Çevre

Sürdürülebilirlik uzmanı Olga Chepelıanskaıa:


KARTEPE ZİRVESİ’NDE KONUŞAN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK UZMANI OLGA CHEPELIANSKAIA, “TÜRKİYE’NİN KIYILARINDA 2100 YILINA KADAR DENİZ 1 METRE YÜKSELECEK VE BU YÜKSELME 3 MİLYON İNSANI ETKİLEYECEK” DEDİ.

surdurulebilirlik-uzmani-olga-chepelianskaia-
Sürdürülebilirlik uzmanı Olga Chepelıanskaıa:
Giriş 26.10.2019 12:14

Kartepe Zirvesi’nde konuşan sürdürülebilirlik uzmanı Olga Chepelıanskaıa, “Türkiye’nin kıyılarında 2100 yılına kadar deniz 1 metre yükselecek ve bu yükselme 3 milyon insanı etkileyecek” dedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 3.’sünü gerçekleştirdiği yurt içinden ve dışından çok sayıda akademisyenin katıldığı "Şehircilik ve Mutlu Şehir" konularının ele alındığı Kartepe Zirvesi’nde “Küreselleşme ve Şehirleşme” konusu ele alındı. Programda konuşan sürdürülebilirlik uzmanı ve UNİCİTİ kurucusu Olga Chepelıanskaıa, “Türkiye’de sıcaklık, ortalama 7 derece yükselebilir. Küresel ısınma devam ederse Türkiye’nin kıyılarında 2100 yılına kadar deniz 1 metre yükselecek ve bu yükselme 3 milyon insanı etkileyecek” dedi.

“Türkiye’de sıcaklık ortalama 7 derece yükselebilir”
Küreselleşme ve Şehirleşme özel oturumunda konuşan sürdürülebilirlik uzmanı ve UNİCİTİ kurucusu Olga Chepelıanskaıa; “Ben kentsel kalkınma ile ilgili birçok programda konuşmalar gerçekleştirdim. Yalnız ilk defa burada şehircilik ve mutluluk konusunu bir arada ele alan bir programda yer alıyorum. Şehirleri düzenlerken ilk olarak ne yapmamız gerektiğini çok iyi düşünmeliyiz. İki şekilde şehir planlaması bulunuyor. Birincisi hızlı ve birbirine benzeyen binaların inşa edildiği şehir mi olacak. Yoksa daha sürdürülebilir şehirler mi inşa edeceğiz. Türkiye yapılan bir araştırmaya göre şehirleşme de hızlı gelişen ülkelerden birisidir. Dünyanın birçok ülkesinde çok kötü yerleşim yerleri bulunuyor. Buralarda yetersiz altyapılar bulunuyor. İklim değişliğine bakıldığında Türkiye’de sıcaklık ortalama 7 derece yükselebilir” diye konuştu.

Yorumlar

Yorum Yapmak için Tıklayınız.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeligo editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeligo değil haberi geçen ajanstır.