Trending

Hiçbir Şekilde Sağlıklı Bir İletişim Kurulamayan İnsan Tipleri


Hiçbir şekilde sağlıklı bir iletişim kurulamayan insan tipleri var hayatımızda.Ve maalesef çok sık maruz kalıyoruz bu tiplere.Bugün ki içeriğimiz de bu tip iletişim kurulamayan insan tiplerine yer verdik. İyi okumalar...

3a778e2a0cdc-saldirganlik-nedir-turleri-nelerdir-2780-jpg
Hiçbir Şekilde Sağlıklı Bir İletişim Kurulamayan İnsan Tipleri
Giriş21.11.2019 11:50

İnsanoğlunun en büyük hayallerinden birisi de ideal iletişim kurabildiği insanlara denk gelmektir. Ama ne yazık ki günümüzde doğru iletişim kurulabilen insana o kadar da kolay denk gelinmiyor. Sizi dinlemeyen, sözünüzü kesen ve size saygı göstermeyen tipleri bir hatırlayalım.

 

Soru Sorup Cevabını Dinlemeden Gidenler

 

Texting Whatever GIF by Tkay Maidza

Listenin en orijinalleri arasında yer alan bu tür, her defasında heyecan ile çok önemli bir konu hakkında soru soruyormuş gibi yapar ve cevabınızı beklemeden ortamda bulunan başka insanlara dönerek onlara da yine aynı heyecan ile başka sorular sorar. Soru sormazsa da bir anda alakasız bir şey anlatmaya başlar. Sözünüzü bir çırpıda ağzınıza tekrar tıkan bu türü normalleştirdiğiniz gün, siz oldunuz demektir.

 

Benim Derdim Herkesten Çok’çular

 

Girl Talk Shut Up GIF

Bunlara kanıp da aman bir derdinizi sıkıntınızı anlatma gafletinde bulunmayın. Anlattıklarınızı zerre kadar umursamayacak ve "O da bir şey mi? ben.." tarzı cümleler kurarak canınızı sıkacaklardır. Bunu yaparken bazen dertlerinizi küçümseyici bakışlar ve laf sokucu tiratlar attığına da şahit olabilirsiniz. Bu türle en sıkı mücadeleyi ancak hiçbir şeyinizi anlatmayarak kazanabilirsiniz. Hoş anlatmasanız da boş bi anınızı kollayarak herkesten daha çok olan dertlerini anlatmaya hazırdılar.

 

Sözünüzü “Ama, Fakat, Yalnız” Diye Kesenler

 

Something Interrupt GIF

Gerçekten kan beyne süratle nasıl sıçrar işte bu arkadaşlarla deneyim edebilirsiniz. Beklediğiniz karşılıklı bir konuşma iken, bu türler cümlenizin bitmesine asla izin vermeyerek sürekli lafınızı kesip araya girerler. Anlattığınız Konu Ne Olursa Olsun Sanki Sizi Haksız Çıkarırsa Plaket Vereceklermiş Gibi “Ama, fakat, bi dakika, yalnız öyle değildir bence” gibi muhalif müdahaleleriyle insanı adeta çileden çıkarmak için dünyaya gelmişlerdir.

 

Duyduklarıyla Yetinmeyip Sorularıyla Bayıltan Aşırı Meraklılar

 

Curious Chris Hemsworth GIF by Men In Black: International

Canım sohbeti kısa süre sonra ahiret sorgusuna çeviren bu arkadaşlar, siz sakin sakin anlatırken sürekli araya girip, apır sapır sorular sorarak konuştuğunuza bin pişman ederler. Bu sorular zaman zaman öyle amacını aşar ki, sanki yalan dolandan bir hikaye anlatıyormuşsunuz da, karşınızdaki bu hikayenin karanlık yanlarını yönelttiği zekice sorularla açığa çıkarıyormuş havası olur.

 

Kendini Görmeyip Sürekli Karşısındakini Yetersiz Bulanlar

 

Nicole Richie Hair Flip GIF

İnsanın şaşıp kaldığı bir özgüven patlaması yaşamakta olan bu tür, karşısındaki kim olursa olsun hep bir yetersiz bulma hep bir fütursuzca eleştirme ve gereksiz önerileriyle bayma eğilimindedir. Kendi dışındakileri daima kronik kaybeden gibi görmeye o kadar alışmıştır ki, içten içe başarılı insanlarla savaştıklarını ve hâlbuki baştan kaybettikleri gerçeğini de kabuldedirler hâlbuki.

 

Uyardığınız Halde Bildikleri Gibi Davranmaya Devam Edenler

 

Proud Kelly Rowland GIF

Genellikle ikili ilişkiler için verilen popüler bir öneri olsa da “karşınızdakini değiştirmeye çalışmayın” önerisi doğru bir yönlendirmedir aslında… İnsanların, müşterekte anlaşması birbirlerinin sınır ve sinirlerini zorlamamalarından geçtiğini de hatırlarsak yalnızca ikili ilişkilerde değil, tüm beşeri ilişkilerde karşımızdakini zora sokacak ve mutsuz edecek davranışlardan sakınmalıyız sevgili okur. Başlıkta bahsettiğimiz türe gelince... Hiç değişmezler, sadece siz değil bin kişi de uyarsa bildiğini okumaya devam ederler. Bu tür insanlar ile vakit kaybetmeyin olan değerli zamanınıza olur.

 

Asla Yoğurdum Ekşi Demeyenler

 

No Way Reaction GIF by MOODMAN

Ölümüne haklı bu arkadaşlar da yorucu türlerin başında gelirler. Çoğunlukla bir çuval inciri berbat eden ya da ne bileyim düşünmeden hareket etmenin yıkıcılığını sık sık yaşamakta olan tipler olmalarına rağmen her durumda kendilerinin haklı kalan herkesin haksız olduğunu düşünürler. Size kendilerini ilgilendirecek sorular sorarlar ama sizi dinlemezler. Amaçları kendilerini odak haline getirmektir.

 

Durup Dururken Tavır Yapıp Tavrı Anlaşılmadı Diye Hesap Soranlar

 

Angry Season 2 GIF by Outlander

Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış dedirten tür işte bunlardır. İlişkinizin ciddi bir bölümünde sizi kafasında ölçüp biçip hatalı olduğunuza karar verip tavır almakla meşgul olduğundan, bıkmadan usanmadan size neden tavır aldığını sormanızı bekler. Oldu da kafanız meşguldü, aklınıza tavır yemiş olabileceğiniz gelmedi ve sorun ne diye sormadınız. Döner dolaşır ve bu sefer tavrı anlaşılmadı diye daha beter kuşanıp karşınıza gelir bu arkadaşlar.

 

Her şeye Yardım Almalısın Diye Tavsiye Verenler

 

John Mahoney Martin GIF by CBS All Access

Her konuda bizi psikoloğa yönlendirmeye çalışan kesim var bir de. Yahu arkadaş tamam yardım almak, çözüm üretmek konusunda bir alternatiftir lakin evin fatura borçlarını ödemeyi unutmuşum diyen insana da “aaa kesinlikle bir yardım almalısın kafan çok meşgul” demenin ne manası var değil mi?

 

Ya Çok Konuşanlar Ya Hiç Konuşmayanlar

 

Love Jones Shut Up GIF by Bounce

Yine zorlayıcı bir parkurda olduğunuzu anladığınız türlerin başında bu ikili gelir. Hiçbir şekilde konuşmanıza izin vermeden, ardı arkası kesilmeyen muhabbetlerle kafanızı şişirenler ve ağzından tek bir kelime çıkmayan ve kendi kendinize konuşmanıza neden olan tipler vardır.

 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.