Kocaeli Bilim Merkezi

Kocaeli ilinin İzmit ilçesinde yer alan Kocaeli Bilim Merkezi restore edilen tarihi Seka Kağıt Fabrikası binasında Nisan 2015’te hizmete açılmıştır.

HABERİ DİNLEMEK İÇİN DOKUNUN.
5a005ba0b6e6-5d63e876adebc-1-jpg
Kocaeli Bilim Merkezi
Giriş20.11.2019 15:14

Bilim Merkezi Kocaeli Seka Kağıt Fabrika binası restore edilerek Nisan 2015 yılında hizmete açılmıştır.İzmit ilçesinde bulunmaktadır.

Kocaeli Bilim Merkezi bünyesinde 2.100 metrekare kapalı ve 680 metrekare açık sergi alanında 210 adet sergi ünitesi yer almaktadır. Bu sergi ünitelerinde algı ve gerçeklik, dinamik dünya, keşfet temaları ele alınmaktadır. Kocaeli bilim Merkezi’nde sergi alanları dışında eğitim programlarını gerçekleştirildiği atölye ve laboratuvar alanları da bulunmaktadır.

Birbirinden farklı yaş gruplarını ve farklı bilgi birikimine sahip bireyleri bilimle tanıştırmak ve bilimi toplum için daha anlaşılır kılmak amaçlanır bilim merkezlerinde.Bilim ve teknolojinin önemi toplum tarafından daha kolay anlaşılsın diye deneysel uygulamalar barındıran etkinlikler düzenliyor.Ziyaretçilerini denemeye ve keşfetmeye teşvik etmeyi hedeflerler.

Okulların gezi rotasında ilk ekledikleri yer olan bilim merkezi,öğrencilerin de ilgisini çekiyor.Birçok bilgi öğrenen genç bilim insanı adayları, evlerine dönerken farklı farklı soru işaretleri taşıyor oluyor akıllarında. Anne babalarında aktivitelerinde yer alan bilim merkezi her yaştan insanın görmesi gezmesi gereken bir mekan.

Klasik müzelerde olduğu gibi sessiz sedası ortamlar,cam vitrinlerin arkasında dokunulması yasak objelerin sergilendiği bir yer asla değil.Aksine Bilim merkezi ziyaretçilerine gezip rahatça dokunabilecekleri ve deneylerle uygulamalı ortamları sunuyor.

Bilim merkezi bünyesinde birçok deney alanı,kütüphane,kafe,bilimsel sahne ve benzeri ilgi çekici alan bulunduruyor.

 

Kocaeli Bilim Merkezi Nerede

 

Adres:Kozluk Mahallesi Mehmet Ali Kağıtçı Sokak No:77 İzmit/Kocaeli

Telefon: 0262 317 26 37

 

Nasıl Gidilir

Kocaeli Bilim Merkezine toplu taşıma araçları ve özel aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Ziyaret Saatleri

Kocaeli Bilim Merkezi Pazartesi günü hariç haftanın her günü 09:00 ile 18:00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.

 

Giriş Ücreti

Kocaeli Bilim Merkezinde giriş ve etkinlikler ücretsizdir

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum yazarak Kocaeligo Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeligo hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.