Gezilecek Yerler

Kocaeli Kamp Alanları


Kocaeli Marmara Bölgesi’nin en büyük 3. şehridir. Marmara Denizi’ne ve Karadeniz’e sahili olan şehir, hem doğal manzaraları hem de tarihi dokusuyla oldukça ilgi çeken yerler arasındadır. Yaklaşık %40’ı ormanla kaplı olan şehir özellikle Yayla Turizmi açısından önde gelmektedir. Kamp yapmayı ve doğaile iç içe olmayı sevenlerin de ilgisini çekmektedir. Şehirde birçok ücretli – ücretsiz kamp alanları mevcuttur. Kocaeli’de kamp yapabileceğiniz en güzel yerleri sizler için hazırladık.

kocaeli-kamp-alanlari-75a99129-33a3-498c-9717-3d2b4270fc85
Kocaeli Kamp Alanları
Giriş30.01.2021 14:55

 

Menekşe Yaylası

 

 

Menekşe Yaylası ismini bahar aylarında bölgede açan menekşelerden almaktadır. Başiskele ilçesine bağlı Bahçecik mahallesinde bulunan toprak yollardan buraya ulaşabilirsiniz. Yuvacık bölgesinde yer alan Menekşe Yaylası, şehir merkezine yaklaşık 25 km uzaklıkta yer almaktadır. İçerisinde tesis bulunmasa da temiz su kaynağı bulunmaktadır. Yuvacık beldesine vardıktan sonra, Şahin Tepesi üzerinden 1,5 saatlik yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Menekşe Yaylası trekking noktası olarak oldukça popülerdir. Kayın, çam ve gürgen ağaçlarının altında kamp yapabilmek için ideal bir yerdir. Bol bol temiz hava soluyacağınız alanda gölge olmadığı noktaları gündüzleri oldukça sıcak olabiliyor. Kamp alanına yaklaşık 1 saat mesafede çeşitli mağaralar, sıcak ve soğuk dere kanyonları bulunmaktadır. Geceleri oldukça soğuk olan yaylada yaz bile olsa kalabilmek için mutlaka çadırla birlikte uyku tulumlarınızı ve kalın kıyafetlerinizi yanınızda bulundurmalısınız. Ateş yakabilirsiniz. Tuvalet yok, gelmeden önce mutlaka ihtiyaçlarınızı giderin.

 

Kamp Olanakları: Çadır kamp alanı, yürüyüş parkurları Şahin Tepesi (seyir alanı), çeşme bulunuyor ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar mevcut. Tesis bulunmuyor. WC, elektrik ve restoran gibi yerler bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz

 

İnönü Yaylası Kamp Alanı

 

 

İnönü Yaylası Kocaeli’nin popüler yaylalarından biridir. 1130 metrelik bir rakıma sahip. Merkeze uzaklığı Pamukova’dan 17 km, Adapazarı’na 62 km, İzmit’e ise 40 km uzaklıkla sahiptir. Ulaşımı kolay fakat özel aracınızla gitmekte fayda var, Samanlı Dağlarında bulunan İnönü Yaylası’na İzmit ve Pamukova’dan ulaşmak mümkündür. İzmit üzerinden Yuvacık, Yuvacık Barajı Aksığın ve Tepecik köyü güzergahı kullanılarak rahatça ulaşılabilir. Yürürken sizi yemyeşil bir yol ve bol bol oksijen bekliyor olacak. Uzun ve geniş çayırların etrafını çevreleyen ormanları, göknar ve çam ağaçlarının bulunduğu yaylada ateş yakabilmeniz için bolca odun bulabilirsiniz. Kamp ve günlük geziler için ideal bir mekan ancak içerisinde tesis bulunmuyor. Çadır kurmak için zemin çok uygun, çayırlara rahatlıkla çadır kurabilirsiniz. Yakınlarında tesis bulunmuyor ancak çeşme ve tuvalet mevcut. Alışveriş ihtiyacınızı çevredeki köylerden karşılayabilirsiniz.

 

Kamp Olanakları: Çadır kamp alanı, yürüyüş parkurları, dere, WC ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar bulunuyor. Çeşme, elektrik ve restoran gibi yerler bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz

 

Kaya Üstü Yaylası Kamp Alanı

 

 

Kocaeli ilinin Başiskele ilçesine bağlı bünyesinde birçok doğal güzellik barındıran Yuvacık’ta yer alan Kaya Üstü Yaylası şehre yaklaşık yarım saat mesafe uzaklığındadır. Köy yolu sonrasında yürüyerek ya da özel araçlarınız ile ulaşabilirsiniz. Alanın istediğiniz herhangi bir yerine kamp atabilirsiniz. Genelde kayalıklardan oluşmaktadır. Ağaçların arasından berrak gökyüzünde parlayan yıldızları izleyebileceğiniz yer yer düzlükler de bulunmaktadır. Ateş yakabilirsiniz. Tuvalet, çeşme ve su kaynağı yok. Market ve diğer ihtiyaçlarınız için yakınlardaki köyleri ziyaret edebilirsiniz.

 

Kamp Olanakları: Çadır kamp alanı, temiz su ve yürüyüş parkurları. Elektrik ve WC gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına yakın Yuvacık köyündeki bakkal, marketlerden veya benzin istasyonlarından temin edebilirsiniz.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz

 

Ballıkayalar Kamp Alanı

 

 

Ballıkayalar, Kocaeli il sınırı içerisinde sanayinin göbeği Gebze’nin hemen arkasında yer alan bir sit alanıdır. Kocaeli merkeze 50 km mesafede yer almaktadır, İstanbul’a yakın olması nedeni ile İstanbul’dan gelen konuklar tarafından da tercih edilmektedir. Ulaşımı kolay, yakınına kadar toplu taşıma ile ulaşabilmeniz mümkündür. Tam şehirdeyiz derken bir anda dereli, ağaçlı bir kanyonda buluyorsunuz kendinizi. Yüksek kayalıkların arasında, göletin kenarında piknik için masalar mevcut. Çadır kampı ve trekking için uygun bir yer.  Kaya tırmanışı için popüler olan alana yaya girişi ücretsiz, araç girişi ücretli. Yalnızca tuvalet imkânı var. Diğer ihtiyaçlarınızı gelmeden karşılamanız gerekmekte.

 

Kamp Olanakları: Bölgede herhangi bir sosyal tesis bulunmuyor ancak WC, yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar, gölet ve piknik masaları mevcut. Elektrik ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına yakın köyden temin edebilirsiniz.

 

Kamp Ücreti: Kendi aracıyla gelenler kamp alanına girişte 10 TL otopark ücreti ödemek durumundadır. Kamp aktivitesi için ise bir ücret alınmamaktadır.

 

Ormanya Kamp Alanı

 

 

4000 dönümlük araziye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Ormanya Kamp Alanı Avrupa’nın birinci, dünyanın ise üçüncü büyük doğal yaşam alanıdır. Şehir merkezine 20 km mesafede bulunmakta ve ulaşımı kolaydır. Şehir içinden otobüslerle de ulaşım sağlanmaktadır. Türkiye’nin en büyük doğa turizmi alanlarından birisidir. Karavan, çadır ve piknik alanı, bisiklet ve trekking alanı mevcut. Ormanya’ya giriş yaptıktan sonra sol tarafta botanik bahçesi ardından da hayvanat bahçesini görmek mümkündür. Tuvalet, çeşme, elektrik ve aydınlatma mevcut. Alanda konaklama ücretsiz. 7/24 güvenlik hizmeti mevcut. Mangal, ateş yakmak ve semaver kullanmak yasak.

 

Kamp Olanakları: Ormanya Kamp Alanı, kış dönemi (Aralık-Ocak-Şubat) 09.00 ila 17.00 arası, Ekim – Kasım ve Mart – Nisan dönemi 09.00 ila 18.00 arası, yaz dönemi (Haziran - Temmuz - Ağustos) 09.00 – 20.00 arası ve Eylül – Mayıs dönemi 09.00 – 19.00 saatleri arasında açıktır. Elektrik, WC, aydınlatma, güvenlik, yürüyüş parkurları, çadır ve karavan kamp alanları.

 

Kamp alanının bazı kuralları bulunmaktadır: Kamp alanına gelen çiftlerin evli olma zorunluluğu bulunmaktadır. Kamp alanına alkollü içeceklerin girişi yasaktır. Açık alanda ateş yakılmasına izin verilmiyor.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz

 

Molla Yakup Çayırı Kamp Alanı

 

 

Molla Yakup, Kartepe’de yer alıyor ve İzmit’e 1 saatlik uzaklıkta bulunmaktadır. Kartepe’den ulaşım yaklaşık 3km sürmektedir. İzmit’e ise 35 km uzaklıktadır. İçeride tesis bulunmuyor. Issız ve ormanda doğanın seslerini duyabileceğiniz bir yer. Sakinlik arayan kamp severler için ideal bir alan. Kışın kar yağdığında kar kalınlığı 2 metre yüksekliği bulabiliyor. Diğer aylarda da özellikle akşamları oldukça serin olduğu için yanınıza kalın kıyafetler almanızı tavsiye ediyoruz. Çadır kurmak ve ateş yakmak serbesttir. Girişler ücretsiz. Gelmeden önce ihtiyaçlarınız için mutlaka çevredeki yerleşim alanlarını ziyaret etmelisiniz, çünkü burada ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir yer bulunmuyor.

 

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkuru ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar. En yakın temiz su kaynağı 3 km mesafede Kuzu Yayla’da bulunuyor. Telefon çekiyor. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz. Tuvalet, çeşme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir alan bulunmuyor.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz

 

Altıoluk Yaylası Kamp Alanı

 

 

Asırlık meşe ağaçları, dağ çilekleri, kekik kokusu, sakinlik ve huzur… Tüm bunları bulabileceğiniz uzun ve yemyeşil bir yer Altıoluk Yaylası. Merkeze yaklaşık 1 saat mesafede yer alıyor, Kartepe ilçesine ise çok yakın. Yolları biraz bozuk fakat yakınına kadar toplu taşıma araçları ile gelinip yürüyebilirsiniz. Havası çevredeki yaylalara göre daha ılık fakat zaman zaman rüzgârın sesi uykunuzu bölebilir. Çeşme ihtiyacınızı yayla etrafındaki evlere yakın yalaktan giderebilirsiniz. Market, alışveriş ihtiyaçlarınızı yaylaya gelmeden çevreden yapmanız iyi olacaktır.

 

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkuru bulunuyor ve kontrollü ateş yakılabilir alanlarmevcut. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz

 

Sardala Koyu Kamp Alanı

 

 

Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı olan Sardala Koyu, yeşil ve mavinin her tonunu görebileceğiniz harika bir yer. Kocaeli il merkezine 68 km mesafede Ağva’ya ise sadece 20 dakika uzaklıkta bulunuyor. Kefken ve Ağva arasında görülmeye değer güzellikte bir sahildir. Kandıra’da Bağırganlı Köyü’ne ulaştıktan sonra kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Piknik, trekking, çadır kampı, mangal ve ateş yakmak için uygun bir yer. Gece denizi izlerken semaverinizde çay içebilir, gündüzleri buz gibi sulara kendinizi atabilirsiniz. En yakın market 6 km uzaklıkta. Çeşme, tuvalet ihtiyaçlarınız için giderebileceğiniz bir yer yok. Burada bir tesis olmadığından ihtiyaçlarınızı önceden hazırlayıp gitmeniz gerekiyor. Yakınlardaki yerleşim bölgelerinde ihtiyaçlarınızı giderip gelmenizde fayda var.

 

Konumu: Sahil Kenarı

 

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkuru, kontrollü ateş yakılabilir alanlar ve denize girilebilir alanlar. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz

 

Ercova Yaylası Kamp Alanı

 

 

Başiskele Yuvacık güzergâhından İnönü Yaylası’nı geçince varacağınız Ercova Yaylası, çevredeki kamp alanlarına göre biraz daha sakin bir alandır. Özellikle bahar ve yaz aylarında tercih edilen kamp alanında uzun yürüyüşlü turlar yapabilirsiniz, mangal ve piknik için tercih edebilir. Kışın yoğun kar altında kaldığı için yaylaya ulaşım sağlanamıyor. Su teminini İnönü Yaylası’ndan sağlayabilirsiniz. İçeride tuvalet yok ve giriş ücretsiz. Alışveriş ihtiyaçlarınızı gelmeden karşılamanız iyi olacaktır Yuvacık merkez alışveriş yapabileceğiniz son duraktır.

 

Kamp Olanakları: Çeşme mevcut, karavan alanı bulunuyor, yürüyüş parkuru ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar bulunuyor. WC, elektrik, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz

 

Bağırganlı Kamp Alanı

 

 

Bağırganlı Kocaeli ilinin Kandıra ilçesine 16 km mesafede yer alıyor. Şehir merkezine 72 km uzaklıkta yer alan Bağırganlı Kamp Alanı’na toplu taşıma ile ulaşım mevcut. Sahilin etrafında yer alan kamp alanı, doğasever konuklara eşsiz bir ortam sunmakta. Bir yanı sahil, bir yanı koy çevresine gittiğinizde kendinizi tuzlu deniz suyuna bırakabilir, günübirlik geziler ya da kamp yapabilirsiniz. Denize girerken kayaklıklara dikkat etmelisiniz. Alanda WC için tesis yok. Kamp atmak ücretsiz ve kontrollü olmak şartıyla ateş yakabilirsiniz.

 

Konumu: Sahil kenarı

 

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkuru, kontrollü ateş yakılabilir alanlar ve denize girilebilir alanlar mevcut. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı plaja yakın tesislerden karşılayabilirsiniz.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz

 

Serindere Kanyonu Kamp Alanı

 

 

Serindere Kanyonu Kocaeli iline bağlı olan Kartepe ilçesinde bulunmaktadır. Yürüyüş parkurlarıyla tanınan Serindere, şehir merkezine yaklaşık 26 km uzaklıkta bulunmaktadır. Doğa yürüyüşlerinin keyfini çıkarabileceğiniz harika bir Kanyondur. 6 adet şelale ve havuz şeklinde birçok gölete sahiptir. Yuvacık barajını besleyen her mevsimde farklı bir güzellik barındıran 3 kaynaktan biridir. Kocaeli’nden Yuvacık barajına doğru geldikten sonra Tepecik köyü istikametine giderek devam ediyorsunuz. Kanyon, Başiskele Yuvacık Barajı’nın üstünde yer almaktadır. Yakınından toplu taşıma araçları geçiyor. 4 mevsim boyunca trekking ve hiking yapabiliyorsunuz. Serindere kanyonu 6 adet şelaleyi içerisinde barındırıyor, hem yeşil hem de mavi renklerin içerisinde bulunan muhteşem bir kanyon. Burası kamp ve piknik yapmak isteyenler için oldukça güzel bir seçenek. Türkiye’nin en uzun yürüyüş parkurlarından biridir. Kanyonun etrafında ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz restoranlar bulunuyor.

 

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar ve yüzme alanı bulunuyor. Kamp alanının içerisinde elektrik, WC, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz

 

Kirazlı Yaylası Kamp Alanı

 

 

Maşukiye’nin en önemli yaylalarından Kocaeli’nin turizmini canlandıran bölgelerden biridir. Şehir merkezine 20 km mesafede yer almakta. Yakınına kadar toplu taşıma ile gidip yürüyebilirsiniz. Büyük bir piknik alanı olan yayladan İzmit Körfezi’ni ve Sapanca Gölü’nün manzarasını izleyebilirsiniz. Gördüğünüz manzaraya hayran kalacaksınız. Etrafta pek çok kahvaltı ve özellikle ünlü alabalık restoranları mevcut. Tuvalet, çeşme vb. ihtiyaçlarınızı buralardan karşılayabilirsiniz. Kirazlı Yaylası doğa yürüyüşü yaparken, doğal manzarayı izlemek, geceyi doğada geçirmek, ya da ailecek piknik yapmak için cennetten bir köşe gibi sizleri bekliyor. Kirazlı Yaylası’na çıkarken ister akarsu kenarlarında oluşmuş yürüyüş yolu şeklindeki patikaları tercih edebilirsiniz isterseniz de araba yolunu tercih ederek ulaşabilirsiniz.

 

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar ve piknik alanları. Kamp alanında elektrik, WC, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz

 

Yuvacık (Kirazdere) Barajı Kamp Alanı

 

 

Kocaeli‘nin Başiskele ilçesine bağlı olan Yuvacık Yakacık Mahallesi’nden izlenilebilecek en güzel manzara, Yuvacık(Kirazdere) Barajı’nın manzarasıdır. İki dağın arasından akan suyun kanyonu anımsatan görüntüsü muhteşem bir manzara oluşturmaktadır. Şehir merkezine 30 dakikalık mesafede yer alan Yuvacık Barajı Kamp Alanı’na ulaşım kolay. Başiskele üzerinden yakınlarına kadar toplu taşıma ile gitme şansınız var. Uzun yeşil ağaçların gölgesinde ve baraj manzarasında, doğa yürüyüşleri yapabilmeniz için uygun bir alan. Yakın çevresinde konaklama yapabileceğiniz ahşap evler, mangal ve piknik alanları bulunmaktadır. Alabalığıyla ünlü birçok restoran bulunuyor. Bu mekanlarda WC ve duş gibi tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

 

Konumu: Göl Kenarı

 

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar ve piknik alanları. WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı Serindere ve Kirazdere üzerindeki alabalık tesisleri, büfe ve marketlerden karşılayabilirsiniz.

 

Maşukiye Kamp Alanı

 

 

Yazları yemyeşil kışınsa kızıl rengin hâkim olduğu Maşukiye Kocaeli şehir merkezine yaklaşık 21 km mesafede bulunuyor. Ulaşımı oldukça kolaydır. İster kahvaltı için gidin, ister alabalık yemek için. İsterseniz meşe ağaçlarının gölgesi altında uzun soluklu yürüyüşler yapın, ister Sapanca Gölü’nü izlediğiniz harika manzarayı fotoğraflayın. Kamp yapmak isterseniz etrafı tertemiz ücretli ve ücretsiz yaylalarla dolu. Kişisel ihtiyaçlarınızı çevresindeki tesislerden giderebilirsiniz. Birçok restoran bulunmaktadır. Ateş yakabilme şansınız var fakat odun bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

 

Konumu: Göl Kenarı

 

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları bulunuyor, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar, piknik alanları ve yüzülebilir alanlar mevcut. Elektirik, WC, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı Maşukiye ilçe merkezindeki büfe, marketler ve benzin istasyonlarından karşılayabilirsiniz.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz

 

Kerpe Kartal Kayalıkları Kamp Alanı

 

 

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde yer alan Kerpe’nin en ünlü yerlerinden biri olan Kartal Kayalıkları şehir merkezine yaklaşık 76 km mesafede yer almaktadır. Doğal güzellikler, denizle kampı buluşturmak isteyenlerin ilk adresi haline gelmiştir. Toplu taşıma ile yakınına kadar gidebiliyorsunuz. Dev kayalıkların olduğu yerin Karadeniz’e kıyısı var. Çam ormanlarının kokusunu içinize çekip gün batımını izlemek, Karadeniz’in soğuk sularında yüzmek için harika bir yer.  Fakat hafta sonu değil de hafta içlerinde gitmeyi tercih etmeniz yoğunluk yaşamamanız adına daha iyi olur. Ateş yakabilir, konaklayabilir ve piknik yapabilirsiniz. Ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı çevredeki yerleşim alanlarında karşılayabilirsiniz.

 

Konumu: Sahil Kenarı

 

Kamp Olanakları: Kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar, yürüyüş parkurları, piknik alanları, yüzülebilir alanlar ve balık tutma olanakları mevcut. Kerpe ilçe merkezindeki büfe, marketler ve benzin istasyonlarından elektrik, WC, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz

 

Karakaya Piknik Ve Kamp Alanı

 

 

Şehrin yoğun temposundan uzak, Yuvacık’ın en temiz yerlerinden biridir. Karakaya Piknik ve Kamp Alanı, merkeze yaklaşık 20 km mesafede bulunuyor, ulaşımı oldukça kolay. Bu alanda kamp atabilirsiniz. Dere içi ve çardaklarda piknik yapabileceğiniz masalar mevcut. İçerisindeki tesiste masalara kadar içecek servisi sunulmakta. İsterseniz dışarıdan mangalınızı kendiniz getirebilirsiniz, isterseniz de tesis içerisinde manga veya semaverinizi hazır olarak alabilirsiniz. Tesis içerisinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz olanaklar mevcut. Derenin sesi zihninizi temizlerken ağaçların gölgesi sizi serinletecektir.  Ormanın içerisinde ATV, zipline, paintball, futbol sahası ve çocuklar için oyun parkı gibi olanaklar mevcut. Tesiste WC ve çeşme ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

 

Konumu: Dere Kenarı

 

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, kontrollü ateş ve mangal yakabileceğiniz alanlar mevcut. Elektirk, Wi-Fi, çeşme, WC, piknik alanları ve piknik masaları, lokanta, büfe, restoran, çocuk oyun alanları, zipline, ATV safari ve balık tutma aktiviteleri de bulunuyor.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz

 

Cebeci Kamp Alanı

 

 

Kandıra’nın çok güzel sahillerinden biri olan Cebeci, merkeze 50 km mesafede bulunuyor. Toplu taşımayla kolayca gidebilme şansınız mevcut. Yazları berrak suyu, her mevsim serin orman yollarıyla ünlüdür. Yazın denize girmeyecekseniz uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. İster çimlerin üzerinde ister kumsalda piknik ve kamp yapabilirsiniz. Plaj mavi bayrak standartlarına sahip ve yaklaşık 5–6 km uzunluğundadır. Balık tutabilmeniz için canlı çeşitliliği çok fazla. Sahilde futbol, voleybol alanları, sörf olanakları ve güneşlenmek için alanlar mevcut. Yiyecek, içecek, WC, duş ve alışveriş için çevredeki alanları kullanabilirsiniz.

 

Konumu: Sahil Kenarı

 

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, piknik alanları, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar ve yüzülebilir alanlar. Cebeci ilçe giriş merkezinde WC, elektrik, çeşme, market ve restoran gibi ihtiyaçlarınızı büfe, marketler ve benzin istasyonlarından karşılayabilirsiniz.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz

 

Pembe Kayalar Kamp Alanı

 

 

Kefken’de ziyaret edilmesi gereken en ilgi çeken yerlerden bir tanesi de Pembe Kayalardır. Cebeci’ye 1 km mesafede bulunuyor ve toplu taşıma ile de gidebilirsiniz. Yazın denize girmek için, kışın ise balık tutmak için ideal bir alan. İsmini aldığı kayalara gün ışığı vurduğunda eşsiz bir manzara ortaya çıkmaktadır. Pembe Kayalar, Kefken’in güzelliğine güzellik katan müthiş manzaralar sunmaktadır. Günübirlik geziler ya da kamp atmak için uğrayabilirsiniz. Ateş yakmak için uygun. Yakınlarında WC ve çeşme gibi yerler bulunmaktadır.

 

Konumu: Sahil Kenarı

 

Kamp Olanakları: Temiz su, yürüyüş parkurları, ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz market ve denize girilebilir alan bulunmaktadır. Elektrik, WC, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı ilçe merkezindeki büfe, marketler ve benzin istasyonlarından karşılayabilirsiniz.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz

 

Şehitler Korusu Kamp Alanı

 

 

Şehitler Korusu Kamp Alanı şehir merkezine 6 km mesafede yer alan, Bağçeşme bölgesinde bulunuyor. Şehir merkezinden kalkan toplu taşıma olanaklarıyla ya da yürüyerek gidebilirsiniz. Antik dönemlerden kalma surlar içerisinde yer alan kamp alanı körfez manzarasına sahiptir. Manzarası bir yana, şehir içerisine yakın dinlenebilmek için güzel yemyeşil bir mekân. Çevrede çocuk oyun parkı, piknik alanları ve yazları Türk filmlerinin izletildiği açık hava tiyatrosu bulunmaktadır. Yakın çevresinde, ihtiyaçlarınızı karşıyabileceğiniz market ve WC gibi alanlar mevcut.

 

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları, kontrollü ateş yakılabilir alanlar, piknik alanları ve piknik masaları, çocuk oyun alanları, açık hava tiyatrosu bulunuyor. WC, elektrik, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı kamp alanına yakın köydeki büfe ve marketlerden karşılayabilirsiniz.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz

 

Çınarlıdere Piknik Ve Kamp Alanı

 

 

Kocaeli’nin Derince ilçesi yakınlarında yer almakta olan Çınarlıdere’ye ulaşım minibüslerle sağlanabiliyor. Mesire alanına girişte upuzun ve güzel bir yol sizi bekliyor olacak. İçeride bulunan dere yazın ve sonbaharda kuru olabilmektedir. Karavan, piknik, çadır için oldukça uygun bir alana sahip. İçeride bulunan taş ocaklarda mangal yakabiliyorsunuz. Yol üzerinde, tuvalet ve çeşme gibi alanlar mevcut. Yolda meyve ağaçları görmeniz mümkün. Yeşile doyacağınız yerde uzun yürüyüşler yaparak şelaleye gidebilirsiniz. Yakınlarda market bulunmadığı için hazırlıklı gelmenizde fayda var.

 

Kamp Olanakları: Kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar, yürüyüş ve koşu parkurları, çadır konaklama yerleri, voleybol sahası ve çeşmeler mevcut. WC yeri bulunmuyor. Elektrik, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz

 

Aytepe Diriliş Kamp Alanı

 

 

Samanlı dağlarında bulunan Aytepe 950 metre rakımlı bir yerdir geniş çayırları bulunur, Başiskele ilçesine bağlı olan bu bölge yeşilin hâkim olduğu, fotoğraf tutkunlarının hayranlıkla izleyeceği bir kamp alanıdır. Soğuk dere kanyonlarına sahiptir. Kamp bölgesinin etrafı mağaralar, trekking alanları ve kanyonlar ile çevrilidir. Otel ve konaklama hizmetleri dışında belirli bir ücret karşılığında kendi çadırınızı da kurabiliyorsunuz. Bu alanda doğa yürüyüşleri yapılabilir, kontrollü bir şekilde ateş yakmak serbesttir. Merkezden kalkan minibüsler ile ulaşabilirsiniz. 

 

Kamp Olanakları: Tuvalet ve su hizmetleri bulunuyor. İçeride restoranlar da mevcut isterseniz ücretli alanlarında tadını çıkarabilirsiniz. WC, duş, lavabo ve su ihtiyaçlarınızı ücretsiz olarak karşılayabilirsiniz.

 

Kamp Ücreti: Ücretsiz, sadece girişte araba için giriş ücreti ödemeniz gerekmektedir.

 

Kuzu Yaylası Kamp Alanı

 

 

Kuzu yaylası Kocaeli’nin Kartepe İlçesi sınırında yer almaktadır. Rakımı yaklaşık 1390 metre olan yayla, daha çok kış tatillerinde tepe noktasında bulunan kayak yapılabilen otel ile tanınıyor. Merkeze yaklaşık 33 km mesafede bulunan milli parka ulaşımınızı sağlayabileceğiniz toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Yaylanın merkezi düzlük ve bol ağaçlıklı alanlardan oluşuyor. Görkemli ağaçlar ve bol bol yeşillik göreceğiniz Milli Park, piknikçilerin de ilgi odağı haline gelmiştir. Kamp atabilmeniz için birçok uygun alan var. Geceleri oldukça soğuk olduğu için mutlaka önlem almalısınız. Çakal sesleri duyabilirsiniz, toplu gitmekte fayda var. Ateş yakabilirsiniz, tuvalet ve çeşme gibi ihtiyaçlarınız için de milli park girişinde ücretsiz bir tesis bulunmaktadır.

 

Kamp Olanakları: Çeşme, WC, kameriyeler, giriş kontrol noktası (güvenlik), büfe, mescit, yağmur barınağı, kır lokantası, piknik masaları, piknik alanları ve çocuk oyun alanı.

 

Kamp Ücreti: Şahıs 6,5 TL, öğrenci 3 TL, bisiklet 6,5 TL, motosiklet 13 TL, otomobil 20 TL, minibüs 58 TL, midibüs 104 TL, otobüs 175 TL, çadır konaklama 30 TL ve karavan konaklama 40 TL. (2020 yılı ücretleri)

 

Kerpe Doğa Çadır Kampı

 

 

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinin Kerpe bölgesinde yer almakta olan kamp alanı, denize sadece yürüme mesafesi uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 65 km mesafede yer alan kamp alanına özel araçlarınız veya yakınına giden toplu taşımalar yardımıyla ulaşmanız mümkündür. Kampçılara kerpe merkeze yakın konumuyla kolaylık sağlıyor. Burayı denize yakın oluşu ve doğayla iç içe oluşu özel kılıyor. Kamp alanı içerisinde her çadıra ait masa ve sandalye, mangal, oyun salonu, ortak kullanımlı çamaşır makinesi, WC, duş ve çay bahçesi mevcut. Ücretli olarak faydalanabilirsiniz.

 

Konumu: Sahile Yürüme Mesafesinde

 

Kamp Olanakları: Karavan ve kamp alanında 24 saat güvenlik bulunuyor. WC, elektrik, duş, sıcak su, her çadıra özel aydınlatma ünitesi, buzdolabı, ortak kullanımlı bulaşıkhane, Wi-Fi, çay bahçesi, oyun salonu, TV odası ve mangal alanı.

 

Kamp Ücreti: 3 kişilik çadır konaklama kamelya dahil 120 TL, 3 kişilik kamelyasız çadır konaklama 100 TL, kendi çadırıyla gelenler 80 TL. İsteğe bağlı kahvaltı ücreti 20 TL, çamaşırhane ücreti 10 TL. (2020 ücretleri)

 

Ömerağzı Piknik ve Kamp Alanı

 

 

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunan Kerpe’nin, Karadeniz’e açılan koylarından biri olan Ömerağzı, şehir merkezine yaklaşık 1 saatlik mesafede yer alıyor. Ulaşımı kolay olan kamp alanına girişler ücretlidir. Doğadan kopmadan sahil turizmi yapmak isteyenler için harika bir alternatif. Denizi dingin ve güzel, havası yumuşak olduğu için geceleri de çok soğuk değil, üstelik manzarası harika bir yer. Ağaçların gölgesinde güneşlenebilir, gece denizin dalgalarının sesiyle uyuma deneyimi yaşayabilirsiniz. Alanda erzaklarınız için dolap, ihtiyaçlarınız için duş, tuvalet bulunmaktadır. Yakınlarda alışveriş için köy pazarları ve marketler bulunuyor. Haftasonu günübirlik deniz için gelenler çoğunlukta olduğu için haftasonları alan bayağı kalabalık oluyor ama hafta içleri sakinliğini koruyor.

 

Konumu: Sahil Kenarı

 

Kamp Olanakları: Piknik alanları, içerisinde piknik masaları, yürüyüş parkurları, WC, elektrik, duş, çeşme, market ve mangal yakılabilir alanlar bulunuyor.

 

Kamp Ücreti: Kamp alanına araçla giriş ve otopark ücreti 30 TL/günlük, konaklama ücreti ise 60 TL(2018 ağustos ayı ücreti).

 

Sarısu Gençlik Kampı

 

 

Kandıra’nın Sarısu bölgesinde 10–18 yaş arası öğrencilere yaz tatillerini verimli geçirebilmeleri için Kocaeli Belediyesi tarafından hizmet veren bir kamp alanıdır. Öğrenciler bu kamp alanında futbol, masa tenisi, satranç, trekking, deniz bisikleti ve yürüyüş gibi aktivitelerden faydalanabiliyor. Aynı anda 72 öğrenciye hizmet verebilir kapasiteye sahiptir. Alanda, öğrencilere günde 3 öğün yemek sunuluyor ve diğer temel ihtiyaçları da karşılayacakları alanlar bulunuyor.

 

Konumu: Sarısu Çay kenarı ve sahile yürüme mesafesi.

 

Kamp Olanakları: Yatakhane, bunglov, su ve doğa sporları aktiviteleri, el sanatları atölyesi, yüzme, WC, duş, elektrik, Wi-Fi, restoran, büfe, yürüyüş parkurları ve eğlence birimleri.

 

Kamp Ücreti: Kamp programı ve kamp ücreti için ilgili telefon numarasını arayabilir, İnternet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Karaca Dağ Evleri Kamp Alanı

 

 

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde Yuvacık Bölgesinde yer alan Karaca Dağ Evleri, şehir merkezine 15 km uzaklıkta bulunuyor. Pek çok farklı ağaçtan yapılan, isimlerini yapıldığı ağaç türünden alan bungalovlar yer almaktadır. Yemek alanları ortak, iç ve dış alan olarak farklı manzaralar eşliğinde yemek yeme fırsatları bulunuyor. Mükemmel havası, mavi ve yeşilin uyumuyla şehirden uzak dingin ve ruhunuzu yenileyebileceğiniz güzellikte Trekking parkurları bulunuyor. Yoga aktiviteleri gruplarla birlikte doğa ile iç içe ortamda yapılıyor. Duş, tuvalet, saç kurutma makinesi gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Hem doğada kalmak isteyenler hem de konforunuzdan vazgeçmeyeceğiniz için ince düşünülmüş bir yer. Ücret karşılığı faydalanabilirsiniz.

 

Kamp Olanakları: Elektrik, temiz su, WC, duş, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar, yürüyüş ve bisiklet parkurları, yoga, üç öğün yemek servisi, grup aktiviteleri ve Wi-Fi nevcut.

 

Kamp Ücreti: Kayın, ceviz, ardıç, sedir, meşe, tarçın, selvi ve ladin adında konaklama birimleri bulunmaktadır. Kişi başı konaklama ücretini tesisi arayarak öğrenebilirsiniz.

 

Gazi'nin Yeri Kamp Alanı
 

 

Hayattan kopmadan konforlu bir doğa tatili yapmak için ideal bir yer. Özgün mimari yapısı, şirin sıcak görünümlü bunglov evleri dört mevsim hizmet sunuyor. Merkeze yaklaşık 20 dakikalık mesafede yer alan işletmede, sağlıklı gıdaları ve tadı damağınızda kalacak lezzetler sunan restoran, kendin pişir kendin ye mangal alanı, çadır kampı için arazi ve konaklayabilecekleri ağaçların arasında bungalov evler yer almakta. İçerisinde akan nehrin sesi eşliğinde, kuş cıvıltılarını dinleyebilirsiniz. Günübirlik olarak doğa gezisi, zengin köy kahvaltısı için de ziyaret edebilirsiniz. Trekking haricinde, paintball, ATV, ve piknik gibi aktiviteler de yapabilirsiniz. Tuvalet, duş ve mescit gibi yerler bulunmakta.

 

Konumu: Dere Kenarı

 

Kamp Olanakları: Çadır kamp alanı, bungalov evleri, , restoran, piknik alanı, çay bahçesi, ateş ve mangal yakılabilir alanlar, kasap hizmeti, paintball, ATV ve 4×4 safari, yürüyüş, WC, ücretsiz otopark ve vale, elektrik, duş, Wi-Fi ve TV.

 

Kamp Ücreti: Fiyat bilgilerine tesisi arayarak ulaşabilirsiniz.

 

Karaaslan Kamping

 

 

Başiskele mevkiinde yer alan Karaaslan Kamping, şehir merkezine yaklaşık 30 dakika mesafede yer almaktadır. Ormanın içinde kendine ait restoranı olan Karaaslan Tesisi, mangal, piknik ve kütük evlerde konaklama hizmeti veren bir yer olarak biliniyor. Arkadaşlarınızla şehir merkezinden uzakta ATV safari, offroad safari, trekking ve bisiklete binme gibi doğa ile iç içe unutulmaz aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Dört mevsimi her rengiyle yaşayan kışın bembeyaz yazın yemyeşil görüntüleriyle sizi büyülüyor. Burada ücretli konaklayabilirsiniz. 

 

Konumu: Dere Kenarı

 

Kamp Olanakları: Konaklama birimine göre değişen WC + banyo, sıcak su, oda servisi, eşya dolapları, Wi-Fi, elektrik, TV ünitesi, balkon, hamak, yürüyüş parkurları, paintball, offroad safari, ATV safari, çadır konaklama, masaj, bisiklet parkurları, fotoğraf turları, ateş ve mangal yakılabilir alanlar.

 

Kamp Ücreti: 

 

  • Standart odalar hafta içi kahvaltılı konaklama ücreti kişi başı 200 TL,

  • Kahvaltısız konaklama ücreti kişi başı 160 TL,

  • Özel odalarda kahvaltılı konaklama ücreti kişi başı 270 TL, 

  • Kahvaltısız konaklama ücreti kişi başı 220 TL,

  • Suit odalarda oda kahvaltılı konaklama ücreti kişi başı 250 TL, 

  • Kahvaltısız konaklama ücreti kişi başı 200 TL. 

  • Ahşap kütük evlerde oda kahvaltılı konaklama ücreti kişi başı 220 TL, 

  • Kahvaltısız konaklama ücreti 170 TL, 

  • Karavan konaklama 130 TL,

  • Çadır konaklama 60 TL.

 

Fiyat listesi 2020 yılına aittir. 0-6 yaş aralığı yatak ücreti alınmamaktadır. 7-12 yaş aralığı %50 indirimle konaklama yapabilirler. 3 gece ve üzeri konaklamalarda %15 indirim yapılmaktadır.

 

Teksen Köyü Ve Gölü Kamp Alanı

 

 

Kocaeli İzmit merkezine yaklaşık 45 km uzaklıkta bulunan bir kamp alanı. Köy halkı konuksever, güzel doğasıyla sakinlik ve doğa tatili arayanlar için mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri. Araçla yakınına kadar gelebilirsiniz. Yeşil ve mavi renginin buluştuğu yer kamp atabilmeniz için uygun bir araziye sahip. Göl kenarındaki tatil köyünde bungalovlarda kalabilme şansınız var. Çadır kampı yapmak isteyenler için ücretsiz bir alan. Balık tutabilmek, kurbağa ve kuş sesleri eşliğinde serin havada uyuyabilmek, muhteşem manzarayı fotoğraflayabilmek için ziyaret edebilirsiniz. Ateş yakmanız için uygun alanlar bulunuyor.

 

Konumu: Göle Yürüme Mesafesinde

 

Kamp Olanakları: Piknik alanları, çadır konaklama yeri, kontrollü ateş ve mangal yakılabilir alanlar, çeşme, yürüyüş parkurları ve gölde balık tutma olanakları mevcut. WC, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir yer bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına yakın Teksen köyünden temin edebilirsiniz.

 

Kamp Ücreti: Göle yakın Teksen Tatil Köyü kamp alanı ise ücretlidir. Hafta içi bungalov konaklama ücreti 120 TL, hafta sonu 150 TL. (2020 ücretleri yazılmıştır.)

 

Eriklitepe Tabiat Parkı Kamp Alanı

 

 

Kocaeli ilinin Gölcük ilçesinin İrşadiye mahallesinde içinde kalan Eriklitepe Tabiat Parkı'nın işletmesi Gölcük Belediyesi tarafından yürütülmektedir. Eriklitepe Kamp Alanı devlet ormanı üzerine kurulmuştur. Eriklitepe Tabiat Parkı Erikli Düzü Yaylasında bulunan doğal yaşam alanlarından bir tanesidir. Eriklitepe kamp alanına girişler ücretsizdir.

 

Şehirden uzakta dinlenebileceğiniz Eriklitepe kamp alanında yürüyüş parkurları, ailenizle beraber kalabileceğiniz bungalov tipinde evler, çadır kuracağınız alanlar ve çay bahçeleri bulunmaktadır. Bunların yanında temel ihtiyaçlarınızı karşılamak için yapılarda bulunmaktadır. Ayrıca mescit alanları da bu tabiat parkında mevcuttur.

 

Kocaeli’nin Gölcük ilçesine bağlı olan Eriklitepe, şehir merkezine 29 km mesafede. Doğa turizmi açısından önemli bir lokasyon. Özel araçlarınız ile veya toplu taşıma ile ziyaret edebilme şansınız bulunuyor. Bölge ardıç, kayın, böğürtlen ve ladin açısından oldukça zengin, bunlar sayesinde toprağın güzel kokularını soluyabilirsiniz. 600 dönümlük araziye kurulan parkta seyir kuleleri, kamp ve piknik alanları, bungalov evler, WC ve çeşme gibi alanlar mevcut. Kır restoranı, mahalli satış üniteleri de ayrıca bulunmaktadır. Bungalovlarda konaklama ücretli.

 

Kamp Olanakları: Ücretsiz otopark alanı, WC, çocuk oyun alanı, kameriyeler, kır lokantası, büfe, mescit, seyir kulesi, yöresel ürün satış noktaları, parkur, piknik alanları, kır evi ve yürüyüş yolu. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

 

Kamp Ücreti: Şahıs 6 TL, öğrenci 3 TL, bisiklet 7 TL, motosiklet 14 TL, otomobil 21 TL, minibüs 63 TL, midibüs 112 TL, otobüs 189 TL, çadır konaklama 30 TL, karavan konaklama 40 TL ve kır evi konaklama 250 TL olarak belirlenmiştir. (2020 ücretlendirmeleri yazılmıştır.)

 

Beşkayalar Tabiat Parkı Kamp Alanı

 

 

Beşkayalar Kocaeli il sınırları içerisinde önemli trekking alanlarından biridir. Kocaeli ile Bursa arasındaki Samanlı Dağları’nın kuzeye bakan yamaçlarında yer alır. Başiskele konumunda yer alan Tabiat Parkı’na yürüyerek ya da toplu taşımalar ile gidebilirsiniz. Günübirlik geziler ve çadır kampına uygun olan alan ücretsizdir. Dağlık ve ormanlık olan bu alanda herhangi bir tesis ve WC bulunmamaktadır. Gelmeden önce ihtiyaçlarınızı gidermelisiniz. İçerisinden akan etrafı yeşilliklerle süslü derenin ilerisinden Menekşe Yaylası’na varabilirsiniz. İçerisinde asırlık kayın, gürgen ve meşe ağaçları görmeniz mümkün.

 

Kamp Olanakları: Çeşme, WC, kameriyeler, giriş kontrol noktası (güvenlik), mescit, yağmur barınağı, piknik masaları, piknik alanları ve çocuk oyun alanı. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

 

Kamp Ücreti: Şahıs 6,5 TL, öğrenci 3 TL, bisiklet 7 TL, motosiklet 14 TL, otomobil 21 TL, minibüs 63 TL, midibüs 112 TL, otobüs 189 TL, çadır konaklama 30 TL ve karavan konaklama 40 TL. (2020 ücretlendirmeleri yazılmıştır.)

 

Kumcağız Orman ve Deniz Kampı

 

 

Kumcağız mutlaka gidilmesi gereken mavi ve yeşil tonları bolca görebileceğiniz Kocaeli Kandıra’da bulunan yerlerinden biridir. Kocaeli şehir merkezine yaklaşık 1 saatlik uzaklıkta bulunuyor. Toplu taşıma araçlarıyla gidebilme şansınız da bulunuyor. Sahil kenarında çadır kampı sevenler ve karavanla tatil yapmak isteyenler mutlaka ziyaret etmelidir. Elektrik, çeşme, duş, WC ve kiralık çadır alanlarına sahip ormanın arka tarafları ağaçlarla kaplı bu alanlarda yürüyüşler yapabilirsiniz. Kıyı kısmında sizi masmavi bir manzara bekliyor olacak. Kumcağız’da plajı ikiye bölen bir dere bulunur. Derede bol miktarda sazan ve tatlı su balıkları vardır, balık tutmayı sevenler için de güzel bir aktivite olacaktır. Sahildeki kumsal alanda çay bahçeleri de mevcuttur.

 

Konumu: Sahil kenarı

 

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, denize girilebilir alanlar, soyunma kabinleri, yürüyüş parkurları, büfe ve restoranlar mevcut.

 

Kamp Ücreti: Kamp alanına giriş ücreti 10 TL’dir. Çadır konaklama ücretsiz. (2020 ücretlendirmesi yazılmıştır.)

 

Sülüklü Göl Kamp Alanı

 

 

Sülüklü Göl, doğa âşıklarının ve sporcularının kesinlikle görmesi gereken harika göllerden birisidir. Bu yemyeşil doğanın içerisinde kalabalık, şehirden ve gürültüden uzak bir kamp yapmak istiyorsanız burası tam size göre. Bu alanda balık tutmak ve yüzmek yasaktır. Kampçılar için odun, su, tuvalet gibi imkânlar mevcut. Kamp alanında bazı telefonlar çekmiyor fakat güvelik olduğu için endişe edecek bir şey yok. Sakarya çıkışındaki otobandan devam ederseniz alana kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Giriş Ücreti: Şahıs 5 TL, otomobil 18 TL, motosiklet 10 TL.

 

Kamp Ücreti: Çadır konaklama 25 TL, karavan konaklama 34 TL. (2020 ücretlendirmesi yazılmıştır.)

 

Kamp Olanakları: WC, çeşme ve kamp alanına yakın tesiste yiyecek ve içecek temini yapabilirsiniz.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.