Harikalar Sahili

Harikalar diyarı olarak ifade edilen ve içerisinde görsel anlamda birçok zenginlik barındıran Derince harikalar sahili, İstanbul yolu üzerinde ziyaretlerinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

HABERİ DİNLEMEK İÇİN DOKUNUN.
9e746968362d-harikalar-sahili-derince-jpg
Harikalar Sahili
Giriş20.11.2019 15:56

Harikalar diyarı olarak ifade edilen ve görsel anlamda pek çok zenginliği barındıran Derince Harikalar Diyarı, İstanbul yolu üzerinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.
Bu kumsalın içinde tamamen gerçek boyutlarda olan birçok masal kahramanı var.

Yel değirmenleri, Nuh'un Gemisi, dinozor biçimli binalar, korsan gemisi şeklindeki restoranlar, mantar şeklindeki büfeler ve dev boyutlu çizgi kahramanlar, derin harikalar Sahili'nin görsel zenginlikleri arasında.

Geçmişte seka kağıt fabrikasının arazisi olan bu alan değerlendirilerek yerini bu muhteşem eser almıştır. Eğlenceli vakit geçirmek, ilginç dekora sahip restoranlarda yemek yemek ve çocukları çizgi film ve masal kahramanları özelliklerle tanıştırmak, aktivitelerin eğlenceli geçeceğini gösteriyor.Bu sahile giriş için ücret gerekmiyor.

Derince Harikalar Diyarı, Kocaeli'de yer alıyor.Eski adıyla seka kağıt fabrikası olan bu arazi, fabrikanın yıkılmasından sonra uzun süre boş kalmış ancak Kocaeli Belediyesi tarafından harikalar plajı olarak değerlendirilerek vatandaşların beğenisine sunuldu.

Harikaların bu muhteşem sahili, Kocaeli ili Derince İlçesi'nde 30.000 m2 alan üzerinde yer almaktadır. Sahil, İstanbul'a 90 km, Kocaeli şehir merkezine 14 km uzaklıktadır.

Karayolu ile gitmek için Derince harikası Sahil, İstanbul, Kocaeli, Adapazarı güzergahı kullanılmalıdır. Deniz yolu ile gitmek isteyenler, Karamürsel hereke arasında düzenlenen buharlı gemi seferlerinden yararlanmalıdır.

Gebze Eskihisar iskelesinden Yalova topçularına araba feribot seferleri bulunmaktadır. Deniz ulaşımında 24 saat boyunca gerçekleşen bu seferlerden yararlanmak mümkün. Ayrıca İzmit Körfezi hattı üzerinden feribot ulaşımının sağlanması da alternatif bir seçenek olarak görülüyor.

60 Evler Sahili olarak da bilinen Harikalar Shili'ne İzmit Derince minibüsleri veya İzmit Değirmendere minibüsleri ile de ulaşmak mümkün. Derince tünelinin İstanbul yakasında bulunan Kocaeli Emniyet Müdürlüğü binasının bulunduğu alandan denizin bulunduğu güney yönüne doğru ilerlediğinizde harikalar yaratan Derince sahiline ulaşabilirsiniz.

AÇIK ADRES:
Yavuz Sultan, Gençoğlu Sk. No: 44, 41900 Derince / Kocaeli, Türkiye


 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum yazarak Kocaeligo Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeligo hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.