Güzellik Sırları

Hiç Bilinmeyen Makyaj Hileleri


Ünlü yıldızların kusursuz görünen ten makyajlarının, muhteşem göz ve dudak makyajlarının arkasında tabii ki ünlü makyaj sanatçılarının eli var! Ancak bizim de muhteşem bir makyajımız olması için makyaj sanatçısına ihtiyacımız yok. Az sonra okuyacağınız makyaj hileleriyle bizler de ünlü yıldızlara taş çıkartan bir makyaja imza atabiliriz!

da754c65501b-5d5ffc05cc6c3-1-jpg
Hiç Bilinmeyen Makyaj Hileleri
Giriş21.11.2019 17:22

 

Ünlü yıldızların kusursuz görünen ten makyajlarının, muhteşem göz ve dudak makyajlarının arkasında tabii ki ünlü makyaj sanatçılarının eli var. Ancak bizim de muhteşem bir makyajımız olması için makyaj sanatçısına ihtiyacımız yok. Az sonra okuyacağınız makyaj hileleriyle sizler de ünlü yıldızlara taş çıkartan bir makyaja imza atabilirsiniz!


Ten Makyajı Hileleri

 

 

1. Ofistesiniz ve makyajınızı tazelemeniz mi lazım? Rujunuzu veya renkli dudak nemlendiriciniz yanınızdaysa hiç sorun değil! Yanaklarınıza birkaç nokta ruj uygulayın ve anında yanaklarınıza renk katın.

 

2. Bir davettesiniz, alın ve burun bölgeniz yağlı görünmeye mi başladı? Yanınızda pudranız da mı yok? Hemen tuvalete gidip bir havlu kağıt kopartın. Hem alnınızın hem de burnunuzun üzerindeki fazla yağı alın. İşte bu kadar.

 

3. Makyajınız bitti mi sanıyorsunuz? Bronz allığınızı gözlerinizin katlanma noktasına ve alın çevrenize uygulayarak makyajınıza boyut katabilirsiniz.

 

4. Işıltılı bir ten makyajı için, ten renginize uygun tonda fondöteninizi altın ya da inci renginde ışıltılara sahip göz farıyla karıştırarak daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

5. Fondöteninizin yapısını daha hafifletmek istiyorsanız bir miktar nemlendiricinizle karıştırıp kullanmayı deneyin.

 

6. Eğer allığınızın sanki yüzünüzün doğal bir rengiymiş gibi doğal görünmesini istiyorsanız, fondöteninizi uygulamadan önce yanaklarınıza pembe tonda allık uygulayabilirsiniz.

 

7. Özel bir gece davetine katılmadan 1 ya da 2 saat önce, bir yumurtanın beyazını tüm yüzünüze uygulayın ve 20 dakika boyunca bekleyip, ılık suyla durulayıp hemen makyajınızı yapmaya başlayın. Yumurta sayesinde kırışıklıklar, gözenekler daha sıkılaşacağı için cildiniz daha gergin görünür.
 

 

Dudak Makyajı Hileleri

 

 

1. Dudaklarınızın dış kenarlarına kapatıcı uygulayarak daha dolgun bir efekt oluşturabilirsiniz.

 

2. Bir ruju test ederken elinizin üstünüzde değil de parmak ucunuzda deneyebilirsiniz. Parmak ucunun rengi dudağın en yakın tonundadır. Böylece dudak renginize en uygun tondaki ruju seçmiş olursunuz.

 

3. Ten renginiz de bir göz kalemini dudağınızın üst kısmına uygulayarak üst dudağınızın daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

4. Rujunuzun daha canlı görünmesi ve dudak renginizi nötrlemek için CC kreminizi dudağınıza da uygulayabilirsiniz.


Göz Makyajı Hileleri

 

 

1. Gözaltlarınız da şişlikler mi var? Bu görünüme engel olmak için buzluk kutusuna bir miktar göz kremi uygulayıp buzdolabında dondurun ve makyajınızı yapmadan önce göz çevrenize uygulayın.

 

2. Kusursuz bir kuyruklu eyeliner oluşturmak için eyeliner uygulamadan önce maskara uygulayın ve eyeliner kuyruğu için kirpiklerinizin kıvrımını takip edin.

 

3. Daha genç görünebilmek için göz pınarınızda aydınlatıcı uyguladıktan sonra bir far fırçası yardımıyla gözlerinizin alt kısımlarına dağıtabilirsiniz.

 

4. Kaş makyajınızın gün boyunca sabit kalmasını istiyorsanız, kaşlarınızın üzerine primer uygulayabilirsiniz.

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.