Eğitim

Büyükşehirden ilk yardım eğitimi


KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YAŞANABİLECEK BİR KAZA VEYA YARALANMALARA KARŞI İLK YARDIM EĞİTİMİ VERİYOR.

buyuksehirden-ilk-yardim-egitimi
Büyükşehirden ilk yardım eğitimi
Giriş 23.10.2019 12:59

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, yaşanabilecek bir kaza veya yaralanma sonucunda sağlık ekipleri gelene kadar yapılacak ilk yardım için personel ve firmalara eğitim veriyor.
112 acil servis hizmetleri en kısa süre zarfı içinde olay yerine ulaşsa bile ilk yardım, kalp durması gibi durumlarda büyük önem taşıyor. Ekipler gelene kadar yapılacak doğru ve hızlı bir müdahale, hastayı hayata bağlamada önemli bir rol oynuyor. İlk yardım uygulanan hastanın da ekiplerin olay yerine intikal etmesiyle sağlığına kavuşma olasılığı artıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı da hayatımızda oluşabilecek ani rahatsızlıklara karşı sağlık ekipleri gelene kadar yapılan ilk yardımın önemi doğrultusunda ilk yardım eğitimleri veriyor.
Uzman personeller tarafından gerçekleştirilen eğitimler temel ve genel ilk yardım eğitimi olarak iki başlıkta düzenleniyor. İş kazası, trafik kazası, ev kazaları ve hastalık gibi hayatı tehdit eden tehlikeli durumlara karşı personel ilk yardım eğitimine tabi tutuluyor. Bir hastalık veya kaza sonucu kişinin sağlığında meydan gelen kalp ve solunum durması, kemiklerde kırıkların veya kanamaların meydana gelmesi, zehirlenme gibi olumsuz durumlarda neler yapılması gerektiği ilk yardım eğitimlerinde teorik ve pratik olarak gösteriliyor. İlk yardım eğitimi veren Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı personeli, Sağlık Bakanlığının belirlemiş olduğu temel unsurlar doğrultusunda verilen eğitimleri alıyor. Eğitimlerin ardından Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğünün yaptığı teorik ve uygulama sınavını kazanan sağlık personellerine ilk yardım belgesi veriliyor. 3 yıl boyunca geçerliliği bulunan ilk yardımcı belgesi 3 yıl sonunda girdikleri ilk yardım güncelleme eğitimi ile birlikte yenilenebiliyor.

Yorumlar

Yorum Yapmak için Tıklayınız.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeligo editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeligo değil haberi geçen ajanstır.