Ekonomi

Büyükşehir promosyon ihaleleri tamamlandı


BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PROMOSYON İHALESİNE KATILAN 6 BANKADAN EN YÜKSEK TEKLİFİ, 3 BİN 50 LİRA İLE VERİLDİ.

buyuksehir-promosyon-ihaleleri-tamamlandi
Büyükşehir promosyon ihaleleri tamamlandı
Giriş 31.10.2019 9:31

Büyükşehir Belediyesi promosyon ihalesine katılan 6 bankadan en yüksek teklifi, 3 bin 50 lira ile verildi.
Kocaeli Büyükşehir, iştirakleri ve şirketlerinde çalışan yaklaşık 10 bin işçi ve memuru ilgilendiren promosyon ihalesi Büyükşehir Meclis Salonunda gerçekleştirildi. İSU ile ayrı yapılan promosyon ihalesinde Büyükşehir ve İSU için 6 banka teklif verdi. İki ayrı düzenlenen promosyon ihalelerinin komisyon başkanlıklarını Büyükşehir Mali Hizmetler Daire Başkanı Hamza Bakkal ile İSU Mali Hizmetler Daire Başkanı Ayşe Çakır yaptı. Her iki ihalenin komisyonunda işçi ve memur sendikasının yöneticileri de görev yaptı.
Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy ve Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Sadican Aygen’in işçi ve memurlarla birlikte takip ettiği ihalede Büyükşehir için Akbank, Vakıf Bank, Garanti Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, Ziraat Bankası, İSU içinde Vakıfbank, TEB, Ziraat Bankası, AKbank, Halk Bankası ve İŞ Bankası teklif verdi. Geçtiğimiz dönem 3 yıllığına bin 750 lira promosyon verilen Büyükşehir, iştirakleri ve şirketleri çalışanları için bu yıl yapılan ihalede 3 bin lira taban muhammen bedel belirledi. Ancak rekabetin artması için zarftan çıkan ilk teklifin bin 750 lira olması halinde açık artırmaya alınması konusunda büyükşehir görüş belirtti.
Bem-Bir-Sen ve Hizmet-İş Sendikası her iki ihalede de bankalara teklifte bulundu. Sendikalar, üyeleri tatmin edecek bir teklif verilmesi halinde çalışanların tüm işlemlerini bu bankadan yapması için tavsiyede bulunacaklarını ve teşvik edeceklerini belirterek, bankaların tekliflerini yüksek vermesi noktasında teşvikte bulundu. İhale başlamadan memur ve işçi sendikası şartların açık okunması yönünde teklif verdi. Kamu İhale Kanunu Kapsamında olmayan ihalede zarflar tek tek açıldı ve açık artırma yapıldı.
Komisyon ilk olarak bankaların verdiği zarfları açtı. Açılan zarflarda Akbank 2 bin 136, Vakıfbank 2 bin 500, Garanti Bankası 1362 lira, Halk Bankası 1080 lira, İş Bankası 3 bin lira, Ziraat Bankası bin 800 lira teklif verdi. Teklif zarflarında Garanti Bankası ve Halk Bankası bin 750 liranın altında teklif verdikleri için ihale dışı kaldı. İki bankanın liste dışı kalması ile birlikte Akbank, Vakıfbank, İş Bankası ve Ziraat Bankası ile açık artırmaya geçildi. İlk açık artırmada Akbank, Ziraat Bankası ve İş Bankası çekildi. Vakıfbank 3 bin 20 lira teklif verdi. Tek kalan Vakıfbank komisyonun isteği üzerine son teklifini 3 bin 50 liraya çıkardı.
İSU ihalesinde zarflarda İş Bankası 3 bin, Halk Bankası bin 80, Vakıfbank 2 bin 500, Akbank 2 bin 500, Ziraat Bankası bin 620, TEB 3 bin lira teklif verdi. Halk Bankası ve Ziraat Bankası bin 750 liranın altında kaldığı için ihale dışı kaldı. Açık artırmada Akbank, İş Bankası ilk tura katıldı. Açık artırmada en son Vakıfbank 3 bin 160 lira, TEB ise 3 bin 200 lira vardı. TEB’in teklifi karşısında Vakıfbank yeni bir teklif vermedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan memur, sözleşmeli memur ve kadrolu işçiler olmak üzere yaklaşık 2 bin 350 kişi, Kent Konut, Belde A.Ş, Ulaşım Park A.Ş, Antikkapı A.Ş, SEKA Park A.Ş, İzaydaş ve İzaş işçileri olmak üzere yaklaşık 6 bin 700 kişi ihaleden yararlanacak. İhalesi yine Büyükşehir Belediyesi’nde yapılacak olan İSU’nun ise 272 memuru, 193 sözleşmeli memuru ve 468 kadrolu personeli promosyondan yararlanacak.

Yorumlar

Yorum Yapmak için Tıklayınız.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeligo editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeligo değil haberi geçen ajanstır.