Güzellik Sırları

Fotojenik Görünmek İçin Makyaj Tüyoları


Son yıllarda fotoğraf çekme çılgınlığı giderek artıyor. Özellikle selfie tutkunları için fotoğraf çekmenin mekanı ve saati yok desek yeridir. Ancak çekilen fotoğraflarda fotojenik görünmek son derece önemlidir. Çoğu kadının bu konudaki yardımcısı ise makyajdır. Makyaj tüyoları sayesinde fotoğraf çekinirken daha güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür. Çektiğiniz fotoğraflarda ya da selfielerde daha fotojenik ve güzel görünmek istiyor ve bunun için yollar arıyorsanız doğru yerdesiniz.

fotojenik-gorunmek-makyaj-tuyolari-a4b6db2e-45fe-489e-99a4-15d0b8eccc33
Fotojenik Görünmek İçin Makyaj Tüyoları
Giriş21.11.2019 17:25

 

Son yıllarda fotoğraf çekme çılgınlığı giderek artıyor. Özellikle selfie tutkunları için fotoğraf çekmenin mekanı ve saati yok desek yeridir. Ancak çekilen fotoğraflarda fotojenik görünmek son derece önemlidir. Çoğu kadının bu konudaki yardımcısı ise makyajdır. Makyaj tüyoları sayesinde fotoğraf çekinirken daha güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür. Çektiğiniz fotoğraflarda ya da selfielerde daha fotojenik ve güzel görünmek istiyor ve bunun için yollar arıyorsanız doğru yerdesiniz. Cildinizi daha pürüzsüz ve doğal gösterecek birkaç öneriden bahsedeceğim şimdi sizlere. Umarım işinize yarar ve keyifle uygularsınız. 

 

How to Apply Cream, Liquid, Gel and Powder Foundations | Makeup.com

  

 • Fotojenik görünmek istiyorsanız makyajla ilgili önerilere geçmeden önce birkaç tavsiyeden bahsedelim. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki her ne kadar makyajla cildi pürüzsüz bir görünüme kavuşturmak mümkün olsa da aşırısının fotoğraflarda hoş durmadığını bilmelisiniz. Özellikle aşırı fondöten ya da renk çok koyu farlar sizi doğallıktan uzaklaştıracaktır. 

  

 • Güzel görünmek istiyorsanız makyajdan daha büyük bir silaha ihtiyacınız var. Onun da fotoğraflardaki gülen gözleriniz olduğunu unutmayın. Bunun dışında fotojenik görünmek için makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken bazı öneriler şunlardır; 

  

 • Ten makyajı son derece önemlidir. Aşırı fondöten kullanmak cildinizi pürüzsüz göstermek yerine doğallıktan uzak bir görünüme neden olacaktır. Fotojenik görünmek istiyorsanız cildinizi nemlendirmeye yönelik BB ya da CC formundaki ürünleri tercih edebilirsiniz. Gece çekileceğiniz fotoğraflar için Hd fondötenleri tercih etmelisiniz. Çünkü flaş kullanımında fondötenimizin parlamasını istemeyiz. 

 

photogenic7

 

 • Kaşınızı doldurun. Kaşlarınızın duygu durumununu ve karakterinizi yansıttığını unutmayın. Kamerada yorgun görünmekle tamamen uyanık görünmek arasındaki farkı da ifade edebilirler. Fotoğraflardaki özellikler genellikle daha açık göründüğünden, kaşlarınızı vurgulamak için biraz daha koyu bir kaş kalemi kullanabilirsiniz. Özellikle fotoğraflarda tüm kusurlar ortaya çıktığı için kaşlarınızın arasında boşluk varsa bu kötü bir görünüme neden olacaktır. 

 

 • Saçınız parlak olmalıdır. Spreyler aradığınız ekstra parlaklığı sağlar. Allık da önemlidir. Yanaklarınız soluk görünüyorsa yüzünüz resimlerde 2 boyutlu görünebilir. Yüzünüzü şekillendirmek için yanaklarınıza açık pembe renk uygulayabilirsiniz. 

 

 • Aşırı allık kullanımından uzak durmalısınız. Allığınızı şeftali ya da açık pembe tonlarında tercih edebilirsiniz. 

 

photogenic8

 

 • Makyajınız mükemmel bir uyum içinde olmalıdır. Cilt tonunuzu göğsünüzle eşleştirin. Boynunuz soluksa, boynunuza ince bir tabaka fondöten uygulayabilirsiniz. 

 

 • Maskara sürmeniz ve kirpiklerinizi kıvırmanız önemlidir. Gözler, bir fotoğrafın merkez noktasıdır. Maskara sürmek ve kirpiklerinizi kıvırmak gözlerinizi açacak ve etkisini en üst düzeye çıkaracaktır. Daha açık olduklarında daha fazla ışık gözlerinize çarpacaktır. Bu da gözlerinizi parlak gösterecektir. 

 

 • Yüzünüze highlighter (ışıltı) uygulamayın. Yağlı cildiniz varsa, çok fazla ışıltı uygulamak tehlikelidir cildinizin daha yağlı görünmesine neden olabilir. Eğer ışıltıyı gerçekten seviyorsanız, yüzünüze yarı mat veya mat fondöten uyguladıktan sonra uygulamanızda fayda var. Elmacık kemiklerinin üst kısmına, burnunuzun köprüsüne ve gözlerinizin iç köşelerine uygulayabilirsiniz. 

 

photogenic9

 

 • Parlak ruj sürün. Koyu renkler çekici ve eskimiş görünebilir. Dudaklarınız için daha parlak renkler kullanın. 

 

 • Fotoğraflarda doğal görünmek istiyorsanız farınızı bronz, toz pembe ya da nude tonlarında tercih edebilirsiniz. Özellikle nude tonların gündemde olduğu bu günlerde doğru tercih olacaktır sizler için. 

 

 • Gözlerinizi daha aydınlık göstermek için paletinizdeki en açık rengi göz pınarlarınıza uygulayın. Bu sayede daha fotojenik gözlere sahip olabilirsiniz. 

 

How to apply mascara – Thin Lizzy

 

 • Fotoğraflarda bakışlarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız kirpiklerinize maskara uygulamadan önce mutlaka kıvırın. Bu sayede hem doğal, hem de daha uzun kirpikler elde edebilirsiniz. 

 

 • Boynun altına uygulayacağınız bir miktar parlaklık cilde güzel bir görüntü sağlayabilir. Omuzlarınıza ve köprücük kemiğinize ışıltılı bir pudra sürün. 

 

 • Çift çene olmasını istemiyorsanız, yüzünüzü biraz öne doğru itmeli ve boynunuzu uzatmalısınız. Çenenizi biraz aşağı eğin ve alnınızı dışarı çıkarın. Bu biraz tuhaf gelse de, bu poz fotoğrafınızda harika görünmenizi sağlayacaktır. 

 

Take The Perfect Makeup Selfie in One Minute!

 

 • Açıları da düşünmelisiniz. Özelliklerinize daha fazla derinlik kazandırmak için başınızı üç çeyrek poza çevirin. Açık renkli bir arka plana yüzünüz dönük durmak da yüzünüzü aydınlatacaktır. Beyaz bir fon kullanmak, kameranın otomatik ayarlarının doğru renk dengesini bulmasına yardımcı olur. 

 

 • Bir nesneye tutunmak da fotoğrafınıza kişilik katabilir ve duruşunuzu rahatlatabilir. Doğal bir gülümseme her zaman sahte olandan daha iyidir, bu nedenle fotoğrafçınızla şakalaşın veya fotoğrafınız çekilirken eğlenceli bir şey düşünün. 

 

 • Biri resminizi çekmeden önce ışığa doğru bakın. Bu, kırmızı gözlerden kaçınmanıza ve göz bebeklerinizi küçültmenize yardımcı olacaktır. Doğrudan ışığın altında durmamalısınız çünkü bu yüzünüze gölge düşürebilir. Bunun yerine doğal bir ışık kaynağına yüzünüzü dönün. 

 

Tabi ki makyaj yapmak keyifli ve güzel ama yine de abartmadan doğallıktan yana olmanız daha doğal ve sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır…

 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.