Güzellik Sırları

En İyi Saç Rengi Nasıl Seçilir?


Saç rengimize karar verirken cilt tonumuza uygun olup olmadığını göz önünde bulundurmamız gerekir.

cdd046a548fb-hair-tone-options_144627-8861-jpg
En İyi Saç Rengi Nasıl Seçilir?
Giriş26.08.2020 14:05

 

Saç rengini değiştirme kararı veren çoğu kadın için ilk adım doğru renk seçimidir. Bununla birlikte, ten renginiz doğru saç rengini seçmenize yardımcı olmak için yeterli değildir. Cildinizin alt tonu, gözlerinizin rengi, saçınızın hangi tonları yansıtması gerektiği, saç rengi seçmeden önce göz önünde bulundurulması gereken diğer faktörlerden bazılarıdır.


Cildinizin Alt Tonu Nasıl Bulunur?

 

 

Çoğu insan ten rengini yalnızca sarışın, kumral veya esmer olarak tanımlar. Bununla birlikte, epidermisin altına gizlenmiş cilt katmanları, teninize 'sıcak' veya 'soğuk' bir renk verir. Açık ten renklerinin soğuk alt tonlara sahip olduğu ve koyu tenli kişilerin sıcak alt tonlara sahip olduğu konusunda yaygın bir yanlış kanı vardır. Gerçek şu ki, tüm cilt renkleri sıcak, soğuk veya nötr bir tona sahip olabilir.
İşte cildinizin alt tonlarını belirlemenin birkaç yolu. 


Cildinize Bakın

 

 

Cildinizi iyi aydınlatılmış bir odada aynada yakından inceleyin. Gün ışığında bu daha iyi olur. Altın/sarı veya pembe/mavi tonları aramayı deneyin. Cildinizde sarı tonlar varsa, sıcak bir alt tonunuz vardır. Pembemsi bir renk, soğuk bir alt ton anlamına gelir. Gerçekten söyleyemiyorsanız, nötr bir alt tonunuz olabilir.


Bileklerinizi Kontrol Edin


 

 

Damarlarınızın rengine yakından bakın. Damarlarınız mavi veya mor görünüyorsa, o zaman serin bir alt tonunuz var. Damarlarınız yeşil gibi görünüyorsa, sıcak tonunuz vardır. Hangi rengin baskın olduğuna karar veremezseniz, nötr bir alt tona sahip olabilirsiniz.


Biraz Takı Takın

 

 

En sevdiğiniz gümüş ve altın takılarınızı alın ve cildinize koyun. Gümüşte daha iyi görünüyorsa ten renginiz soğuk, altın takılarda daha iyi görünüyorsa ten renginiz sıcaktır. Her ikisinde de eşit derecede iyi görünürseniz, nötr alt tonunuz olabilir.

 

Gözlerinizi İnceleyin

 

 

İrisinde daha fazla mavi ve yeşil yansımalar varsa, alt tonunuz soğukken, daha çok kahverengi veya altın yansımalar varsa alt tonunuzun sıcak olduğu anlamına gelir.

Saç rengi tablosundan alt tonunuzu nötralize edecek bir renk tonu seçmeniz gerekir. Yani, soğuk tonluysanız, seçtiğiniz saç renginin sıcak tonunu bulmanız gerekir. Nötr iseniz, hem soğuk tonlu hem de sıcak tonlu renkler size çok yakışacağından istediğiniz saç rengini seçebilirsiniz.

 

Sıcak ve Soğuk Cilt Tonları İçin En İyi Saç Rengi Tonları


Sarı Saç Renkleri

 

 

Sıcak ten tonları için soğuk sarı saç renkleri: şampanya sarısı, bronz, çilek sarısı

Soğuk ten tonları için sıcak sarı saç renkleri: altın sarısı, bal sarısı, karamel


Kahverengi Saç Renkleri

 

 

Sıcak ten tonları için soğuk kahverengi saç renkleri: kül rengi kahverengi, çikolata kahvesi, espresso, soğuk koyu kahverengi

Soğuk ten tonları için sıcak kahverengi saç renkleri: maun, kestane, tereyağlı kahverengi, açık altın kahverengi


Kızıl Saç Renkleri


 

Sıcak ten tonları için soğuk kırmızı saç renkleri: bordo, kiraz, yoğun kırmızı


Soğuk ten tonları için sıcak kızıl saç renkleri: zencefil, bakır, kumral
 

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.