısında alınan karar ile kurulmuştur.

Fakülte, Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü ile Kocaeli İl Özel İdaresi arasında, 17.04.2008 tarihinde imzalanan protokol gereği Yuvacık’ta bulunan Paşadağı mevkiinde 54.000 m² arazi üzerinde 8.200 m² kapalı alana sahiptir. 1 profesör ve 4 yardımcı doçentten oluşan öğretim üyesi kadrosu ile 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılına 25 öğrenci ile eğitime başlamıştır. 25.05.2009 tarihinde 6 diş üniti ile klinik hizmetleri faaliyetine geçilmiştir.

Aralık 2018 itibariyle, fakültede 2 Profesör, 7 Doçent, 8 Dr. Öğr. Üyesi ve 30 araştırma görevlisinden (uzmanlık öğrencisi) oluşan öğretim üyesi ve asistan kadrosu ve 115 diş üniti ile hizmet verilmektedir.

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNİN VERDİĞİ KLİNİK HİZMETLERİ

 

 • Ağız Diş ve Çene Radyolojisi Kliniği

 • Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Kliniği

 • Pedodonti Kliniği

 • Periodontoloji Kliniği

 • Ortadonti Kliniği

 • Endodonti Kliniği

 • Restoratif Diş Tedavisi Kliniği

 • Protetik Diş Tedavisi Kliniği

 

ANLAŞMALI KURUMLAR

 

 • VAKIFBANK

 • KOCAELİ SANAYİ ODASI

 • YAPI KREDİ BANKASI

 • ZİRAAT BANKASI

 • HALK BANKASI

 • TÜRKİYE İŞ BANKASI

 • TBMM

 • TÜRKİYE ODALAR BORSALAR BİRLİĞİ

 

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNDEN NASIL RANDEVU ALINIR?

Her hafta Cuma günü randevular 14:00-16:00 saatleri arasında güncellenmekte olup, randevular bu saatler arasında web sitesi üzerinden E-randevu bölümünden alınmaktadır.

 

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNE NASIL GİDİLİR?

Şehir merkezi ve Diş Hekimliği fakültesi arası mesafe yaklaşık 12 km’dir. Yolculuk özel araç ile 25 dakika sürerken toplu taşıma ile 45-50 dakikayı bulmaktadır. Aşağıdaki toplu taşıma hatlarını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Sitemizde bulunan Ulaşım kategorisinden de aradığın tüm güzergahları bulabilir, hat numarası seçerek otobüs kalkış saatlerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 

 • 624 YUVACIK-DİŞ HASTANESİ-İZMİT-BATI TERMİNAL (YENİ YOL)

 • 630 YUVACIK MERKEZ-AYDINKENT-İZMİT-UMUTTEPE (ESKİ YOL)

 • 699 SYMBOL AVM-KULLAR-YUVACIK-KARŞIYAKA-BAHÇECİK-YENİKÖY

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ MANTIKLI BİR TERCİH Mİ?

Herkes büyük bir şehirde okumak ve öğrencilik hayatını doyasıya yaşamak ister. İstanbul’a yakın olması ve modern, dinamik bir kampüs hayatının olması tercih edilme sebeplerindendir. Sağlam bir kadrosu ile birlikte kendinizi geliştirerek hayata karşı fikirlerinizi farklı alanlarda geliştirebileceğiniz olanaklara sahiptir. Genç, donanımlı ve dinamik akademik kadrosu ile akademik danışmanlık, rehberlik ve öğrenci asistanlık olanağı sağlamaktadır. Aynı zamanda öğrencileri için de okul içerisinde çalışma olanakları sunmaktadır. Ulusal ve uluslararası her düzeydeki toplantılara ev sahipliği yapacak düzeyde konferans salonları, tiyatro sinema salonlarının bulunmaktadır. Kampüste öğrencilerin ihtiyaçlarını giderebileceği market, banka ve ATM’leri, kafe, restorant, kuaförler, kantin, öğrenci yemekhanesinin bulunmaktadır. Sportif faaliyetleri için Fitness Center, Açık Spor Salonu(3600 m²) Kapalı Spor Salonu(10.000 m²) açık ve kapalı havuzu (25m x 16m Ebatlarında 2.20m derinlikte) bulunmaktadır. 
Kocaeli bir sanayi bölgesidir. Gelişmiş bir sanayi şehrinde olması, kampüsünün güzelliği, şehir dışı ve şehir içi ulaşımının rahatlığı, İstanbul'a yakınlığı, sosyal ortamının geniş olması Kocaeli Üniversitesi'ni tercih nedenlerindendir. Okulun çevresinde, şehir merkezinde yurt imkanları oldukça geniştir, kampüs içerisinde de büyük bir yurda sahiptir. Çağın gereklerine uygun, teknolojik açıdan güçlü laboratuvarlarda eğitim vermektedir, birebir deney yapma şansını burada elde edebilirsiniz. Geniş seçenekleriyle kulüp olanaklarından da yararlanabilirsiniz, kendinizi geliştirmek için iyi bir fırsat sağlayacaktır. Çift Anadal Programı ile aynı anda iki farklı lisans alanından mezun olabilme imkanı sunmaktadır. Kocaeli Üniversitesi’nin bazı bölümleri %30 ingilizce eğitim vermektedir bu sebeple bu bölümlerde öğrenim görebilmek için öncelikle hazırlık sınavına girmeniz gerekmektedir. Hazırlık sınavına girdiğinizde 65 üzeri puan almalısınız ve geçemezseniz hazırlık sınıfında okuyarak eğitime başlamaktasınız. Hazırlık sınıfını Körfezde okuyorsunuz. Umuttepe kampüsü biraz dağlık bir alanda bulunmaktadır, kışları karlı ve biraz soğuk olabilmektedir. Şehir merkezine uzak olması dezavantaj gibi duruyor ama 25-30 dakikada merkeze ulaşabilmektesiniz.

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/ÖĞRENİM GÖRMÜŞ TANINMIŞ KİŞİLER

 

 • Fatma Kaplan Hürriyet (Politikacı – Hukuk Fakültesi mezunu)

 • Cüneyt Çakır (Futbol Hakemi – İşletme mezunu)

 • Arda Kural (Oyuncu – Kimya Mühendisliği mezunu)

 • Gökhan Türkmen (Şarkıcı – Endüstriyel Yönetim mezunu)

 • Ferhat Akbaş (Voleybol Oyuncusu)

 • Betül Yılmaz (Hentbolcu – BESYO mezunu)

 • Tuba Yakan (Kareteci – BESYO mezunu)

 • Bahar Doğan (Sporcu – BESYO mezunu)

 • Serenay Öziri (Futbolcu – BESYO mezunu)

 • Kadir Akbulut (Yazar – Sahne Sanatları mezunu)

 • Gökhan Alkan (Oyuncu – Otomativ Teknolojileri Öğretmenliği mezunu)

 • Sedef Avcı (Oyuncu – Çalışma Ekonomisi mezunu)

 • Ali Burak Ceylan (Oyuncu – Atçılık ve Antrenörlüğü Bölümü mezunu)

 • Gülşah Şahin (Oyuncu – ÇEKO mezunu)

 • Emre Yücelen (Şarkıcı – 2 Sene Jeoloji Mühendisliği eğitimi gördü)

 • Enise Ütük (Oyuncu – BESYO mezunu)

 • İsmail Emrah Karayel (Avukat, Siyasetçi – Özel Hukuk alanında doktora yapmaktadır)

 • Emre Korkmaz (Oyuncu – Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunu)

 • Gürkan Çetinkaya (Buz Hokeyi Oyuncusu)
   

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ TABAN PUANLARI
 

Üniversite Adı

Bölüm

Puan Türü

Kont.

Taban Puanı

Başarı Sırası

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Tıp

SAY

250

494,68835

8637

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İngilizce Öğretmenliği

DİL

70

413,98800

11477

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İngiliz Dili ve Edebiyatı

DİL

80

390,09846

17285

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Okul Öncesi Öğretmenliği

SÖZ

60

394,01625

19034

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Türkçe Öğretmenliği

SÖZ

50

392,87852

19916

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İngiliz Dili ve Edebiyatı (İÖ)

DİL

80

371,71910

22198

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Diş Hekimliği

SAY

80

463,52711

22427

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Hukuk

EA

290

403,62261

22714

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Bilgisayar Mühendisliği

SAY

90

414,05714

54065

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İlahiyat

SÖZ

100

360,51262

60862

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Gastronomi ve Mutfak Sanatları (Yüksekokul)

SÖZ

60

356,92810

67677

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

EA

70

364,68718

70086

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Endüstri Mühendisliği

SAY

80

388,27585

74239

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Bilgisayar Mühendisliği (İÖ)

SAY

90

388,15843

74343

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Mekatronik Mühendisliği

SAY

70

385,12882

76874

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İlköğretim Matematik Öğretmenliği

SAY

50

375,68514

85139

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

SAY

80

375,24167

85537

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Mimarlık

SAY

100

372,82844

87754

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Türk Dili ve Edebiyatı

SÖZ

70

346,92213

90091

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Sınıf Öğretmenliği

EA

50

350,86374

94579

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Elektrik Mühendisliği

SAY

90

365,68595

94716

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Makine Mühendisliği

SAY

120

364,26649

96192

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Uçak Gövde-Motor Bakım (Fakülte)

SAY

50

361,77702

98676

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Endüstri Mühendisliği (İÖ)

SAY

80

356,01485

104792

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Uçak Elektrik-Elektronik (Fakülte)

SAY

50

345,49260

116625

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Radyo, Televizyon ve Sinema

SÖZ

80

335,27946

122008

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Makine Mühendisliği (İÖ)

SAY

120

337,10242

127275

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Mekatronik Mühendisliği (İÖ)

SAY

70

337,02119

127380

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (İÖ)

SAY

80

334,95378

130055

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Hemşirelik (Fakülte)

SAY

90

328,52091

138969

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Halkla İlişkiler ve Tanıtım

SÖZ

80

329,34068

141270

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Havacılık Yönetimi (Fakülte)

EA

70

328,73197

143813

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Elektrik Mühendisliği (İÖ)

SAY

90

322,65947

147866

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Görsel İletişim Tasarımı

SÖZ

80

325,39636

155312

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Bilişim Sistemleri Mühendisliği

SAY

56

315,56913

159472

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Otomotiv Mühendisliği

SAY

56

315,53307

159529

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Tarih

SÖZ

70

322,94528

164384

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İç Mimarlık

SAY

70

309,52634

170180

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Biyomedikal Mühendisliği

SAY

45

309,49786

170253

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Kimya Mühendisliği

SAY

60

307,32152

174429

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Türk Dili ve Edebiyatı (İÖ)

SÖZ

60

319,29246

178729

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

EA

70

315,05403

182698

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Reklamcılık

SÖZ

80

315,29120

195456

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Havacılık Yönetimi (Fakülte) (İÖ)

EA

60

310,25520

198207

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Sosyal Hizmet (Fakülte)

EA

70

307,66199

207110

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

SAY

80

290,74690

209766

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Enerji Sistemleri Mühendisliği

SAY

50

289,42245

213018

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Gazetecilik

SÖZ

80

310,36379

217384

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Ebelik (Fakülte)

SAY

70

284,83807

224479

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Radyo, Televizyon ve Sinema (İÖ)

SÖZ

80

305,25890

241969

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İnşaat Mühendisliği

SAY

80

276,91323

246358

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Harita Mühendisliği

SAY

60

276,28745

248117

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

EA

90

296,45332

249725

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Fen Bilgisi Öğretmenliği

SAY

50

274,95366

252039

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi

EA

50

291,96752

268764

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İÖ)

SAY

70

268,99396

270653

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Halkla İlişkiler ve Tanıtım (İÖ)

SÖZ

80

298,47089

276653

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İlk ve Acil Yardım -2

TYT

60

323,09349

286378

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Matematik

SAY

70

263,70388

288624

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Bilişim Sistemleri Mühendisliği (M,T,O,K,) (M,T,O,K,)

SAY

14

261,78504

295572

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Uluslararası İlişkiler

EA

90

286,04725

296087

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Biyomedikal Mühendisliği (M,T,O,K,) (M,T,O,K,)

SAY

11

261,33946

297207

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Antrenörlük Eğitimi

EA

50

283,87878

306632

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Gazetecilik (İÖ)

SÖZ

80

288,72242

332107

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Anestezi -2

TYT

60

310,19585

348993

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Biyoloji

SAY

40

245,56218

363634

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Kimya

SAY

80

243,11376

375650

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Fizik

SAY

20

241,49993

383695

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Spor Yöneticiliği (Fakülte)

EA

50

268,25835

394545

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İÖ)

EA

80

267,52915

399203

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Antrenörlük Eğitimi (İÖ)

EA

50

265,16239

414722

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri -2

TYT

60

295,94089

435264

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İktisat

EA

90

261,79269

437955

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İşletme

EA

90

260,53149

446924

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Uluslararası İlişkiler (İÖ)

EA

80

259,98265

450887

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri -2

TYT

70

290,52183

473751

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Bilgisayar Programcılığı -2

TYT

70

289,16564

483692

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri

EA

90

254,55769

491809

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Spor Yöneticiliği (Fakülte) (İÖ)

EA

50

251,23672

518364

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ)

TYT

55

282,03511

540954

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Adalet -2

TYT

70

281,40891

546352

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Bilgisayar Programcılığı (UÖ)

TYT

50

281,13212

548698

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Rekreasyon

EA

50

244,80896

573747

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İktisat (İÖ)

EA

80

241,05984

608887

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Sosyal Hizmet (Fakülte) (KKTC Uyruklu)

EA

2

239,26240

626203

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Podoloji -2

TYT

50

271,93356

632637

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İş ve Uğraşı Terapisi -2

TYT

60

271,83884

633575

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İşletme (İÖ)

EA

80

238,10164

637609

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Bilgisayar Programcılığı -2

TYT

60

270,32913

648364

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Mekatronik -2

TYT

60

268,50490

666687

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik -2

TYT

65

267,87536

673143

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (İÖ)

EA

80

234,54367

673858

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Rekreasyon (İÖ)

EA

50

233,65026

683022

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Sivil Savunma ve İtfaiyecilik -2

TYT

65

265,64580

696453

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Otomotiv Teknolojisi -2

TYT

50

265,11288

702060

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Felsefe

EA

50

230,86333

711279

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İş Sağlığı ve Güvenliği -2

TYT

70

261,69611

738989

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Bilgisayar Programcılığı (İÖ)

TYT

70

261,44463

741820

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Elektrik -2

TYT

65

260,00710

758074

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Makine -2

TYT

60

259,90172

759247

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Arkeoloji

EA

40

220,98110

787696

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İnşaat Teknolojisi -2

TYT

65

256,81083

795214

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (İÖ)

TYT

60

256,41461

799877

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Konaklama İşletmeciliği (Yüksekokul)

EA

30

197,17061

824449

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi -2

TYT

60

254,28144

825725

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Deniz Ulaştırma ve İşletme -2

TYT

80

254,23420

826297

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Mekatronik -2

TYT

55

253,53559

834773

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İş Sağlığı ve Güvenliği -2

TYT

60

252,81434

843752

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Sivil Savunma ve İtfaiyecilik (İÖ)

TYT

60

252,43467

848506

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Gemi Makineleri İşletme -2

TYT

70

250,85502

868051

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Elektronik Teknolojisi -2

TYT

50

247,29483

913037

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Kimya Teknolojisi -2

TYT

65

246,56477

922510

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Gemi İnşaatı -2

TYT

65

246,47839

923658

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Bilgisayar Programcılığı (İÖ)

TYT

60

246,35102

925379

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Elektrik (İÖ)

TYT

45

245,80753

932380

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi -2

TYT

50

245,80270

932434

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Mekatronik (İÖ)

TYT

40

245,52514

936006

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İş Sağlığı ve Güvenliği (İÖ)

TYT

60

245,24438

939582

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Makine -2

TYT

60

243,64860

959900

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Otomotiv Teknolojisi -2

TYT

100

241,03597

993623

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Elektronik Teknolojisi -2

TYT

50

240,47603

1000701

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi (İÖ)

TYT

25

240,34298

1002412

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İnşaat Teknolojisi (İÖ)

TYT

60

239,22440

1016677

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi (İÖ)

TYT

60

238,76931

1022547

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Elektronik Haberleşme Teknolojisi -2

TYT

50

238,38766

1027358

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Gıda Teknolojisi -2

TYT

55

238,00567

1032339

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İnşaat Teknolojisi -2

TYT

80

236,67359

1049409

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık -2

TYT

40

236,25153

1054787

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Makine (İÖ)

TYT

50

235,95444

1058657

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Makine -2

TYT

60

235,05431

1070465

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İnsan Kaynakları Yönetimi -2

TYT

70

233,81703

1086776

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Makine, Resim ve Konstrüksiyon -2

TYT

45

233,73817

1087823

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Makine -2

TYT

50

233,65390

1088901

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Elektronik Teknolojisi -2

TYT

40

231,53746

1117171

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Makine -2

TYT

40

230,92885

1125461

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Lojistik -2

TYT

70

230,88547

1126057

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Kimya Teknolojisi -2

TYT

50

229,28801

1147710

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Gıda Teknolojisi -2

TYT

50

228,86835

1153722

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Makine -2

TYT

40

227,34750

1175110

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları -2

TYT

70

226,95228

1180800

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Turist Rehberliği -2

TYT

60

226,50929

1187029

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Makine (İÖ)

TYT

50

226,27565

1190344

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Metalurji -2

TYT

25

225,20031

1205641

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Deniz ve Liman İşletmeciliği -2

TYT

70

224,39118

1217523

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Atçılık ve Antrenörlüğü -2

TYT

30

224,21609

1220007

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Otomotiv Teknolojisi (İÖ)

TYT

90

223,48316

1230422

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi -2

TYT

25

223,43052

1231167

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İşletme Yönetimi -2

TYT

70

223,31959

1232732

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Endüstriyel Kalıpçılık -2

TYT

30

222,57860

1243350

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Makine, Resim ve Konstrüksiyon -2

TYT

40

222,28502

1247631

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Dış Ticaret -2

TYT

60

220,83032

1268342

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi -2

TYT

40

220,05201

1279417

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Kimya Teknolojisi (İÖ)

TYT

40

219,82580

1282524

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Bankacılık ve Sigortacılık -2

TYT

100

218,97897

1294480

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı -2

TYT

70

218,74641

1297741

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Özel Güvenlik ve Koruma (Erkek)

TYT

40

217,69626

1312477

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları -2

TYT

70

217,21609

1319174

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Özel Güvenlik ve Koruma (Kız)

TYT

30

216,77033

1325358

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Dış Ticaret -2

TYT

65

215,52340

1342769

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları -2

TYT

60

214,14843

1362461

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Halkla İlişkiler ve Tanıtım -2

TYT

70

213,59656

1370514

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İnsan Kaynakları Yönetimi (İÖ)

TYT

60

213,10196

1377577

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi -2

TYT

30

212,76058

1382451

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı -2

TYT

50

212,40018

1387624

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Oto Boya ve Karoseri -2

TYT

30

210,93156

1408887

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Yerel Yönetimler -2

TYT

60

209,20262

1434186

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları -2

TYT

50

207,06975

1466128

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Çevre Koruma ve Kontrol -2

TYT

40

206,42763

1475828

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Kozmetik Teknolojisi -2

TYT

25

205,15131

1495138

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Dış Ticaret -2

TYT

110

203,79788

1515890

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Turizm ve Otel İşletmeciliği -2

TYT

90

203,48445

1520687

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Pazarlama -2

TYT

65

203,45606

1521095

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İşletme Yönetimi -2

TYT

80

202,20754

1540356

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı -2

TYT

80

201,70731

1548002

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İşletme Yönetimi -2

TYT

50

201,00104

1558874

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları -2

TYT

80

200,63598

1564461

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Özel Güvenlik ve Koruma (Erkek)(İÖ)

TYT

40

200,48753

1566628

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İşletme Yönetimi (İÖ)

TYT

60

199,03993

1588471

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Bitki Koruma -2

TYT

30

198,39720

1598161

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Dış Ticaret (İÖ)

TYT

40

198,21428

1600897

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler -2

TYT

40

198,14897

1601866

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Deniz ve Liman İşletmeciliği (KKTC Uyruklu)

TYT

1

197,94970

1604912

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Seramik, Cam ve Çinicilik -2

TYT

30

197,26527

1615039

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Bankacılık ve Sigortacılık (İÖ)

TYT

80

195,99562

1633292

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Halkla İlişkiler ve Tanıtım -2

TYT

100

195,36539

1642344

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Yerel Yönetimler (İÖ)

TYT

50

195,26224

1643767

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Pazarlama -2

TYT

30

195,18468

1644859

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Dış Ticaret (İÖ)

TYT

40

194,15961

1658809

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Peyzaj ve Süs Bitkileri -2

TYT

40

192,98452

1673763

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İşletme Yönetimi (UÖ)

TYT

80

192,50155

1679383

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Turizm ve Seyahat Hizmetleri -2

TYT

60

192,29246

1681891

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Emlak ve Emlak Yönetimi -2

TYT

60

192,18416

1683169

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı (İÖ)

TYT

60

192,07452

1684405

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İşletme Yönetimi -2

TYT

60

191,39384

1692103

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Turizm ve Otel İşletmeciliği (İÖ)

TYT

40

189,73895

1708636

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Özel Güvenlik ve Koruma (Kız)(İÖ)

TYT

30

187,99970

1722608

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İÖ)

TYT

50

186,20501

1733249

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Fidan Yetiştiriciliği -2

TYT

20

185,99527

1734252

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Pazarlama -2

TYT

40

179,63136

1749159

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Çevre Temizliği ve Denetimi -2

TYT

60

175,04281

1755118

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Emlak ve Emlak Yönetimi (İÖ)

TYT

50

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Organik Tarım -2

TYT

35

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi -2

TYT

20

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Kuyumculuk ve Takı Tasarımı -2

TYT

40

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Seramik, Cam ve Çinicilik (KKTC Uyruklu)

TYT

1

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı (İÖ)

TYT

55

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Halkla İlişkiler ve Tanıtım (İÖ)

TYT

60

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası -2

TYT

40

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Boya Teknolojisi -2

TYT

30

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Dış Ticaret (İÖ)

TYT

60

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İşletme Yönetimi (İÖ)

TYT

50

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İÖ)

TYT

30

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Halkla İlişkiler ve Tanıtım (İÖ)

TYT

70

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Tekstil Teknolojisi -2

TYT

30

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Turizm ve Seyahat Hizmetleri (İÖ)

TYT

35

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi (KKTC Uyruklu)

TYT

1

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İÖ)

TYT

60

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (UÖ)

TYT

80

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Podoloji (KKTC Uyruklu)

TYT

2

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Kaynak Teknolojisi -2

TYT

40

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İş ve Uğraşı Terapisi (KKTC Uyruklu)

TYT

1

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Çevre Mühendisliği

SAY

70

Dolmadı

Dolmadı

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Jeofizik Mühendisliği

SAY

10

Dolmadı

Dolmadı

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Otomotiv Mühendisliği (M,T,O,K,) (M,T,O,K,)

SAY

14

Dolmadı

Dolmadı

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Bilişim Sistemleri Mühendisliği (KKTC Uyruklu)

SAY

2

Dolmadı

Dolmadı

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

İnşaat Mühendisliği (İÖ)

SAY

80

Dolmadı

Dolmadı

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Harita Mühendisliği (KKTC Uyruklu)

SAY

1

Dolmadı

Dolmadı

 

NOT: Yukarıda belirtilen Taban Puanları 2020 yılı Kocaeli Üniversitesi puanlarıdır. 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.