Güzellik Sırları

Eyeliner Çekme Yöntemleri


Göz makyajı şüphesiz bir kadının güzellik cephaneliğindeki en güçlü 'silahlardan' biridir. Doğru uygulandığında, bakışınıza yeni keşfedilen çekicilik ve ifade gücü vererek görüntünüz için harikalar yaratabilir.

78df2645d988-5d8b2bd47e62c-1-jpg
Eyeliner Çekme Yöntemleri
Giriş19.11.2019 14:59

 

Günümüz güzellik trendleri hızla değişse de, binlerce yıldır değişmeyen şeyler de var: Etkileyici görünümler! Daha çekici ve etkileyici bir görünüm için tercih edilen eyelinerlar birçok kadının vazgeçilmez makyaj malzemelerinden biridir. Tabii ki itiraf etmeliyiz ki bu ürün uygulaması kolay değil! Anladığınız mükemmel bir eyeliner çizmek için çok pratik yapmalısınız.

 

Göz kalemi söz konusu olduğunda en çok merak edilen şeylerden biri de en iyi eyeliner önerileridir. Önerilere geçmeden önce eyeliner türlerini öğrenelim:

 

Kalem eyelinerlar bulaşmaz ve dağılmaz. Jel eyelinerların mat ve akışkan bir yapısı vardır. Kolay kolay parçalanmaz. Genellikle küçük kaplarda satılır ve fırça ile uygulanır.

 

Likit eyelinerlar çok farklı ve keskin bir görünüm yaratır. Kullanımı kolay olan likit eyelinerları uyguladıktan sonra bir süre beklemeniz gerekir. Aksi takdirde dağılabilir.

 

 

Eyeliner Nasıl Çekilir?

 

İlk adım tabii ki göz kapağınızın rengini eşitlemektir. Eyeliner uygulamadan önce far bazı veya çıplak tonlarda kremsi göz farı uygulamak göz kapağındaki renk eşitsizliğini ortadan kaldırır. Bu sayede daha net ve kalıcı bir eyeliner elde edebilirsiniz.

 

Kalem Eyeliner Nasıl Uygulanır?

 

Kalem eyeliner uygulamak için önce ucunu iyice açmalısınız. Ardından, gözün ucundan başlayarak istenilen uzunlukta bir kuyruk çizmelisiniz. Göz pınarından başlayarak kuyruğu tamamlamalı, sonra içine doldurmalısınız. Bu kadar! Dilerseniz kalem eyelinerin ucunu çakmak veya saç kurutma makinesi yardımıyla ısıtarak kolay bir uygulama yapabilirsiniz.

 

Jel Eyeliner Nasıl Uygulanır?

 

Jel eyelinerleri mutlaka fırça ile uygulamalısınız. Öncelikle, bir miktar göz kalemi almalı, fırçayı düz tutmalı ve kuyruk bölümünü oluşturmalısınız. Ardından göz pınarından başlayarak kuyruğu ince bir çizgi ile birleştirmelisiniz. Jel eyeliner uygulaması en zor eyeliner türüdür. Bu nedenle ilk etapta diğer yöntemleri denemekte fayda var.

 

Likit Eyeliner Nasıl Uygulanır?

 

Likit eyeliner kullanmak için önce kuyruğu çekmeli ve ardından göz pınarına doğru ilerlemelisiniz. Bu adımı tamamladıktan sonra kalan boşlukları doldurabilir ve hataları düzeltebilirsiniz.

 

 

Eyeliner Çekmek İçin İpuçları

 


 

  • Eyeliner uygularken elinizi ve kolunuzu sabitlemeye özen göstermelisiniz. Bu sayede mükemmel çekme olasılığınız artar.

  • Cildinizi sola ve sağa çekmemelisiniz.Küçük kusurları düzeltmek için kapatıcı veya renkli nemlendirici kullanabilirsiniz.

  • Uygulama sonrasında sonucu beğenmezseniz far fırçası ile dağıtabilir ve dumanlı bir görünüm yaratabilirsiniz.

  • Eyelinerin göz kapağınıza bulaşmasını istemiyorsanız şeffaf pudra kullanabilirsiniz.

  • Eyeliner uyguladıktan sonra kaşlarınızın daha kalkık görünmesini istiyorsanız kaş bölgenizi aydınlatabilirsiniz.

 

 

Bant Yöntemi

 

 

Eyeliner kuyruğu çekmek göründüğü kadar basit değildir. Eğer zorlanıyorsanız bir banttan yardım alabilirsiniz. Kısa bir bant parçasını koparın yapışkanlığını elinize bir kez yapıştırarak azalttıktan sonra tercih ettiğiniz kuyruk şekline göre göz kenarınıza yapıştırın. Daha sonra bant kenarını kılavuz çizgi olarak baz alırsanız daha keskin düzgün görünümlü bir eyeliner çekebilirsiniz. Ayrıca bu yöntem far sürerken de taşırmamanızı sağlayacak ve daha düzgün bir görüntü elde etmenize olanak sağlayacaktır. 
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.