Çevre

Eynerce Kavşağı İstanbul çıkışına geçici güzergâh


EYNERCE KAVŞAĞI – YAVUZ SULTAN SELİM CADDESİ BAĞLANTI YOLU PROJESİ KAPSAMINDA YAPILACAK OLAN YOL KAZI ÇALIŞMASI NEDENİYLE DİLOVASI İLÇE MERKEZİ YÖNÜNDEN, EYNERCE KAVŞAĞI İSTANBUL KATILIM KOLU YERİNE GEÇİCİ GÜZERGÂH BELİRLENDİ.

eynerce-kavsagi-istanbul-cikisina-gecici-guzergah
Eynerce Kavşağı İstanbul çıkışına geçici güzergâh
Giriş 23.08.2019 14:14

Eynerce Kavşağı – Yavuz Sultan Selim Caddesi bağlantı yolu projesi kapsamında yapılacak olan yol kazı çalışması nedeniyle Dilovası ilçe merkezi yönünden, Eynerce Kavşağı İstanbul katılım kolu yerine geçici güzergâh belirlendi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Doğu tarafından Dilovası ilçe merkezine girişleri kolaylaştırmak için Eynerce Kavşağı – Yavuz Sultan Selim Caddesi bağlantı yolu projesi çalışmalarına hızla devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Eynerce Kavşağı’ndan Yavuz Sultan Selim Caddesi’ne geçiş için inşa edilecek olan bağlantı yolu çalışmaları kapsamında yol kazı çalışması yapılacak. Bu kapsamda Eynerce Kavşağı Dilovası ilçe merkezinden D-100 İstanbul yönündeki katılım kolu, yol kazı çalışması nedeniyle kazı çalışmaları bitirilene kadar kapalı tutulacak.
Araçlar, 24 Ağustos 2019 Cumartesi günü başlayacak olan kazı çalışmaları nedeniyle kapanacak olan İstanbul katılım kolu yerine, belirlenen geçici güzergâhı kullanacak. Dilovası ilçe merkezi yönünden Eynerce Kavşağı’nı kullanarak İstanbul yönüne bağlanmak isteyen araçlar, kavşak köprüsünden karşıya geçerek dönel kavşaktan dönüp diğer İstanbul katılım kolunu kullanarak D-100 Karayoluna bağlana bilecekler.
Yol kazı çalışması Eynerce Kavşağı İstanbul çıkış kolunun hemen yanında yapılacak. İş makinelerinin kazı çalışmaları sırasında taş ve diğer malzemelerin yol düşebilmesi nedeni ile İstanbul katılım kolundan geçen vatandaşların, can ve mal güvenliği için Büyükşehir Belediyesi, çalışmalar bitirilene kadar kavşak kolunu kapalı tutacak.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Eynerce Kavşağı’ndan İstanbul yönüne gidecek olan vatandaşların mağduriyet yaşamaması için geçici güzergâh belirledi. Dilovası ilçe merkezi yönünden Eynerce Kavşağı’nı kullanarak İstanbul yönüne bağlanmak isteyen araçlar, kavşak köprüsünden karşıya geçerek dönel kavşaktan dönüp diğer İstanbul katılım kolunu kullanarak D-100 Karayoluna bağlana bilecekler. Proje çalışması kapsamında gerçekleştirilen yol kazı çalışması, Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından en kısa sürede tamamlanacak.

Yorumlar

Yorum Yapmak için Tıklayınız.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeligo editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeligo değil haberi geçen ajanstır.