Güzellik Sırları

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri


Makyaj yaparken çoğumuzun istediği görüntü upuzun etkileyici kirpiklerdir. Özellikle davetlerde özel gecelerde takma kirpik etkisi yaratmak isteriz. Gece makyajı söz konusu olduğunda takma kirpik olmadan olmaz diyenlerdenseniz evde kirpik uzatma yöntemleri ile bu sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Uzun ve gür kirpikler sayesinde takma kirpik kullanmaya gerek kalmadan hem gece hem de gündüz makyajında kirpiklerinizde istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz.

48813250998a-5d5a4bc1ed185-1-jpg
Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri
Giriş21.11.2019 17:28

 

Kirpiklerinizin daha uzun ve gür görünmesini istiyorsanız kesinlikle bakım uygulamalısınız. Öncelikle bunu makyaj ile elde edebileceğiniz gibi uzun süreli kirpik bakımı uygulayarak da başarabileceğinizi belirtelim. Sizlere evde kirpik uzatma teknikleri konusunda pratik birkaç uygulamadan bahsedeceğiz. 

  

1. Shea Yağı 

 

 

Shea yağı, saç köklerini besleyerek kirpiklerinizi güçlendiren ve büyümelerini hızlandıran A vitamini ve E vitamini içerir. Shea yağı, C vitamini açısından da zengindir ve antioksidanlar, iltihap önleyici özellikler ile doludur. C vitamini, serbest radikal hasarını önler ve kolajeni güçlendirir. Bu nedenle, shea yağı kirpiklerin kalınlığını korumanıza ve büyüme hızlarını artırmanıza yardımcı olabilir. 

 

Uygulama: 

 

Parmak uçlarınıza shea yağı sürün ve ardından nazikçe kirpiklere masaj yapın. Bu uygulamayı yatmadan önce günlük olarak yapın ve sabahları gözlerinizi yıkayın. Kirpikleriniz güçlenecek ve kalınlaşacaktır. 

 

2. Hint Yağı

 

 

Hint yağı güzellik dünyasına yabancı değildir. Güneş yanığı ve kırışıklıkları tedavi etmekten erken beyazlamayı ve kepeği önlemeye kadar, bu güzellik iksiri birçok kişi tarafından günlük cilt bakımı ve saç bakımı rutinlerinde güvenilmiştir. Pek çok faydasından biri, saç uzamasını teşvik ettiği gibi kirpik uzaması için de harika bir iş çıkarmasıdır.  

 

Uygulama:  

 

Hint yağını her gece yatmadan önce kirpiklerinize uygulamanız kirpiklerinizi aynı zamanda güçlendirecek ve dökülmelerini engelleyecektir. Birkaç damla hint yağını hindistancevizi yağı ile karıştırın ve pamuklu bir uç yardımıyla kirpiklere nazikçe uygulayın. Her gece yatmadan önce yapın ve sabah yıkayın. 

 

3. Hindistan cevizi, badem ve zeytinyağı karışımı 

 

 

Üç yağın tamamı proteinler ve mineraller açısından son derece zengindir ve kirpikleriniz üzerinde inanılmaz etkiler yaratabilirler. Zeytinyağındaki yüksek protein içeriği kirpik uzamasını sağlarken, hindistan cevizi ve badem yağındaki besleyici özellikler kirpiklerinizi ipeksi ve pürüzsüz tutar ve kırılmayı önler. 

 

Uygulama: 

Yağları karıştırın ve karışımı nazikçe kirpiklere uygulayın. 3-4 saat sonra yıkayın. Bu kirpik büyüme karışımını her gün, günün her saatinde kullanabilirsiniz. 

 

4. Yeşil Çay 

 

 

Yeşil çay antioksidanlarla doludur ve kirpiklerin uzamasını geri kazandırarak uzun , yoğun ve güçlü hale getirir . 
 

Uygulama 

 

Çay yaprakları veya bir adet poşet çayı ile bir bardak ılık su kullanarak yeşil çay hazırlayın. Çay soğuduktan sonra kirpiklere uygulayın ve gece boyunca bırakın. Geri kalanını soğutun ve karışımı önümüzdeki 3 gün boyunca kullanın. 

 

5. Vazelin 

 

 

Kirpik büyümesini hızlandırmanın en basit yollarından biri, vazelin uygulamasıdır. Kirpiklerinizin daha hızlı büyümesine yardımcı olan mükemmel bir yumuşatıcı ve nemlendirici kremdir. 

 

Uygulama: 

 

Kirpiklerinize her gün saf vazelin sürün ve göz kapaklarının üzerine de masaj yapın. Gözlerinizi yatıştırmak ve daha kalın kirpiklere sahip olmak için yatmadan önce bu işlemi günlük olarak uygulayın. 

 

6. E Vitamini 

 

 

E vitamini , saç dökülmesinde artışa neden olan oksidatif hasarı azaltmaya yardımcı olabilecek güçlü bir antioksidandır. Ayrıca saç tellerinin sayısını artırmaya yardımcı olabilecek tokotrienol bileşikleri içerir. Dolayısıyla daha uzun kirpiklere katkıda bulunacaktır. 

Bir E vitamini kapsülü alın, kapsülü delin ve yağı kirpiklere uygulayın. Bunu günün herhangi bir saatinde yapabilirsiniz. Kirpikler yağı emer ve güçlenir. Kirpiklerin topaklanmasını ve kırılmasını önlemek için bu yağı maskara uygulamadan önce de uygulayabilirsiniz. Kirpiklerinizi güçlü ve uzun tutmak için E vitamini içeren maskaraları da tercih etmeniz yararlı olacaktır. 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.