Güzellik Sırları

Her Kadının Hayatını Kolaylaştıracak 10 Pratik Makyaj Bilgisi


Makyaj yapmak zaman alan zahmetli bir işlemdir. Neyse ki, güzellik rutininizde harcanan zamanı en aza indirmenize ve en az çaba ile en iyi görünümü çıkarmanıza yardımcı olacak bazı püf noktalar var. İşte her kadının bilmesi gereken en önemli 11 makyaj ipucu.

f55baf217b13-ergfesewfs-jpg
Her Kadının Hayatını Kolaylaştıracak 10 Pratik Makyaj Bilgisi
Giriş30.11.2019 14:57

 

 

Makyaj yapmak zaman alan zahmetli bir işlemdir. Neyse ki, güzellik rutininizde harcanan zamanı en aza indirmenize ve en az çaba ile en iyi görünümü çıkarmanıza yardımcı olacak bazı püf noktalar var. İşte her kadının bilmesi gereken en önemli 11 makyaj ipucu.

 

1. Kalem eyeliner üstüne sıvı eyeliner uygulayın.

 

 

Sıvı eyeliner ile düz bir çizgi çizmekte sorun yaşıyorsanız, ilk önce ana hattı oluşturmak için bir kalem kullanın. Sıvı astar, cilt üzerinde olduğu gibi oturacak ve yaptığınız hataları düzeltirken işleri daha da kolaylaştıracaktır.


2. Bir dokunuşla kirpiklerinize daha fazla hacim verin.

 

 

Bu basit numara, kirpiklerinizin hacimli görünmesini sağlayacak. Kirpiklerinize bir fırça yardımı ile biraz pudra sürün ve maskara uygulayın. Bu kirpiklerinizi daha dolgun hale getirecektir.

 

3. Eyelinerınız yok ise maskaranızdan yardım alın.

 

 

Benzer içerikler ve kıvamlar sayesinde maskara eyeliner olarak kullanılabilir. Bunun için sadece ince bir eyeliner fırçasına ihtiyacınız var.

 

4. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra dudaklarınızı da fırçalayın.

 

 

Dudaklarınızı kuru bir diş fırçası ile hafifçe ovalayın. Ölü cildi temizlemeye ve dudaklarınızı pürüzsüzleştirmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca dudaklarınıza kan akışını artırarak şişmelerine neden olur. Sonuç olarak, daha yumuşak ve daha dolgun dudaklarınız olacak.

 

5. Maskarayı sıcak suyla canlandırın.

 

 

Maskaraya birkaç damla kaynar su ekleyin, kapatın ve sallayın. Bu sayede kurumaya başlayan maskaranızın kıvamı yumuşayacak ve size daha rahat uygulama sağlayacaktır.

 

6. Rujunuzu allık olarak kullanın.

 

 

Rujunuzu, allık için harika bir alternatif olarak kullanabilirsiniz. Yanaklarınızın üzerine biraz ruj uygulayın, parmak uçlarınızla veya allık fırçanızla cildinize yayıp dağılmasını sağlayın.

 

7. Dişlerinizi diş tozu ile beyazlatın.

 

 

Haftada birkaç kez dişleriniz için diş tozu kullanın. İçerdiği kalsiyum karbonat sayesinde ucuz ama etkili bir üründür. Ancak dikkatli olmayı unutmayın ve kullanmadan önce diş hekiminize başvurduğunuzdan emin olun, çünkü diş tozu yanlış kullanılırsa diş minesine zarar verebilir.

 

8. Yüzünüzü temizlemek için yüz süngerleri kullanın.

 

 

Yüzünüzü herhangi bir makyaj temizleyici ile temizlerken, özel kozmetik süngerler kullanın. Konjac süngerleri veya alg süngerleri, ölü cildi kolayca döktükleri ve gözenekleri temizledikleri için burada en iyi seçimdir. 

 

9.  Doğru bilinen bir yanlış: kirpikleri kesmek işe yaramaz.

 

 

İnternette popülerlik kazanan kirpiklerinizi kesme işlemi sözde kirpiklerinizin daha kalın ve hızlı uzayacağını söylüyor. Ancak, bu tamamen yanlıştır. Aslında, kirpikler kesildikten sonra tekrar büyümesi ve eski haline gelmesi yaklaşık 1-2 ay alır.

 

10. Doğal yoldan kaşlar nasıl kalınlaştırılır?

 

 

Hindistan cevizi yağı kalın kaşlar çıkarmanıza yardımcı olacaktır. E vitamini ve demir içerir ve kaşlarınızı daha koyu hale getirebilir. En iyi sonucu elde etmek için, hindistan cevizi yağını biraz hint yağı ile karıştırın. Kaşınıza hafifçe parmaklarınızla masaj yaparak uygulayın. 20-30 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın. Gece yatmadan önce sürerseniz daha iyi olacaktır. Bu yöntemi 2-3 hafta boyunca her gün tekrarlayın, sonuçları göreceksiniz.

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.