Güzellik Sırları

Evde Saç Rengini Açma Yöntemleri


Koyu renk saçlarınızı doğal yollardan açmak istiyorsanız; bunu evinizde rahat bir şekilde de yapabilirsiniz. Peki, koyu saç rengi nasıl açılır?

b199b611aa3a-papatya-suyu-jpg
Evde Saç Rengini Açma Yöntemleri
Giriş18.02.2020 16:28

 

Yaz aylarının gelmesiyle güneş ışıklarına maruz kalan saçların hafif sarı yansımalar elde ettiğini görürsünüz. Genellikle kış aylarında daha koyu renk saçlar tercih edilirken, yaz aylarında biraz daha açık tonlara geçiş yapılır. Kuaförlere gittiğimizde bile açık saç renkleri istiyorsak doğal görünsün isteriz. Kısacası doğal bir görüntüyü evinizde yapacağınız tariflerle de elde edebilirsiniz. Gelin birlikte inceleyelim.

 

 

Papatya Suyu 

 

 

Bir bardak kurutulmuş papatyayı 3 bardak su ile normal çay gibi demledikten sonra elde ettiğiniz papatya suyunu soğutarak bekletiniz. Duştan çıkmadan beklettiğiniz bu su ile durulayın ve saçınızın suyunu alıp, makine kullanmadan doğal yollardan kurumaya bırakın. Güneşte kurutursanız daha kısa sürede daha sağlıklı bir sonuç elde edersiniz. Başka bir yöntem olarak da sprey şeklinde hazırladığınız papatya suyunu, dışarı çıkmadan önce saçınızın geneline sıkarak güneşte kurumasını sağlayabilirsiniz. Birkaç kez uyguladığınızda saç renginizin tonunun açıldığınız fark edeceksiniz.

 

 

Karbonat

 

 

Duştan çıkmadan önce saçınıza bir yemek kaşığı karbonat döküp iyice yedirin. 10-15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı kurutun. Makine yerine güneşte kurutarak karbonatın etkisini arttırabilirsiniz.

 

 

Tarçın 

 

 

Saç ve cilt bakımında çokça tercih edilen tarçının saç rengi açımında kullanımı diğerlerine göre daha farklıdır. Doğrudan saça uygulanmayan tarçını saç kreminizin içine bir miktar ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımı saçınıza sürdükten sonra bone takıp en az 9-10 saat bu şekilde bekletin. Zaman tasarrufu için bu işlemi gece uygulayabilirsiniz. 10 saatin ardından saçlarınızı durulayıp kurutun. Saçlarınız gözle görülür bir biçimde parlak ve bakımlı olacaktır.

 

 

Siyah Çay

 

 

Bol miktarda tanik asit içeren siyah çay ile saç renginizi açmanız mümkün. 2-3 yemek kaşığı siyah çayı demleyin. Saçınıza sürerek yarım saat bekletin ve durulayın. Bu işlemi düzenli bir şekilde yaptığınız zaman farkı göreceksiniz.

 

 

Limon

 

 

Limon çok koyu saçlarda fazla etkisi olmasa da kumral saç renklerinde birkaç ton açabiliyor. Limonla saç rengini açma işlemlerinde saçlarınızı sürekli limon kullanarak fazla kurutmamaya özen göstermelisiniz, saçlarınızı yıpranmaktan kurtarır. Yıpranan saçlarınızı ise zeytinyağı maskesiyle nemlendirebilirsiniz. İki adet limonu sıkıp bir litre su ile karıştırın. Duştan çıkmadan önce bu karışım ile durulayın ve güneş ile doğal yollardan kurumaya bırakın. Güneş limon suyunun etkisini daha da arttıracaktır.

 

 

Bal Ve Zeytinyağı

 

 

Birçok alanda şifa kaynağı olan bal ve zeytinyağı doğal saç açıcı denilince de akla gelen yöntemlerden biridir. Yarım bardak zeytinyağına yarım bardak bal ekleyip karıştırın. Nemli saçınıza bu karışımı eşit miktarlarda sürüp yarım saat bekleyin. Saçınızı durulayarak güneşte kurutun. Birkaç kez bu işlemi belirli gün aralıklarda tekrarlarsanız daha iyi bir sonuç alırsınız. Hem saç renginiz açılacak hem de daha parlak ve sağlıklı bir görünüm elde edeceksiniz.

 

 

Elma Sirkesi

 

 

Saç bakımında önemli bir yere sahip olan doğal saç açıcılardan bir diğeri de elma sirkesidir. Kepek problemini giderdiği gibi saçların daha yumuşak olmasını ve aynı zamanda renginin açılmasını sağlar. Duşunuzda durulama suyuna ekleyerek saçınızın açılmasını sağlayabilirsiniz. Kokusundan rahatsız oluyorsanız esansiyel yağlardan faydalanabilirsiniz. Düzenli uyguladığınızda istediğiniz tona kavuşacaksınız.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.