Güzellik Sırları

Garip Güzellik Yöntemleri


Güzellik uğruna her geçen gün daha değişik ve bir o kadar da garip güzellik yöntemleri ile karşılaşıyoruz. Altının güzelleştirdiğini biliyor muydunuz? Peki ya kuş pisliğinden maske yapıldığını? Gelin yazımızın devamına birlikte bakalım…

63a09d8d96e8-602_pt1_sumk-2-jpg
Garip Güzellik Yöntemleri
Giriş06.12.2019 15:32

 

Güzellik uğruna her geçen gün daha değişik ve bir o kadar da garip güzellik yöntemleri ile karşılaşıyoruz. Altının güzelleştirdiğini biliyor muydunuz? Peki ya kuş pisliğinden maske yapıldığını? Gelin yazımızın devamına birlikte bakalım…

 

 

Vampir Trendi

 

 

 

PRP(Platelet Rich Plasma) de denen bu tedavi yönteminde tedavi edilecek kişinin kanı alınıp santrifüjden geçirildikten sonra yüzün ihtiyacı olan bölgelerine enjekte ediliyor. Yüzdeki kan dolaşımının çoğalması daha canlı ve dinç bir görünüm elde etmeyi sağlıyor. Ülkemizde Ayşegül Aldinç estetik yaptırmadığını ama bu yöntemi uyguladığını söyledi. Ayrıca pek çok Holywood yıldızı da bu tedaviyi kullananlar arasında. Madonna’nın da bu tedavi yöntemini kullanmış olduğu biliniyor.

 

 

Kuş Pisliği Maskesi

 

 

Kuş dışkısında bulunan guanine isimli bir enzimin cildi temizlediği ve nemlendirdiği söyleniyor. Bu işlem için Japonya’dan bülbül dışkısı getiriliyor. Sonrasında ise dışkının pirinç kepeği ve suyla karıştırılmasıyla elde edilen maskeyi 1 saat yüzlerinde bekletiyorlar. Papağan dışkısı olarak bilinen bu maske belirli molekülleri parçalayan enzimler içerir, yani cilt yüzeyindeki enkaz tamamen ortadan kaldırılır. Maskenin hafif grenli dokusu da eski cildi soyarak, altındaki taze, parlak ve sağlıklı hücreleri ortaya çıkarır. Bu nedenle, her şeyden önce, kuş dışkısı, nazikçe ve tahriş etmeden pul pul dökülür.
 

 

Salyangoz Tedavisi

 

 

Uzmanların yaptığı araştırmalara göre salyangoz kremi hücreleri yeniliyor ve renk eşitsizliklerini gideriyor. Bu sayede cildin genç kalmasını sağlayarak, gözeneklerdeki istenmeyen patojenleri yok ediyor. Aknelerin, çatlakların, sivilcelerin tedavisinde cildin üst tabakasında oluşan zararlı bakterilere karşı kalkan oluşturuyor. Salyangozların yüz üzerinde gezdirilmesiyle de uygulanan bu yöntemde salyangozun yapışkan sıvısından elde edilen jeller kremlerde kullanılıyor. Salyangozun bıraktığı mukus bir asit türü olduğu için yüzü, ölü deriden arındırıyor. Ayrıca içeriğindeki Allatoin, elastin, kolajen ve çeşitli antibiyotikler sayesinde de yüzün yeniden yapılanmasına yardım ediyor.

 

 

Doktor Balık Tedavisi

 

 

1843 yılında Avrupalı bir biyolog tarafından keşfedilen Garra Rufa balıkları (doktor balıklar) cilt hastalıklarında özellikle egzema, sedef hastalığı önlemede en çok başvurulan tedavilerden biridir. Bu tedavide balıklar epidermis tabakasını yiyor ve cilt ölü deriden arınıyor. Akupunktur noktalarını uyararak yarattığı masaj etkisiyle vücutta bir rahatlama etkisi oluşturuyor. Balıkların dişleri bulunmadığından vücuda zarar vermeleri söz konusu değildir.

 

 

Yılan Zehri Maskesi

 

 

Bu yöntemde yılan zehrinin paralize etkisi kullanılarak yüze botoks etkisi verilmeye çalışılıyor. Ayrıca pek çok yerde hazır maskeleri de bulunmaktadır. Sentetik Yılan Zehri, hücre hareketini azaltmaya, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur. Sentetik yılan zehri özünün eşsiz uyumu, cildi iyice nemlendiren ve sıkılaştıran nemlendirici maddelerle cilde çok etkili bir formül uygular.

 

 

24 Ayar Altın Maskesi

 

 

Altının cildi güzelleştirdiğine, güçlendirdiğine, iyileştirdiğine ve cilde tazeliğini geri kazandırdığına inanılıyor. Ciltteki akne, siyah nokta, kırışıklık hatta cilt lekeleri gibi problemleri ortadan kaldırdığı gözlemlenmiştir. Bu sebepten içerisinde C vitamini ve 24 ayar altın tozları bulunan maskeler her yerde satılıyor. 

 

 

Arı Zehri Maskesi

 

 

Kırışıklıkları yok ettiğine inanılan arı zehri maskesini İngiliz Kraliyet ailesinden Camilla Rosemary ve Kate Middleton’ın da kullanmış olduğu söyleniyor. Uzakdoğu’da ev yapımı cilt maskelerinde kullanılan arı zehirinin kırışıkları yok ettiğini kanıtlayan Güney Koreli bilim adamları botoks yöntemine alternatif bir krem olarak üretti.

 

 

Havyar Maskesi

 

 

A, D, ve B vitaminleri, protein, Omega 3, peptit ve aminoasitler kaynağı olan havyar, cilt bakımın hücre yenilenmesini sağlar. Kolajeni sentezini uyandırdığı için gözeneklerin ve deri katmanının sıkılaşmasında oldukça etkilidir. Çok pahalı olan havyar yüze masaj yapılarak uygulanıp bekletiliyor. İçinde bulunan amino asit ve bileşenlerin yüzün yenilenmesine ve akne gibi cilt problemlerinden kurtulmasına yardımcı olduğu söyleniyor.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.