Güzellik Sırları

Her Kadının Beğenisini Kazanacak Saç Modelleri


Her kadın saçları uzun ya da kısa olsun dış görünümlerini tamamlamak için saçlarını şekillendirme gereği duyar. Sizin güzelliğinizi tamamlayacak birkaç saç modelinin nasıl yapılacağından bahsettik.

her-kadinin-begenisini-kazanacak-sac-modelleri-5a64ef5f-be61-48b7-9c70-035585c6b7ff
Her Kadının Beğenisini Kazanacak Saç Modelleri
Giriş21.11.2019 16:31

 

Her kadın saçları uzun ya da kısa olsun dış görünümlerini tamamlamak için saçlarını şekillendirme gereği duyar. Sizin güzelliğinizi tamamlayacak birkaç saç modelinin nasıl yapılacağından bahsettik.

 

Halat Örgü At Kuyruğu

 

 

Herhangi bir düğüm ve karışıklıktan kurtulmak için saçınızı fırçalayarak başlayın. Saçı yüksek bir atkuyruğu ile sabitleyin ve daha düzenli durması için biraz saç sprey sıkarak küçük saçlarınızı yatıştırın. Şimdi bir ip örgüsü oluşturacaksınız. Atkuyruğunuzu iki bölüme ayırarak ve her iki bölümü de aynı yönde çevirin. Ardından, bir ip örgüsü yapmak için iki parçayı birbirinin etrafında çevirin ve bittiğinde saç tokasıyla sabitleyin.

 

Kurşun Kalem ile Kıvırcık Saç 

 

 

Bir kalem ve bir düzleştirici ile saçlarınızı kıvırcık yapmak çok kolay. Saçınızı güzelce tarayarak bölümlere ayırın, istediğiniz büyüklükte aldığınız bir tutam saçınızı aynı maşa yapar gibi kalemin etrafına sarın sonrasında düzleştiricinizi kalemin üzerinde hafif bastırarak gezdirin. Saldığınızda kıvır kıvır bir saç elde etmiş olacaksınız. Tüm saçınıza uyguladıktan sonra kafanızı öne eğip elleriniz ile dağıttıktan sonra spreyle sabitleyin.

 

Islak Dalgalı Saç

 

 

Duştan çıktıktan sonra saçlarınız hafif nemli kalacak şekilde havlu yardımı ile ıslaklığını alın. Saç şekillendirmek için ise saç köpüğüne ihtiyacınız var. Köpüğü kökten uca uygulayın ve saçınıza eşit bir şekilde dağıtmak için parmaklarınızla veya geniş dişli bir tarakla tarayın. Fön makinenizin ucuna difüzörünüzü takın. Başınızı ters çevirin, orta büyüklükte bir saç parçası alın ve difüzör kasesine yerleştirin. Difüzörü kafa derisine yaklaştırın ve yerine oturduğunda saç kurutma makinesini düşük hızda ve orta sıcaklıkta yaklaşık 30 saniye çalıştırın. Parlak bukle görünümünü oluşturmaya yardımcı olmak için kuruturken kurutma seansınızı soğuk bir atışla tamamladığınızdan emin olun. 

 

Düzleştirici ile Dalgalı Saç

 

 

Mükemmel plaj dalgaları elde edebilmek için her zaman bir saç maşasına ihtiyacımız yok. Saç düzleştiricisi ile de gerçekten mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Saçınızı güzelce taradıktan sonra ısı koruyucu saç sprey uygulayın. Düzleştiricinin arasına bir tutam saçınızı alın (düzleştirici saç kökünüze yakın olmalı). Saçınızı kökünden tutun, düzleştiricinizi kendinize doğru çevirin ve saç arasındayken yavaşça ucuna kadar kaydırın. İşte bu kadar!

 

Çift Topuz Saç Modeli

 

 

Herkeste çok sevimli duracak saç modellerinden biri bizce çift topuz stili. Hem şirin hem havalı bir tarz oluşturacak bir saç modeli, hem de yapımı kolay. Saçlarınızda hiçbir dolaşıklığın olmadığına emin olmak için güzelce tarayarak başlayın. Bu model için saçlarınızın kirli olması önemli değil çok temizse tutuş sağlayabilmesi için kuru şampuandan destek alabilirsiniz. Ardından sivri uçlu bir tarakla saçlarınızı ortadan ikiye ayırın, istediğiniz şekilde ayırabilirsiniz çünkü muntazam olacak diye bir kural yok. Sonrasında saçlarınızın bir toka yardımıyla toplayarak çift atkuyruğu yapın. Ardından atkuyruklarından bir tanesini alarak kendi etrafında döndürün ve tokanın etrafında arzu ettiğiniz şekilde sararak istediğiniz şekli elde ettikten sonra tel tokalarla tutturun. 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.