Trending

İkili İlişkilerde Uzak Durulması Gereken Erkek Tipleri


Birini sevmek, birine değer vermek, sevmek ve sevilmek… Aşık olduğunuz insanla yaşanılası duygular. Aşk çoğu zaman gözlerimizi kör ediyor ve kendimizi bir anda bize zarar veren bir ilişkinin içerisinde bulabiliyoruz. Eğer doğru bir insanla birliktelik yaşamak istiyorsak şüphesiz doğru insanı seçmemiz gerekir. ‘’ Peki, doğru insan olduğunu nereden anlayacağım? ‘’ diye soruyorsanız sizi şöyle alalım.

ikili-iliskilerde-uzak-durulmasi-gereken-erkek-tipleri-078d2b64-e649-4f1c-a8db-6d0b206b2dca
İkili İlişkilerde Uzak Durulması Gereken Erkek Tipleri
Giriş15.11.2019 11:22

 

1.    Özgüven Eksikliği Yaşayan Erkekler

 


Kıskançlık sevgide olağan bir gerçektir. Her birey sevdiği insanı kıskanır ve kıskanılmak hoşuna gider. Kıskançlık ve güvensizlik arasında büyük bir fark vardır. Aşırı güvensiz olan biriyle birlikte olmak iyi bir fikir değildir. Birlikte olduğunuz insanın güvensizliği nedeni ile dışarı çıkmanız ve yapmak istediğiniz aktiviteleri yapmanız sizin için zor olacaktır. Kendine güveni olmadığından sizi sürekli kısıtlayacak ve birçok aktiviteden sizi mahrum bırakacaktır. Özgürlüğünüzü kısıtlaması, kendi alanınızın olmaması sizi mutsuzluğa sürükleyecektir.

 

2.    Size Yeterince Vakit Ayırmayan Erkekler

 


Sizin için yeterli vakti yoksa ve bahaneler üretiyorsa emin olabilirsiniz ki sadece sizin için vakti yoktur. İnsanlar vakit ayırmak istediği her an sevdikleri için vakit ayırırlar, bahaneler üretmeleri sizi geçiştirme amaçlıdır. ‘’ Seni çok özledim ama hiç vaktim yok arayamıyorum ‘’ bu gibi cümleler duyduğunuz da ama beni hala düşünüyor veya beni özlediğini söylüyor diyerek kendinizi avutuyor olabilirsiniz. Unutmayın vakit ayırmak istersen her zaman vaktin vardır. Hayatınız bir başkasının gözünden yaşanmayacak kadar kısa. Bu yüzden birbirimizin vaktini boşa harcamamanızı öneririz.

 

3.    Kendinizi Kötü Hissetmenize Sebep Olan Erkekler

 


Sizi sürekli üzen, kalbinizi kıran ve bunu önemsemeyen birinin hayatınızda kalması ne kadar doğru? Kararlarınızda yanınızda durması gerektiği yerde sizi manipüle edip sizi üzüyorsa üzgünüm ama doğru insan o değildir. Öncelikli olarak kendinize ‘ Ben ne istiyorum, ben neyi seviyorum? ‘ sorularını sormalısınız. Size önem veren insanla değerli hissetmeyi hak ediyorsunuz.

 

4.    Hayatın Paradan İbaret Olduğunu Düşünen Erkekler

 


İhtiyaçlarınızı karşılayacak kadar kazanıyorsanız gerisi bir şekilde hallolur. Maddiyat size verdiği değerin önüne geçmişse üzgünüm bu değer ile aynı orantıda sevgisinin de önüne geçmiştir. Para her zaman mutluluk getirmez, küçük şeylerle de insan mutlu olabilir.

 

5.    Durması Gereken Yeri Bilmeyen Erkekler

 


Özgür alanlarınızın olmadığı bir ilişki içerisindeyseniz üzgünüm ki bir süre sonra mutluluk denen büyü bozulacaktır. Birbirinize olan sınırlarınızı her zaman korumalısınız. Kimsenin sınırlarınızı geçmesine izin vermemelisiniz. Sınırlarınızı geçmeye çalışan biri ile ilişkinizi devam ettirmemelisiniz. Devam ettiğiniz sürece kendine saygısızlık etmiş olacaksınız. Sınırlarınızı ve özgür alanınızı her zaman korumalısınız.

 

6.    Hayatında Size Yer Açmayan Erkekler

 

 

Hayatında ki insanlar arasında sizin yeriniz yoksa üzgünüm ilişkinizi gözden geçirmelisiniz. Hayatında size yer ayırmaması, sizi hayatına dahil etmemesi içinizde derin yaralar açacaktır. Karşınızdakinin hayatında ne kadar önemli olduğunuzu bildiğinizden emin olmalısınız. 

 

7.    Kendisini Sahibiniz Sanan Erkekler

 

 

Sizler birer oyuncak değilsiniz, kimse de sizin sahibiniz değil. Hayatınızda kimse size kendisine aitmişsiniz gibi davranmamalı. Siz bir bireysiniz, kendiniz için doğru olanı da yanlış olana da karar verebilirsiniz. Destek almanız gereken durumlar olabilir, size destek vermek istediği anlar tabi ki olabilir. Hayat çizginizi kendiniz belirlersiniz.

 

8.    Sizi Evlilik Fikrinden Uzaklaştırabilecek Erkek Davranışları 

 


İlişkinizde ne seviyede olduğunuzu kontrol etmelisiniz, karşınızdaki insana evlenmek için baskı yapmak olduğunca saçma. Hiçbir ilişkiye ayrılacağım diye başlamadığınız gibi evleneceğim diye de başlayamazsınız. Karşınızda ki birey evlilik konusuna uzak olabilir bu durum aranızda ki bağ kuvvetlendiğinde değişecektir. Erkek arkadaşınız sürekli bekar hayatı yaşamak istiyor ve sorumluluklarının bilincinde değilse sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Bu durumda size yapıcı yaklaşmıyorsa kararlarınızı gözden geçirmelisiniz.

 

9.    Bencil ve Paylaşmayı Bilmeyen Erkekler

 


Erkek arkadaşınız yalnızca kendi isteklerini ve tercihlerini düşünüyorsa ilişkiyi uzatmanın anlamı yok. Size zarar veren bir ilişkiye ne kadar devam edebilirsiniz? Bir hayatı paylaşmak, birlikte kararlar almak yerine ‘’ ben ‘’ diyorsa üzgünüm erkek arkadaşınız bir bencil. 

 

10.    Yanlışlarını Kabullenmeyen Erkek

 


Partneriniz sürekli yanlış yapıyor ve yanlışlarını kabullenmiyorsa bu durum ilişkiniz için büyük bir sorun teşkil edecektir. İnsan yanlışlarıyla vardır, her birey hata yapabilir önemli olan yanlışlarımızı ve hatalarımızı kabullenmemiz. Yanlış yaptığında bunu sürekli inkar eden, suçlayacak birilerini arayan ve sürekli tekrarlayan kişilerden uzak durmalısınız. Bu hayat sizin ve neyi isteyip neyi istemediğinize sizler karar vermelisiniz.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.