Güzellik Sırları

Kirpik Liftingi, Kirpik Laminasyonu Uygulaması


Kirpik liftinginde kirpikler kıvırılıp boyanıp bırakılır ama kirpik laminasyonunda buna ek olarak bir de protein botox bakımı yapılıyor. Protein botox bakımı ile beraber sadece kıvrılmayı sağlanmakla kalmıyor kirpiklere form veriliyor, hacim kazandırılıyor ve dokulandırılıyor. Ayrıca dışarıdan gelen zararlara karşı da korunuyor.

kirpik-liftingi-kirpik-laminasyonu-uygulamasi-e95cd20e-c3ca-4589-9612-1225b6247686
Kirpik Liftingi, Kirpik Laminasyonu Uygulaması
Giriş19.11.2019 14:50

 

Bazılarınızın kirpikleri çok kıvrık hiç maskara sürmeden de inanılmaz güzel duruyor ve bizce bir kadının suratına baktığınız zaman kirpik çok fark yaratıyor. Bazen kadının yüzünde en dikkat çeken yeri kirpikleri olabiliyor. Ama herkes kıvrık kirpikli kadınlar kadar şanslı olmayabilir.

 

Kirpikleri ok gibi düz ve güneşte uçlarının rengi açıldığı için olduklarından daha kısa görünen kadınlar da var. Ama bu görüntüyü değiştirmek mümkün. 
Kirpik laminasyonu işleminin içerisinde kirpikleri boyama işlemi de olduğu için ayrıca daha uzun ve daha yoğun görünebilecekler. 
İşin özünde bu işlem dümdüz kirpikleri geriye doğru kıvrımlı hacimli ve uzun hale getiriyor.

 

 

Kirpik liftinginde kirpikler kıvırılıp boyanıp bırakılır ama kirpik laminasyonunda buna ek olarak bir de protein botox bakımı yapılıyor. Protein botox bakımı ile beraber sadece kıvrılmayı sağlanmakla kalmıyor kirpiklere form veriliyor, hacim kazandırılıyor ve dokulandırılıyor. Ayrıca dışarıdan gelen zararlara karşı da korunuyor.

 

Gözünüze Bir Zararı Olur mu?

 

Öncelikle burada kullanılan ürünlerin hiçbirisi göze sürmek için değil, kirpiklere uygulamak içindir. Bunun için uzman birine yaptırmanız gerekiyor, kaliteli ürünlerle içeriği düzgün testleri yapılmış ürünler ile çalışılması gerekiyor. Bu şartlar sağlandığında göze bir zararı yok.

 

Bu Tarz İşlemler Kirpiklerinizi Döker mi?

 

Dökebilir. Yanlış yapılan uygulamalarla hatalı kullanılan ürünler ile her şey olabilir. Bunun için profesyonel birine yaptırmak çok önemlidir. Kirpiklerinizi yaptıracağınız yere giderken daha önce yaptırmış insanları referans almanızı tavsiye ederiz.

 

Nasıl Yapılıyor?

 

 

 • Önce makyaj yağsız bir makyaj temizleyicisi ile iyice temizleniyor. Eğer kullanılan temizleyici yağ içeriyorsa işlemin sonucu kötü olacaktır.

 

 • Kirpikte son kalan yağ zerrecikleri primer ile iyice bütün kalıntılardan arındırılıp işleme hazır hale getirilir.

 

 • İşlemin sonucunu en çok etkileyen unsurlardan bir tanesi silikon seçimidir. Göz kapağının üzerine yapıştırılacak silikonun boyutları vardır. Hangisinin seçileceğine uzman karar verecektir. Göz ne kadar büyük, kirpik hattı ne kadar uzun, kirpiğin silikonun neresine gelmesi gerekiyor bunları dikkate alarak karar verilmesi gerekir.

 

 • Silikonu göz kapağına yapıştırdıktan sonra sıra kirpikleri silikona yapıştırmaya geliyor. Kirpikleri tek tek yukarıya doğru tel tel ayırmak çok önemlidir.

 

 

 • Kirpikleriniz silikona yapıştırıldıktan sonra no1 volume lift solüsyonu kirpiklerin ortasına şerit şeklinde sürülür. Diplere uçlara gelmemesine dikkat ediliyor çünkü uçlara geldiği zaman uçlar incelmiş çatallaşmış gibi görünebiliyor. Uçlar daha tok daha sağlıklı dursun diye ortasından uygulanıyor. Streç ile gözler bağlanıyor ve kıl yapısına göre 8 ile 10 dakika arasında solüsyon bekletiliyor. Solüsyonlar micro brushlarla her ilaçta farklı bir fırça kullanılarak uygulanıyor. 

 

 • Süre dolduktan sonra ilaç iyice kirpiklerin üzerinden temizleniyor ve no2 volume fixer uygulanıyor. Birinci ilaçla kıvrılan kirpikler bu ikinci ilaç sayesinde kirpikleri silikonun üzerine yapışmış olduğu formda sabitleniyor. Aslında lifting işlemi bu aşamadan sonra bitmiş oluyor. 2 numarayı sürdükten sonra aynı sürede bekliyorsunuz ama burada kirpiklerinizin örtülmesine gerek yok. 

 

 • Yine süre dolduktan sonra kirpikler ilaçtan temizleniyor. Ve isteğe bağlı kirpikleri boyama işlemi yapılıyor. Boya da temizlendikten sonra kirpikler temizleniyor ve silikon çıkartılarak kirpikler yapıştırıcıdan arındırılıyor. 

 

 • Daha sonra protein botox kirpiklere birkaç damla sürülüp 7-10 dakika bekletiliyor. 

 

Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler;

 

 

 • Gözlerinizi açmamak ve kıpırdamaya çalışmadan yatmak önemlidir.

 

 • Herhangi bir şeye alerjiniz olup olmadığını uzmana söyleyin çünkü çok alerjik bünyeli insanlarda önden bir alerji testi yapmak gerekebilir.

 

 • Önce yağsız bir makyaj temizleyiciyle cildiniz güzelce temizleniyor ama bizim önerimiz işlemi yaptırmaya gitmeden önce maskara sürmemenizdir. Yani temiz kirpiklerle gitmelisiniz.

 

 • Gittiğiniz merkezin hijyenik olup olmadığına dikkat edin.

 

 • Daha önce bu işlemi ne zaman yaptırdığınız da önemli konulardan biridir. Çünkü bu işlemi 1 buçuk aydan daha sık tekrarlamayı uzmanlar önermiyor.

 

 • Lens takılı gözlere işlem yapılmamalıdır. Uzman lensinizi fark etmezse belirtmelisiniz ya da lens takmadan gidebilirsiniz.

 

 • 24 saat ne su ne ürün hiçbir şey kullanmamanız gerekiyor. Protein botox ve keratin ürünleri kirpiğinizi lamine ediyor. Dışarıdan korumaya alıyor gibi düşünebilirsiniz. İşlemden sonra anında farkı görebilirsiniz. 

 

 • İşlem ortalama 1,5 2 aya kadar kalıcı olabiliyor. Yapılan işlemin ömrünü kısaltmamak için suya dayanıklı maskaralar, suya dayanıklı makyaj temizleme suları kullanmamanız öneriliyor.  

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.