Güzellik Sırları

Evde Doğal Fondöten Yapımı


Yüzünüze günlük fondöten sürme alışkanlığınız varsa, piyasada bulunan kimyasal fondöten cildinize çok fazla zarar verebilir. Evde yapılan saf ve doğal bir fondöten kullanmanız yüzünüz için daha iyi olur. Evde cildiniz için uygun maliyetli ve güvenli bir fondöten hazırlayabilirsiniz.

evde-dogal-fondoten-yapimi-f3ee5e56-4c3e-4e24-b46a-41828b9937bd
Evde Doğal Fondöten Yapımı
Giriş21.11.2019 16:17

 

Yüzünüze günlük fondöten sürme alışkanlığınız varsa, piyasada bulunan kimyasal fondöten cildinize çok fazla zarar verebilir. Evde yapılan saf ve doğal bir fondöten kullanmanız yüzünüz için daha iyi olur. Evde cildiniz için uygun maliyetli ve güvenli bir fondöten yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler, mutfağınızda kolayca bulunabilecek kakao tozu ya da tarçın tozu, nişasta tozu vb. malzemelerdir. Bu yazıda sizin için en iyi ev yapımı temellerden bazılarına değindik.

 

Evde kendi malzemeleriniz ile yapabileceğiniz ve severek kullanacağınız fondöteninizi oluşturmak artık daha kolay! Güzel bir görüntüye, pürüzsüz bir yüze sahip olayım derken aslında cildimize en büyük kötülüğü yapıyoruz. Gözeneklerinizi tıkayan, cildinizi kurutup, zarar veren bu kozmetikleri kullanmaktan evde kendi fondöteninizi yaparak kurtulabilirsiniz. Doğal olarak cilt sağlığınızı gözetmenizde fayda olduğunu düşündük çünkü cildimiz vücudumuzun kıyafetidir ve hak ettiği değeri göstermemiz gerekmektedir.
 

 

Günlük hayatımızda makyaj vazgeçilmezlerimiz arasındadır. Kullandığınız makyaj malzemelerine tonlarca para harcamak yerine kendi makyaj malzemelerinizi kendiniz yapabilirsiniz. Tabi bunların başında demirbaşımız, olmazsa olmazımız fondöten var ve yapımı çok kolay. İşte, cildinizi besleyen ev yapımı fondöten tarifi. Umarız sizin için faydalı olur.

 

Makyaj yapmak aslında tam anlamıyla gerekliliğinin dışında bir tutkudur. Lakin bu tutkuya bazen ne cebimiz ne de cildimiz dayanıyor. Bunun için evde doğal ve ucuz yöntemlerle nasıl fondöten yapabiliriz? Acaba gerçekten olur mu? Çeşitli markalardan aldığımız fondötenlerin yerini tutabilir mi? Diye araştırdık ve bu tarifi de sizlerle paylaşmak istedik. İşte doğal ev yapımı fondöten için gerekli olan malzemeleri aşağıda listeledik.

 

Fondöten Yapımı İçin Gerekli Malzemeler:

 

  • 2 çay kaşığı nişasta,

  • Biraz kakao ya da tarçın (kontrollü bir şekilde eklemeniz gerekiyor)

  • 2-3 damla badem yağı,

  • 1 çay kaşığı yüz kremi

 

Nasıl Yapılır?
 

 

2 çay kaşığı nişastayı bir kasenin içerisine alın içerisine kontrollü bir şekilde kakao ekleyin, önce az ekleyip sonrasında koyulaştırmak için işlemi tekrarlamanızı tavsiye ederiz. Ardından birkaç damla badem yağı ve yüz kremi ekleyip güzelce kıvamlanana kadar karıştırmaya devam edin. Kakaonun ölçüsünü ayarlarken dikkat etmeniz önemlidir ölçüsünü ve rengini kendi cilt tonunuza göre ayarlamalısınız, isteğe bağlı cilt alt tonunuza göre biraz pembe tonlarda allık ilave edebilir rengini düzenleyebilirsiniz. Son olarak içerisine biraz zeytinyağı ekleyerek fondöteni kullanacağınız kabın içerisine yerleştiriniz. Fondöteniniz hazır bir hale gelmiştir. Dikkat etmeniz gereken konu: fondöteninizi saklarken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır, serin ve kapalı bir kutunun içerisinde korursanız ev yapımı fondöteninizi daha uzun süre kullanabilirsiniz. Daha kullanışlı ve uzun süreli kullanım sizin elinizde olan bir şey. Şunu da belirtmemiz gerekiyor ki vücudunuzun doğal yapısı en güzel halinizdir. Elinizden geldiğince az şekilde makyaj yaparsanız cilt sağlığınızı korumuş olursunuz.
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.