Güzellik Sırları

Hepimizin Yaptığı 7 Giyim Hatası


Her gün spor salonuna giderek, sadece yeşil elmalar yiyerek ve her sabah koşuya çıkarak hayallerinizdeki vücuda kavuşabilirsiniz. Ama sonrasında yanlış kıyafeti seçerseniz bütün görüntüyü bozabilirsiniz. Doğru kıyafetleri seçerek kusurları kolayca gizleyebilirsiniz. Kocaeligo olarak bu yazımızda hepimizin sıklıkla yaptığı giyim hatalarından bahsedeceğiz.

047f23420faf-wfb-jpg
Hepimizin Yaptığı 7 Giyim Hatası
Giriş30.11.2019 14:50

 

Her gün spor salonuna giderek, sadece yeşil elmalar yiyerek ve her sabah koşuya çıkarak hayallerinizdeki vücuda kavuşabilirsiniz. Ama sonrasında yanlış kıyafeti seçerseniz bütün görüntüyü bozabilirsiniz. Doğru kıyafetleri seçerek kusurları kolayca gizleyebilirsiniz. Kocaeligo olarak bu yazımızda hepimizin sıklıkla yaptığı giyim hatalarından bahsedeceğiz.

 

 

Büyük Kareler

 

 

Büyük kareli bir tasarıma sahip giysiler tarzınızı tamamen bozabilir. Şık görünüyorlar, ancak kalçalarınızdan birkaç santim daha geniş olduğunuz izlenimini veriyorlar. Bunun yerine, nötr baskılara veya yalnızca düz renklere sahip tasarımları tercih edin. Kareli tasarımları gerçekten seviyorsanız ve gardırobunuzu onlarsız düşünemiyorsanız, büyük kareler yerine, daha küçük olanlarını tercih etmelisiniz.
 

Yatay Baskılar

 

 

Yatay baskılar, gerçekte olduğundan daha büyük bir vücut izlenimi veriyor. Ama yine de şeritli kıyafetleri seviyorsanız, umutsuzluğa kapılmayın. Yapmanız gereken tek şey onların yönünü değiştirmek: dikey çizgiler tam tersine, daha uzun ve daha ince görünmenizi sağlar. Alternatif olarak, her zaman farklı renkli öğelerin klasik bir kombinasyonunu tercih edebilirsiniz.

 

Çok Fazla Haraketli Parça

 

 

Fazla karışıklıklar, kıvrımlar ve fırfırlar görünümünüze en az birkaç boyut ekler. Vücudunuzu daha uzun gösteren fermuarlı etek veya yukarıda açıklandığı gibi dikey olarak çizgili giysiler tercih ederek minimum harekete sahip giysiler seçmeye çalışın.
 

Ayakkabı Bağcıkları İle Bacağa Yapılan Baskılar

 

 

Uzun bağcıklı ayakkabılar bacağa büyük baskılar yapacağından daha kilolu ve daha geniş görünmenizi sağlarken, sandaletler daha kısa görünmesini sağlar. Öte yandan, eteğinizdeki keskin bir yaka ve yırtmaç sizi daha uzun boylu gösterebilir. Sadece tek bir renkle yapılan şeyleri seçmeye özen gösterin ve ten renginize yakın olan ayakkabıları seçin. Bu aynı zamanda daha uzun ve daha ince görünmenize yardımcı olacaktır.
 

Düz Yakalar

 

 

Düz bir yaka, gerçekte olduğunuzdan çok daha yaşlı ağır bir görüntü izlenimini verebilir, oysa V şeklinde bir yaka, sizi gerçekten zarif gösterecektir. Ek kıvrımlı kıyafetlerden kaçınmanızı nasıl tavsiye ettiğimizi hatırlıyor musunuz? Burada, soldaki resimde belin ne kadar geniş göründüğüne dikkat edin.
 

Geniş Yatay Çizgiler

 

 

Giysilerdeki yatay çizgilerden daha kötü olan bir şey varsa o da aydınlık yatay çizgilerdir. Sol resimde görülen etek türü, eğer amacınız zarif bir görüntüyü biçimsiz bir torbaya çevirmekse seçebileceğiniz en iyi kıyafet! Tek renkli bir elbise, küçük bir baskı ve belde geniş siyah bir kemer en iyi özelliklerinizi vurgulayacak ve daha ince görünmenizi sağlayacaktır.

 

Parlak Renkler

 

 

Parlak renkler, daha ince tonların olduğundan çok daha büyük görünmesini sağlar. Eşit aralıklı çizgilerin olduğu yukarıdaki görüntülere bir göz atın - aralarındaki tek fark, renkleridir. Solda, kızın bel ve omuzları, sağdakilere göre daha dolgun görünüyor, tepesinin çizgileri çok daha solgun. Şimdi de aşağıya bir göz atalım. Genelde siyah, kişiyi daha ince gösterir ancak tasarımı etkisini mahvedebilir. Soldaki geniş pantolon, sağdaki göre kişinin çok daha büyük görünmesine neden olur.
 

 

Bonus: Mükemmel Kot

 

 

Mükemmel kotları seçmek için aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var:
 
•    Her vücut tipi için mükemmel bir kesim vardır.
•    Mağazada üstünüze tam oturan bir pantolonun bir beden küçüğünü alın. Aksi takdirde, kot pantolon zamanla gevşer ve görünümünüzü mahveder.
•    Yüksek kaliteli bir mağazadan alışveriş yapsanız bile kumaşın dikişini, ceplerini ve esnekliğini kontrol edin.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.