Düş Alazı

-

Uzun bir görmüş geçirmişlikle yaşamın nice gizi sergileniyor önünüze; hem de ustalıkla kotarılmış bir şiir söylemiyle… Öztürkçeyle yazıyor şiirini. Genç, hatta çok genç sözcüklerden derin çağrışımlı özgün imgeler kotarmayı başarıyor.” Halil Şahan
“Vedat Yazıcı’nın özenle Türkçeye yaslanmasını, şiirini Türkçeyle donatmasını saygıyla karşılıyorum. Şiirlerinde bu ilkeli, sorumlu davranışını beğeniyle izledim. Dizeler arasında güzel Türkçemizin varlığını duyumsatıyor.”
Oğuz Tümbaş
“İncelikli çağrışımlarla ince ince dokundurmalarla bezenmiş benzeri pek yazılmamış usta işi bir şiir Vedat Yazıcı’nın şiiri.”
Osman Nuri Poyrazoğlu
“Vedat Yazıcı, şiiriyle, yazılarıyla özgün ozanlarımızdandır. Her alanda, her konuda duyarlı olduğunu, bilimsel düşünce ışığında yaşadığını yansıtır yapıtlarında. Zengin Türkçemizi, çok anlamlı olarak kullanmayı sever ve sevdirmeye çalışır.”
Hasan Akarsu

“Şiirlerde, salt imge kurmanın dışında, şairin değişerek gelişen geliştikçe doğayı hızla
yok eden küreselleşmenin ortaya çıkardığı maddi ve manevi yok oluşun sesleri de
algılanmalıdır.”
Hasan Efe

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 80

Ebat : 13 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

 

İçeriği Oylayabilirsiniz

Yorumlar

Yorum yazarak Kocaeligo Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeligo hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.