Güzellik Sırları

Jaderoller Nedir? Nasıl Kullanılır?


Derma roller kullanımı gittikçe artan cilt bakımı uygulamalarından sadece biri. İlk önce hayatımıza giren bu küçük iğneli uygulamadan ve dermoroller evde nasıl yapılır konusundan daha sonra bahsedeceğim. Son zamanlarda kadınların favorisi olan roller uygulamalarından bir diğeri de asıl adı jade roller olan bizde yeşim taşı masaj aleti olarak geçen bu küçük silindir şeklindeki alet.

jaderoller-nedir-nasil-kullanilir-6404164e-fbb6-45d0-8b41-f74716349791
Jaderoller Nedir? Nasıl Kullanılır?
Giriş21.11.2019 17:21

 

Jade Roller Nedir?

 

Yeşim taşı masaj aleti geleneksel cilt bakımında yüz yıllardır kullanılan yeşim taşından yapılmış bir yüz masaj aletidir. Silindir şeklindeki yeşim taşı aslında yüzyıllar öncesine uzanan bir tarihe sahip. 

 

Jade Roller Ne İşe Yarıyor?

 

 

En önemli güzellik faydaları arasında ciltte dolaşımı artırmak, gözenekleri sıkılaştırmak ve ince çizgilerle savaşmak yer alıyor. 

 

Cildin genç ve serin kalmasına yardımcı olan enerji iyileştirici özelliklere sahip olduğu için taşın soğuk dokunuşu ciltteki iltihabı yatıştırmaya da yardımcı oluyor.

 

Gözaltındaki morarmalar, damarlanmalar ve şişliklere iyi geliyor. 

 

Yeşim taşı merdanelerin cildi şekillendirmekten, tonlamaktan, sıkılaştırmaktan, dolaşımı artırmaya, parlaklığı artırmaya, şişkinliği azaltmaya, ince çizgileri en aza indirmeye, esnekliği artırmaya, toksinlerden arındırmaya ve cilt bakım ürünlerinin daha iyi nüfuz etmesine yardımcı olmaya kadar birçok fayda sağlıyor.

 

Nasıl Uygulanır?

 

 

 • Taşınızı buzdolabında saklayın. Yeşim taşları doğal olarak dokunulacak kadar soğuktur, ancak uzmanlar ciltte yatıştırıcı etkiler sağladığından dolayı daha fazla serinlik için jade rollerı buzdolabında saklamayı tavsiye ediyor. 

 

 • Günlük olarak temiz cildinize herhangi bir yağ veya nemlendirici kremler ile masaj yapabilirsiniz.

 

 • Yukarıya doğru yerçekiminin tersi yönde hareketler ile çene hattınız boyunca rollerınızı çenenizin ucundan en köşesine saç dibinize kadar yuvarlayın. 

 

 • Daha sonrasında yanaklarınıza doğru orta hattınızın daha kalkık olması için yanaklarınızın ortasından şakaklarınıza doğru ittirin. 

 

 • Burnunuzdan ağzınızın kenarına doğru gelen çizgiler için ise küçük tarafını kullanarak dudak çizginizden yanaklarınıza doğru hareket ettirebilirsiniz. 

 

 • Kaş bölgesine geçtiğinizde kaşınızın bittiği köşeden şakaklarınıza doğru hareket ettirin.

 

 • Daha sonrasında dudaklarınızın aşağısından yukarıya doğru uzanan kası biraz daha inceltip uzun gözükmesini sağlamak için dudak kenarınızdan yüz orta hattınıza doğru yuvarlayın. 

 

 • Yüz orta hattınızda yani alnınızdaki kasın daha uzun ve daha gergin olması için sağdan sola ve yukarıdan aşağıya doğru ittirin. 

 

 • Kaşlarınızın arasındaki 11 çizgilerini eritmek için de kaşlarınızın bir ucundan diğer ucuna ve daha sonra burnunuzun üst kısmında alnınızın ortasına doğru hareket ettirmeniz gerekiyor. 

 

 • Kaşlarınızın üstünde de gezdirebilirsiniz.

 

 

 • Tüm yüzünüzde gezdirdikten sonra yüzünüzde biriken ödemin atılması için boynunuzdan aşağıya doğru da hareket ettirmeniz gerekiyor. Çünkü sadece yüz ile bitmiyor yüzünüzü hareket ettiren kaslar boyun ve saç derinize doğru da uzanıyor. Bu kasların diğer uçları boynunuzda ve saç derinizin içerisinde olduğu için birazcık boynunuza ve saç derinize de masaj yapmanızı öneririz. 

 

 • Daha sonrasında serbest hareketler ile kaş bölgenize alnınıza yüz orta hattınıza çenenize uygulamaya devam edin. 

 

Silindirinizi düzenli olarak temizleyin. Aletler yüzünüzde kullanıldığından ve bakterileri kolayca yayabileceğinden, kullandıktan sonra ılık su ve sabunla temizleyin ve temiz, kuru bir yerde saklayın. Yaklaşık 10 dakika günlük olarak uygulamanız zaman içinde değişimi fark etmenizi sağlayacaktır. 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.