Güzellik Sırları

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir Nasıl Uygulanır?


Gözaltı ışık dolgusu, yaşlanmaya bağlı olarak veya genetik nedenlerle göz altı bölgesinde görülen, morluk, çökme, oluklar ve göz altı torbaları gibi sorunları azaltmak için yapılan dolgu operasyonuna denir. Gözaltı ışık dolgusu, botox işlemlerinden sonra cerrahi dışı geliştirilen tedaviler arasında en iyi etkiyi yapan, kişiyi anında etkiyle mutlu eden bir işlemdir. Sonuçları oldukça iyidir.

goz-alti-isik-dolgusu-nedir-nasil-uygulanir-5537161a-fd39-4af2-9f36-4f489c1b3b80
Göz Altı Işık Dolgusu Nedir Nasıl Uygulanır?
Giriş18.11.2019 14:16

 

Cildinizin genç görünmesini sağlayan altta yatan doku, genellikle gevşek kas çizgilerinde, gülümseme çizgilerinde, kazayaklarda veya kas hareketinin gerçekleştiği yerlerde yüz kırışıklıkları bırakmaya başlar. Bu genetikten kaynaklanıyor olabilir, ancak aynı zamanda yaşlanmanın bir işaretidir.
Enjekte edilebilir yumuşak doku dolgu malzemeleri bu çizgileri ve kırışıklıkları doldurmanıza ve daha pürüzsüz, daha genç bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olabilir.

 

Göz çevresine gözaltına göz üstüne olacak şekilde uygulanabiliyor. Gözaltı ışık dolgusunun özelliği içeresinde hem düşük dozlu hyaluronik olması hem 8 tane amino asit olması hem de glutatyon gibi mineralleri içeriyor olmasıdır. Bu ne gibi bir avantaj sağlıyor? Dolgu efektiyle birlikte hem o bölgedeki gölgeden kurtarıyor hem de içeriğindeki amino asitler, minerallerle birlikte mor olan cildin aydınlanmasını sağlıyor.

 

 

Özellikle derin bölgeye yapıldığı için yani kemiğin üzerine kasın altına gelecek şekilde uygulandığı için dolayısıyla orası non-fonksiyonel olduğu için dolgunun kalıcılığı daha uzun oluyor. En az bir yıl kadar kalabiliyor. Aslında çok incecik ve gözaltına özel bir dolgudur ama uygulanılan yer itibariyle kalıcılığı oldukça yüksek. 

 

Dolgu uygulaması kanül yardımıyla yapılıyor, bu bölgede çok fazla ince kılcal damarlar olduğu için onlara zarar vermeden herhangi bir morluk olmadan dolgu uygulaması yapılması gerekiyor. Sonrasında herhangi bir ödem morluk olmuyor. Genelde göz altı ışık tedavileri çok iyi tolere edilir, neredeyse ağrısızdır ve cildi uyuşturan lokal anestezik krem ile cilde küçük miktarlarda uygulanır. İşlem sırasında hastalar küçük bir baskı hissedebilirler. İşlem genellikle klinikte ayakta tedavi yoluyla yapılır. İyileşme süreci çok hızlıdır ve ameliyattan sonraki ilk hafta hastalar az miktarda şişlik yaşayabilse de çoğu 10 günde kaybolur. Çünkü hyaluronik asit aslında su tutan bir materyal ödem de olabilir şişlik de olabilir bu yüzden mutlaka kontrol edilmesi gerekir. Materyal haftalarca hatta aylarca cilt altında kalabilir.

 

 

Uygulaması oldukça kolay ve hızlıdır. Hızlı sonuç veren ve yüz güldüren bir dolgu uygulamasıdır. Ayrıca dudaklara ve yanaklara dolgunluk katabilirler. Enjekte edilebilir dolgu malzemeleri derin yüz kırışıklıklarını, kırışıklıkları ve çizgileri, zayıf yanakları, gözaltındaki koyu halkaları, cilt tıkanıklığını ve belirli izleri doldurmaya yardımcı olabilir. Dudaklara daha dolgun, duyusal bir görünüm kazandırmak için yüz dolgu malzemeleri de kullanılmaktadır. Hastaya bağlı olarak gözaltı koyu halkaların görünümünü iyileştirmek için enjekte edilebilir dolgu malzemeleri kullanılabilir. Restylane veya Juvederm gibi yüz dolgu malzemeleri, acil, uzun vadeli doğal çözümler ve minimum kesintilerle plastik cerrahiden kaçınmanıza veya ertelemenize yardımcı olabilir.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.