Güzellik Sırları

Kalıcı Makyaj Sildirme İşlemi


Bazen müşteriler kalıcı kaşlarının sonuçlarından memnun kalmazlar. Kaş kemerleri çok yüksek olabilir. Kaşları eşit olmayan renklere sahip olabilir veya istenmeyen renkler sergileyebilir. Kaşları çok kalın veya çok ince olabilir. Neyse ki kalıcı kaşlar düzeltilebilir.

ef208b1111d1-kalici-jpg
Kalıcı Makyaj Sildirme İşlemi
Giriş01.07.2020 13:49

 

İsmi kalıcı makyajın sonsuza kadar sürdüğünü öne sürse de, gerçek biraz farklı. Tıpkı normal dövmelerde olduğu gibi, kalıcı makyajı silmek kesinlikle mümkündür, ancak biraz zaman alabilir.

 

Kalıcı Makyaj Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

 

Kalıcı makyaj temizlemenin birkaç farklı yolu vardır ve bunların her biri ciltteki pigment moleküllerini gerçekten azaltır veya "aydınlatır". Çoğunlukla uygulanan kalıcı makyaj temizleme teknikleri şunlardır.

 

 

Dövme Silme Kremleri: İlk seçenek, kalıcı makyaj temizlemenin topikal yoludur. Bazı insanlar, belirli losyonların düzenli kullanımının zamanla kalıcı makyaj dövmelerini kademeli olarak dolduracağına inanıyor. Bu, çok etkili olmadığı için çok zor bir seçenektir. Dövme silme kremleri bir dövmeyi soldurabilir veya hafifletebilir ancak yine de görünür kılacaktır. Yani etkili “dövme silici krem” olarak satılabilecek çok fazla losyon ve krem yoktur.

 

 

Tuz Salin Tekniği: Bu, kalıcı makyaj dövmeleri de dahil olmak üzere dövmeleri hafifletmek için yaygın kullanılan etkili bir yöntemdir. Tedavinin ilk aşaması dövme uygular gibi istenmeyen mürekkebin üzerine doğrudan tuz çözeltisi uygulamaktır. Bu solüsyonlar mürekkebi cilt yüzeyine çeken bağlayıcı maddeler olarak işlev görür. Mürekkebin deriden ayrılarak bir kabuk haline gelme sürecini başlatır. Tuz topikal olarak epidermise uygulanır, nazikçe pul pul dökülmek suretiyle mürekkebin ciltten atılması sağlanır. Bu işlemin lazer çıkarma tedavilerine göre daha az kabarcıklanma ve yara izi riski vardır.

 

 

Dermabrazyon: Dermabrazyon, cildin dış katmanlarını kontrollü bir şekilde çıkarmak için kullanılan tıbbi bir taşlama aletinin kullanılmasını içeren cerrahi bir dövme silme yöntemidir. Amaç, mürekkep parçacıklarını içeren deri katmanlarını çıkarmak, böylece dövmeyi kaldırmaktır. Bu işlem ağrılıdır ve bu nedenle tipik olarak ya lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Lazerle dövme silme gibi, bir dermabrazyon seansı, işlem yapıldıktan sonra bakıma ihtiyaç duyan açık bir yara ile sonuçlanacaktır. Yaranın günlük olarak sabun ve su ile temizlenmesi, antibiyotikli merhem sürülmesi ve yaranın bir pansuman ile kapatılması genellikle tavsiye edilir. Dermabrazyonun bir sonucu olarak oluşan yaraların iyileşmesi tipik olarak lazerle dövme sildirme ile oluşturulanlardan daha uzun sürer. Bunların iyileşmesi yaklaşık 10-14 gün sürer. Ayrıca, lazerle dövme silme gibi, belirli bir dövmeyi silmek için birden fazla dermabrazyon seansı gerekli olabilir.

 

 

Lazerler: Deriden pigment çıkarmada en yaygın kabul gören tedavi, tıpkı normal dövmelerde olduğu gibi lazerdir. Daha yüksek bir risk konsantrasyonu olduğu için, altı aydan daha yeni bir dövmeyi tedavi etmek tavsiye edilmez. Lazerle çıkarma en iyi, altı aydan eski kozmetik dövmelerde kullanılır. Aksi takdirde, mürekkep çok daha yüksek bir konsantrasyondadır ve onu çıkarma işlemi daha uzun sürecektir, dolayısıyla yara izi riski artacaktır. Seanslar arasında iyileşmek için en az 6 ila 8 hafta olmak üzere birden fazla seans gerekir.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.