Güzellik Sırları

Evde Kaş Bakımı


Kaşlarınıza bakım yaparak, yaşadığınız seyrelme, dökülme gibi sorunlara çare bulabilir, kaşlarınızı daha güçlü sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. Kaşlar çeşitli sebeplerle dökülüp seyrelebiliyor. Bu da oldukça mutsuz eden bir durum. Her kadın daha gür ve bakımlı bir kaş görünümüne sahip olmak ister. Güzelliğinize dikkat ediyor ve sağlıklı güzel görünen kaşlara sahip olmak istiyorsanız mucize beklemeyin, biraz emek vermeniz ve sabretmeniz gerekiyor.

23b87ac5830e-5d61230d34370-1-jpg
Evde Kaş Bakımı
Giriş21.11.2019 17:19

 

Kaşlar, kişinin yüzünün en dikkat çeken kısımlarından biridir, ne kadar kalın olursa, gözleriniz o kadar çok vurgulanır. Kalın kaşlar da her türlü makyajla uyumludur. Ama hepimiz kalın kaşlara sahip değiliz. Bazılarımızın seyrek ve yetersiz kaşları var ve onları daha kalın hale getirmek için her zaman çareler arıyoruz. Kaş kıllarınızı bir gecede geri getirecek sihirli bir değnek olmasa da, süreci geliştirebilecek bazı yöntemler var. Ve bunun için hiçbir şey doğal ilaçlardan daha iyi olamaz.

 

1. Hint Yağı

 

 

Hint yağı, hint çekirdeklerinden yapılan doğal bir yağdır. Genel olarak konuşursak, hem cilt hem de saç sağlığına yardımcı olan çok güvenli ve faydalı bir bileşendir. Hint yağını doğrudan kaşlarınıza ve hatta kirpiklerinize uygulamak, kaşlarınızı dolgun ve daha hacimli hale getirir.

 

Bununla birlikte, tüm doğal yağlar gibi, hint yağı da bazı insanlar için potansiyel bir tahriş edici olabilir. Tahrişi önlemek için, satın aldığınız ürünün% 100 saf hint yağı olduğunu daima kontrol edin.

 

Kaş ve Kirpik Serumu

 

  • Yarım çay kaşığı hint yağı

  • Yarım çay kaşığı aloe vera jeli

  • 3 kapsül E vitamini yağı

 

Hazırlanışı

 

Bütün malzemeleri bir saklama kabının içerisine alın ve iyice karıştırın. Yatmadan önce kaşlarınıza ve kirpiklerinize uygulayın. Bu karışımın raf ömrü buzdolabında sakladığınız takdirde bir haftadır.

 

2. Hindistan Cevizi Yağı

 

 

Hindistan cevizi yağı cilt ve saç bakımında sıklıkla kullanılan doğal bir mucizedir. Ayrıca kaş ve kirpikleri uzatıcı bir etkiye de sahip olduğu bilinir. Kaşlardaki kıllar proteinlerden oluşur. Hindistan cevizi yağı kıl köklerinde protein kaybını azaltmaya yardımcı olabilir. İçerisinde bulunan laurik asit, antimikrobiyal bir ajan görevi görür. Bu, kaşlarınızın daha fazla zarar görmesini önler ve kaşlarınızın daha hızlı büyümesini sağlar.

 

Gece yatmadan önce cilt bakımınızdan sonra, pamuklu bir çubuğu yağa batırın ve kaşlarınıza uygulayın. Her gün uygulamanızda bir sakınca yoktur.

 

3. Badem Yağı

 

 

Badem yağı muhtemelen kaş bakımında adını sıklıkla duyduğunuz yağlardan biridir. Eğer alerjiniz yoksa kaş sıkılaştırmayı destekleyici vitamin yapısıyla üstelik hafifliğiyle de denemekten kormamanız gereken doğal yağlardan biridir. Badem yağı, kaşları beslemeye ve güçlendirmeye yardımcı olan omega-3 yağ asitleri içerir. 

 

Kaşlarınıza bir iki damla uygulayarak dairesel hareketler ile biraz masaj yapın. Gece boyunca bekletin ve sabah yıkayın. Her gün kullanıma uygundur.

 

4. E Vitamini Yağı

 

 

E vitamini yağı saç büyümesini destekler ve kırılgan saçları güçlendirir. Güçlü bir antioksidan olan tokotrienol içerir ve saç büyümesini engelleyebilecek herhangi bir stresi azaltmaya yardımcı olur. Bu nedenle, kaşlarınızdaki kılların uzamasına da yardımcı olacaktır.

 

1 adet E vitamini kapsülünü kırın ve içerisindeki yağı kaşlarınıza uygulayın. Birkaç dakika masaj yapın. Gece boyunca kaşlarınızda kalmasında bir sakınca yoktur. Her gece yatmadan önce uygulayabilirsiniz.

 

5. Zeytinyağı

 

 

Zeytinyağı, saçın uzamasına yardımcı olan A ve E vitaminlerini içerir. E vitamini her bir saç telini beslerken, A vitamini vücudumuzun saç büyümesine yardımcı doğal yağı olan sebum üretimini uyarır. Sonuçları birkaç hafta içinde görmek için günde bir kez, yatmadan önce kaşlarınızın üzerine masaj yaparak uygulayın.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.